بانوی اول جدید آمریکا؛ آموزگاری که کلاس درس را رها نمی کند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، جیل که یک معلم تدریس زبان و ادبیات انگلیسی در مدارس دولتی آمریکاست، دکترای علوم آموزشی دارد. او نخستین بانوی اولی خواهد بود که مدرک دکترا داشته و شغل دایم بیرون کاخ سفید خواهد داشت.

بانوی اول جدید آمریکا؛ آموزگاری که کلاس درس را رها نمی کند

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

جیل تریسی جاکوب بایدن نام کامل همسر جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکاست.

به گزارش خبرنگاران ، جیل بایدن 69 ساله در سال 1951 در شهر هامونتون ایالت نیوجرسی آمریکا به جهان آمده است. او 4 خواهر دیگر نیز داشته است. جیل عظیم شده پنسیلوانیا است. او در سال 1970 و در سن 19 سالگی با یکی از اعضای تیم فوتبال دانشکده ازدواج کرد اما این ازدواج 4 سال بیشتر دوام نداشت و در سال 1974 به جدایی انجامید.

جیل بایدن/عکس آرشیوی/ نیوهمپشایر 2019/ خبرگزاری فرانسه

جیل که یک معلم تدریس زبان و ادبیات انگلیسی در مدارس دولتی آمریکاست، دکترای علوم آموزشی دارد.

او در سال 1977 یعنی 43 سال پیش با سناتور جو بایدن که همسر نخست و یک فرزند خردسال خود را در سانحه تصادف رانندگی از دست داده بود، ازدواج کرد.

حاصل این ازدواج دختری است به نام اشلی که 39 سال دارد و او نیز همانند مادر در فعالیت های اجتماعی فعال است و البته دستی نیز در صنعت مد و طراحی دارد.

بایدن از ازدواج نخستش 2 فرزند پسر داشت که پس از ازدواج با جیل ، جیل بایدن برای آنها مادری کرد.

بو بایدن پسر عظیم جو بایدن بود که 5 سال پیش در اثر بیماری سرطان درگذشت و هانتر بایدن پسر کوچک اوست که ماجرای ارتباطات او با مقامات روسیه و چین و اوکراین در انتخابات اخیر از سوی ترامپ به عنوان دستاویزی برای حمله به بایدن در مناظره و مبارزات انتخاباتی مورد استفاده تبلیغاتی نهاده شد. ترامپ خانواده بایدن را به فساد سیاسی و مالی متهم کرد.

جیل بایدن علاقه زیادی به شغل معلمی دارد و حتی در کنوانسیون ملی حزب دموکرات در تابستان سال جاری که برای انتخاب نامزدی نهایی بایدن برای انتخابات تشکیل شده بود از یک کلاس درس خالی (به خاطر کرونا) در شهر ولمینگتون ایالت دلاور به صورت ویدئو کنفرانسی در کنوانسیون سخنرانی کرد و از محسنات و خوبی های همسرش گفت.

جو و جیل بایدن در کلاس درس بانوی اول منتخب آمریکا در شهر ولمینگتون ایالت دلاوِر

جیل بایدن سابقه حضور در سمت بانوی دوم آمریکا را دارد (8 ساله دوران اوباما) و حالا قرار است به مدد پیروزی همسرش در انتخابات ریاست جمهوری، با عنوان بانوی اول آمریکا فعالیت ها و مسئولیت های بیشتری در کاخ سفید بر عهده بگیرد.

او نخستین بانوی اول آمریکاست که علاوه بر این سمت رسمی، شغل و محل درآمد کاملی از حرفه آموزگاری در بیرون کاخ سفید دارد.

میشل اوباما بانوی اول سابق آمریکا در کتاب خاطرات خود از علاقه وافر جیل بایدن به تدریس حتی در طول سفرهای سیاسی و انتخاباتی گفته است. به گفته میشل اوباما جیل حتی فرصت نشستن و سفر با هواپیمای اختصاصی رییس جمهوری آمریکا را برای تصحیح برگه های امتحانی دانش آموزان مغتنم می داند و در جشن پیروزی باراک اوباما در انتخابات سال 2008 لباس مهمانی شبانه خود را در دستشویی مدرسه پوشیده و به مراسم جشن رفته بود.

عکسی که پس از پیروزی جو بایدن، همسرش در توییتر خود منتشر کرد

دکتر جیل بایدن نخستین بانوی اول آمریکا خواهد بود که مدرک دکترا دارد.

او در مصاحبه اخیر خود با شبکه خبری سی بی اس آمریکا گفته است: من به بسیاری از پناهجویان و مهاجران تعلیم می دهم. من داستان های آنها را دوست دارم و این واقعیت را دوست دارم که می توانم در راه موفقیت به آنها یاری کنم.

جیل بایدن از فوریه 2017 پس از اینکه باراک اوباما دولت را تحویل ترامپ داد و او بایدن هم از کاخ سفید خداحافظی کردند، در ایالت دلاور یک بنیاد خیریه به نام بنیاد بایدن برای انجام کارهای خیریه اجتماعی و مقابله با خشونت علیه زنان تشکیل داده است.

انتظار می رود در طول دوران ریاست جمهوری بایدن فعالیت دفتر بانوی اول آمریکا به ریاست جیل بایدن در کاخ سفید رونق بیشتری بگیرد.

جشن پیروزی جو بایدن در شهر ویمینگتون/ 7 نوامبر 2020/ رویترز

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 691

به "بانوی اول جدید آمریکا؛ آموزگاری که کلاس درس را رها نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوی اول جدید آمریکا؛ آموزگاری که کلاس درس را رها نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید