اخبار سیاسی

آخرین گزارش از شرایط واکسیناسیون دانشجویان

تهران (پانا) - علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه 3میلیون و 800 هزار نفر دانشجو وجود دارد بیان کرد که باید همه این دانشجویان در سامانه مربوطه ثبت نام نمایند تا به تدریج بتوان واکسن مورد احتیاج دانشجویان را تزریق کرد.

29 مهر 1400

مسببان کرسنت بدون یک سنت جریمه!

اواخر کار دولت روحانی، کمتر از 40 روز پیش بود که بیژن زنگنه، وزیر سابق نفت گفت: حکم کرسنت در مهرماه صادر می گردد؛ فضای عمومی و حتی رسانه ای جامعه از این خبر جا ماندند و توجهی به آن نشد.

23 مهر 1400

تور عمان: اعلام آمادگی ایران برای یاری به عمان در پی وقوع طوفان اخیر

تهران (پانا)- حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی امشب با بدر البوسعیدی وزیر امورخارجه عمان، ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت آن کشور در حادثه طوفان اخیر، اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه مساعدتی را ابراز داشت.

19 مهر 1400

کره جنوبی به ریاست شورای حکام انتخاب شد

ایرنا نوشت: کره جنوبی برای اولین بار پس از پیوستن به سازمان بین المللی انرژی اتمی به اسم عضو موسس در سال 1957، شامگاه دوشنبه به ریاست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) انتخاب شد.

16 مهر 1400

طراحی ویلای مدرن دوبلکس: توسعه باغات در کهگیلویه و بویراحمد بر زراعت ارجحیت داشته باشد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته توسعه باغات در اراضی شیبدار یکی از برنامه های اصلی این وزارتخانه در دولت سیزدهم خواهد بود.

12 مهر 1400

اینترنت شاد امسال هم برای ایرانسلی ها رایگان است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در راستای تحقق عدالت آموزشی و کمک به تسهیل فرآیندهای آموزش آنلاین، مطابق با سیاست های ابلاغی دولت سیزدهم در پی تعاملات صورت گرفتۀ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات...

10 مهر 1400

تورهای چین: خطیب زاده: از تصمیم سازمان همکاری شانگهای در پذیرش عضویت کامل ایران به گرمی استقبال می کنیم

سخنگوی وزارت خارجه گفت: از تصمیم سازمان همکاری شانگهای در پذیرش عضویت کامل ایران به گرمی استقبال می کنیم.

30 شهریور 1400

شاد پلتفرمی ماندگار در آموزش و پرورش است ، احتمال فعالیت بخش خصوصی در بستر شاد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر ویژه از همراه اول بابت توسعه شاد، این پلتفرم را یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام در ایام کرونا دانست.

25 شهریور 1400

هشدار نسبت به هجوم شبه علم به ایران!

عباس عبدی؛ 57 نفر از پزشکان معتبر کشور که در نقش رییس یا دبیر انجمن های علمی انواع گروه های پزشکی هستند طی نامه ای به رییس مجلس و وزیر بهداشت نسبت به اعلام وصول همزمان دو طرح مشابه در زمینه طب شبه علم! اظهار نگرانی نموده اند. طرح تشکیل سازمان طب اسلامی -...

22 شهریور 1400

وزیر نفت: در ماه های آینده اتفاقات خوب در فروش نفت خام رقم می خورد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیرنفت گفت: با پتانسیلی که در وزارت نفت، مجموعه شرکت ها، دستگاه های دیگر و حمایت های دولت وجود دارد قول می دهم اتفاقات خوبی در فروش نفت در ماه های آینده رقم بخورد.

12 شهریور 1400

وزیر بهداشت: فعلا از بیمارستان صحرایی استفاده نمی گردد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره امکان بهره برداری از بیمارستان های صحرایی به جای تخصیص تخت های بخش ها مختلف بیمارستانی به بیماران کرونا با توجه به فرایند افزایشی این بیماری در کشور، گفت: در هیچ جای جهان تا زمانی که بیمارستان غیر صحرایی وجود دارد،...

6 شهریور 1400

برلین میزبان رایزنی نهادهای دیپلماتیک قزاقستان و آلمان

وزارت امور خارجه قزاقستان از برگزاری دور تازه رایزنی نهادهای دیپلماتیک این کشور و آلمان در زمینه گفت وگوی سیاسی دوجانبه و همکاری های تجاری در برلین اطلاع داد.

1 شهریور 1400

حمله ارتش یمن به نشست فرماندهان و افسران ائتلاف عربی در مارب

بعضی منابع نظامی یمن تایید کردند، فرمانده نیروهای ویژه دولت مستعفی یمن در مأرب کشته شده است. بعلاوه آنها از حمله موشکی به نشست نظامی فرماندهان و افسران ائتلاف عربی ضد یمن در منطقه سوم نظامی مأرب خبر دادند.

30 مرداد 1400

کمونیست ها لیبرال می شوند

دولت کمونیستی کوبا در پی تظاهرات انبوه ضددولتی که ماه پیش برگزار شد، ایجاد کسب وکار های خصوصی کوچک و میانه را قانونی کرده است. این یک تحول بزرگ برای این کشور کمونیستی به تعداد میرود و نشان می دهد که دولت این کشور تا حدی در برابر اعتراضات مردم عقب نشینی...

24 مرداد 1400

با ممنوعیت های باورنکردنی در چین آشنا شوید

هر چقدر که چین را یکی از ابرقدرت های حال حاضر جهان در هر زمینه ای بحساب آورید، باز هم توجیهی برای ممنوع بودن عجیب و غریب یکسری از اعمال در این کشور نیست. از این رو، چینی ها خود به زبان آمده و از محدودیت های حقوقی خود چه به صورت فردی و چه اجتماعی حسابی شاکی...

16 مرداد 1400

مولوی عبدالحمید و واقعیتی که بهتر از دیگران دریافته است

احمد زیدآبادی نوشت: مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی از علمای برجستۀ اهلِ سنتّ ایران ضمن انتقادِ شدید از تبعیض های جاری در کشور گفته است: قوای مختلف در کشور اکنون یک دست می شوند و اسباب برای بهتر شدن اوضاع فراهم است.

15 مرداد 1400

کنایه مصباحی مقدم به پایداری ها

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، گفت: جامعه روحانیت تا به امروز اقدامی به منظور اینکه بخواهد فرد یا افرادی را به رئیس جمهور منتخب برای حضور در کابینه معرفی کند، نداشته است.

13 مرداد 1400

بورل: دنیا تا سال 2023 بر کرونا غلبه نخواهد کرد

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر واکسیناسیون به اسم راه حل عبور از بحران کرونا گفت: دنیا تا سال 2023 بر همه گیری غلبه نخواهد کرد.

12 مرداد 1400

دستور یوفا به تیم ملی فوتبال اوکراین برای حذف شعارهای سیاسی از پیراهنش

اتحایه فوتبال اروپا (یوفا) در پی شکایت روسیه به تیم ملی فوتبال اوکراین دستور داد تا شعارهای سیاسی روی پیراهنش برای بازی های یورو را حذف کند.

9 مرداد 1400

انفجار مرگبار در خط لوله انتقال نفت، دستور ویژه وزیر برای بررسی حادثه

به گزارش خبرنگاران، بعدازظهر روز گذشته (سه شنبه، 15 تیر) در زمان آغاز عملیات تعمیرات اساسی خط لوله 20اینچ انتقال نفت چشمه خوش به اهواز، انفجاری به وقوع پیوست که بر اثر آن سه نفر از همکاران این شرکت جان خود را از دست دادند و چهار نفر مصدوم شدند.

9 مرداد 1400
تعداد: (247)