هند به رزمایش دریایی ایران و روسیه می پیوندد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، فرمانده نیروی دریایی ارتش از پیوستن هند به رزمایش مرکب امنیت دریایی ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند اطلاع داد.

هند به رزمایش دریایی ایران و روسیه می پیوندد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره رزمایش مرکب امنیت دریایی در منطقه شمال اقیانوس هند، گفت: از سال گذشته سلسله رزمایش های امنیت دریایی که به شکل مرکب برگزار می گردد، با شرکت کشور های منطقه و دنیا در دستور کار نیروی دریایی قرار گرفته است. در این نوبت که از امروز شروع شده است، نیروی دریایی روسیه به محل رزمایش ملحق شده و نیروی دریایی هند هم در رزمایش مرکب امنیت دریایی حضور می یابد.

وی با تأکید بر اینکه این رزمایش در منطقه شمال اقیانوس هند با هدف دستیابی به امنیت جمعی و تمرین مشارکتی کار خود را شروع نموده است، افزود: در سال گذشته نیروی دریایی چین که نیروی پر قدرتی است را در کنار نیرو های دریایی پرقدرت نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران داشتیم. سال جاری با توجه به اینکه رزمایش با سال نو چین همزمان شده است، چینی ها اعلام کردند بعد از سال نو چینی به رزمایش اضافه خواهند شد.

دریادار خانزادی توضیح داد: هدف کلی رزمایش دستیابی به امنیت جمعی در سطح منطقه است که یاری کند امنیت شمال اقیانوس هند به این شکل که پایدار است به نفع ذی نفعان تداوم پیدا کند. ویژگی رزمایش سال جاری اضافه شدن نیروی دریایی هند به رزمایش است. هند یکی از نیروی های دریایی قدرتمند در منطقه است. حضور نیروی دریایی این کشور در رزمایش برای هند و ایران بسیار مهم است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: همزمان اتفاقات خوبی در منطقه اقیانوس هند در حال اجرا است. در کشور پاکستان با موضوع پاکستان رزمایش امان که مفهومش ایمن سازی است در حال برگزاری است که فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش حضور و بر چگونگی انجام آن نظارت دارد. همینطور یکی از کارگاه های اجلاس آیونز در کشور هند تحت عنوان مقابله با بلایای طبیعی (HADR) در حال برگزاری است که در این کارگاه هم نماینده ما حضور دارد.

دریادار خانزادی اذعان کرد: مجموعه کوشش هایی که در منطقه اقیانوس هند در حال شکل گیری است، نشان می دهد که کشور های این منطقه به ویژه آن هایی که صاحب قدرت های دریایی هستند نسبت به گذشته همگرا تر می شوند که امنیت جمعی را به دست بیاوریم. مفهوم آن این است که استکبار دنیای که تا امروز در منطقه یکه تازی می کرد باید متوجه بگردد که منطقه را ترک کند. این منطقه صاحب دارد و نیروی دریایی تسلط کافی را برای برقراری امنیت منطقه دارد. همه این ها به معنای رشد و توسعه امنیت به نفع امنیت منطقه ای و تجارت دنیای خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 875

به "هند به رزمایش دریایی ایران و روسیه می پیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند به رزمایش دریایی ایران و روسیه می پیوندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید