ورود نخست وزیر عراق به مجلس برای کسب رای اعتماد نمایندگان

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، نخست وزیر عراق برای تکمیل پست های وزارتی دولت خود و کسب رای اعتماد وارد مجلس نمایندگان این کشور شد.

ورود نخست وزیر عراق به مجلس برای کسب رای اعتماد نمایندگان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 8 شارژ به نقل از سایت موازین نیوز، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق لحظاتی پیش وارد ساختمان مجلس نمایندگان این کشور شد تا در جلسه رای گیری برای نامزدهای تصدی پست های وزارتی خالی کابینه خودش حضور یابد.

مصطفی الکاظمی به محض ورود به جلسه مجلس مورد استقبال محمد الحلبوسی رئیس مجلس نهاده شد.

در همین حال، منابع عراقی از برگزاری نشستی دوجانبه بین الحلبوسی و الکاظمی پیش از جلسه رای گیری برای نامزدهای پست های خالی وزارتی اطلاع دادند.

نمایندگان مجلس عراق پنجشنبه هیجدم اردیبهشت از مجموع 20 وزیر معرفی شده الکاظمی به 15 وزیر پیشنهادی وی رای اعتماد دادند.

وزرای بازرگانی ، دادگستری، فرهنگ، کشاورزی و مهاجرت نتوانسته بودند رای اعتماد نمایندکان مجلس را کسب نمایند و انتخاب 2 وزیر نفت و خارجه نیز به آینده موکول شده بود.

فاضل الفتلاوی از نمایندگان مجلس پیشتر گفت که امکان رای اعتماد مجلس به بیشتر نامزدهای تصدی پست های خالی وزارتی دولت الکاظمی وجود دارد.

وی بر جدیت مجلس برای بستن پرونده کابینه تاکید نمود تا اینکه نامزدهای تصدی پست های خالی از شخصیت های سالم و کاردان و بی حاشیه باشند.

در همین حال، حسین شاکر الکعبی رئیس فراکسیون بدر در مجلس از توافق برای معرفی چهار نامزد برای تصدی پست های وزارت نفت و فرهنگ اطلاع داد و گفت که یک وزیر نیز برای پنج پست وزارتی خالی به جامانده در جلسه امروز معرفی شده است.

وی در گفت وگو با سایت المعلومه توصیح داد که دو نامزد از اهالی استان بصره برای تصدی پست وزارت نفت هستند که در مجلس مطرح خواهد شد و دو نامزد دیگر که یکی از آنها از طائفه ترکمان ها هستند، برای تصدی پست خالی وزارت فرهنگ رقابت خواهند کرد.

الکعبی گفت: درخصوص پنج پست وزارتی خالی به جامانده نیز یک نفر نامزد خواهد شد که براساس توافق سیاسی و انتخاب بدون هرگونه مانعی رای خواهد آورد.

این درحالی است که محمد البلداوی از فراکسیون صادقون در مجلس به سایت المعلومه گفت: تا این لحظه چشم انداز رای گیری سه پست وزارتی نفت و خارجه و مهاجرت روشن نیست و شاید نامزدهای آنها در جلسه امروز رای نیاورند.

همزمان علی غاوی نماینده فراکسیون سائرون در مجلس نیز در اظهار نظری گفت: ما از تکمیل کابینه وزراتی استقبال می کنیم تا دولت کارش را شروع کند و مجلس مسئول تاخیر در کار دولت نشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 437

به "ورود نخست وزیر عراق به مجلس برای کسب رای اعتماد نمایندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود نخست وزیر عراق به مجلس برای کسب رای اعتماد نمایندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید