اخبار سیاسی

پمپئو خواهان اقدام کشورهای آسه آن علیه چین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا امروز پنجشنبه در سخنانی در پنجاه و سومین نشست وزیران خارجه کشورهای عضو انجمن ملل آسیای جنوب شرقی آسه آن که به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گردید ضمن دخالت آشکار در...

2 آبان 1399

رسانه چینی آنالیز کرد؛ اعتراف آمریکا به استفاده از تبلیغات رسانه ای برای حمایت از آشوبگران

با در نظر دریافت نظام تبلیغاتی که دولت آمریکا مدیریت آن را بر عهده دارد، می توان دریافت که دولت واشنگتن از چه ساز و کار شومی برای سرنگون کردن سایر کشورها استفاده می نماید.

30 مهر 1399

نگاهی به پرفروش ترین خودروهای تاریخ

در طول صنعت خودروسازی متر و معیارهای متفاوتی برای سنجش پیروزیت خودروها تعریف شده است. سریع ترین خودروهای دنیا، گران قیمت ترین خودروهای دنیا، ایمن ترین خودروهای دنیا یا کم مصرف ترین خودروهای دنیا، همگی از ترین های این صنعت هستند. عده ای هم بهترین خودروهای...

27 مهر 1399

درخواست شورای همکاری خلیج فارس درباره مناقشه قره باغ

فارس نوشت: شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از درگیری در قره باغ کوهستانی، از جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواست که آتش بس نمایند.

26 مهر 1399

حراج بیت المال جای خصوصی سازی را گرفته است، تفکر لیبرالی در دولت وجود دارد

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با انتقاد از نحوه اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: متأسفانه در حال حاضر خصوصی سازی در کار نیست بلکه حراج بیت المال در حال اجرا است.

24 مهر 1399

از سرگیری اعتراضات ضد دولتی در اردن پس از ماه ها توقف

به دنبال بدترشدن اوضاع اقتصادی و معیشتی در اردن، تظاهرات اعتراضی در این کشور با درخواست برای برکناری دولت از سرگرفته شد.

22 مهر 1399

لبنان 2 هفته تعطیل می گردد

حمد حسن وزیر بهداشت دولت پیشبرد امور لبنان امروز سه شنبه گفت که همه بخش های این کشور به استثنای فرودگاه بیروت از صبح آدینه آینده به مدت دو هفته تعطیل می گردد.

19 مهر 1399

ایروان: آمریکا درباره حملات ترکیه به قره باغ شرح دهد

نخست وزیر ارمنستان در جریان رایزنی با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره استفاده ادعایی ترکیه از جنگنده های اف-16 ساخت آمریکا برای حمله به ارمنی ها در قره باغ ابراز نگرانی نموده است.

18 مهر 1399

افزایش مبلغ تسهیلات دریافتی بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش مبلغ تسهیلات دریافتی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اطلاع داد.

16 مهر 1399

اعتراض به صدور گواهی نامه کسب وکارهای گردشگری در فضا مجازی

در اواخر تیرماه سال جاری بود که معاون گردشگری استان تهران از صدور گواهی نامه کسب وکارهای گردشگری در فضا مجازی خبر داد و انگیزه آن را تسهیل و رونق فعالیت بخش خصوصی و حمایت از کسب وکارهای گردشگری در فضا مجازی، حذف افراد سودجو و سالم سازی تبلیغات در فضا...

15 مهر 1399

موانع پیش روی بایدن برای ترمیم روابط آمریکا با هم پیمانانش

همپیمانان آمریکا بعد از تجربه چند سال تحقیر از جانب دولت دونالد ترامپ و مشاهده خروج این دولت از توافقات بین المللی حالا از نزدیک برگزاری کنوانسیون حزب دموکرات را به جهت دریافت سیگنالهای مربوط به برنامه های جو بایدن برای بازیابی روابط از دست رفته دنبال...

14 مهر 1399

اعتراضات گسترده در بلاروس علیه لوکاشنکو ادامه دارد

اعتراضات گسترده خیابانی در مینسک، پایتخت بلاروس بزرگترین راهپیمایی سیاسی در تاریخ این کشور است و مردم در این اعتراضات خواهان برکناری رئیس جمهوری خود شده اند.

13 مهر 1399

ربیعی: پرداخت یارانه ها به قوت خود باقی است ، اگر اصلاح ساختار بودجه اجرایی گردد پرداخت ها تغییر می نماید

سخنگوی دولت گفت: اگر برنامه اصلاح ساختار بودجه که توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه و در اختیار مجلس قرار داده شده است، بخواهد تصویب و اجرایی گردد، تغییراتی در پرداخت یارانه ها انجام می گردد.

11 مهر 1399

تشدید سختگیری های کرونایی در فرودگاه ها با یاری ناجا

خبرنگاران: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تشدید اقدامات سختگیرانه در فرودگاه ها و سفرهای هوایی مردم برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

10 مهر 1399

انتقاد ترامپ به تیلرسون

جزئیات جلسه خیلی سریع به رسانه ها درز پیدا کرد و آنها متیس را به خاطر میانه روی اش، پیروز و سربلند توصیف کردند. در واقع روح ژنرال اِستون وال جکسون در متیس و دستیارانش حلول نموده بود (جکسون یکی از فرماندهان مشهور در جریان جنگ های داخلی امریکا در قرن 19 بود...

7 مهر 1399

مأموریت معاونت های پژوهشی دانشگاه کاشان به فناوری و کارآفرینی تغییر می کند

معاون نوآوری و توسعه اقتصادی دانشگاه کاشان گفت: با هدف جذب فعالیت های نوآورانه دانشجویان، ماموریت معاونت های پژوهشی دانشکده ها به پژوهش، فناوری و کارآفرینی تغییر می کند.

6 مهر 1399

اعتماد 85درصدی مردم به تلویزیون؟ احتمالا شوخی می کنید

خبرنگاران: در حالی که در سال های اخیر عملکرد صداوسیما در نوع پوشش یا بعضا تحریف بعضی از اخبار انعکاس زیادی در جامعه داشته و حاشیه های فراوانی را ایجاد است، مرکز تحقیقات صداوسیما با انتشار نظرسنجی از مردم درباره اخبار صداوسیما در فصل بهار 1399 اعلام نموده...

5 مهر 1399

اسلامی: اقدام نشدن بهنگام، موجب دست اندازی های عظیم به انفال و بیت المال شده است

در اجرای قانون زمین شهری و مصوبات دومین جلسه شورای عالی مسکن مورخ 2 دی ماه سال گذشته، قوانین و مقررات به منظور تسهیل، معین تکلیف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی در محدوده و حریم شهرها و همچنین در راستای تکالیف و مأموریت های محوله بین وزارت جهاد کشاورزی و...

4 مهر 1399

پادشاه اسپانیا به دلیل ارتباط اقتصادی با عربستان تبعید شد

ایسنا نوشت: خوآن کارلوس، پادشاه سابق اسپانیا به دنبال یک سری ادعاهای مخرب درباره تدارکات اقتصادی خود که به وجهه این پادشاهی لطمه زده و مایه شرمسازی پسرش فیلیپه شده است، میخواهد این کشور را ترک نموده و برای تبعید به خارج برود.

4 مهر 1399

راهپیمایی ده ها هزار نفری مردم بلاروس علیه لوکاشنکو

ده ها هزار تن از حامیان رقیب انتخاباتی رئیس جمهوری بلاروس در مینسک و با وجود سرکوب علیه اپوزیسیون، دست به راهپیمایی زدند.

3 مهر 1399
تعداد: (120)