عبدالسلام خطاب به ریاض: به تبعیت کورکورانه از بیگانگان انتها دهید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش أنصارالله یمن آخرین مواضع این گروه مقاومتی در قبال متجاوزان سعودی را اظهار داشت.

عبدالسلام خطاب به ریاض: به تبعیت کورکورانه از بیگانگان انتها دهید

بر اساس این گزارش، وی خطاب به متجاوزان سعودی گفت: از تبعیت کورکورانه از بیگانگان دست بکشید، چرا که آنها به سرزمین خودتان نیز چشم طمع دارند. قبل از اینکه فرصت از دست برود به خود بیایید.

سخنگوی جنبش أنصارالله یمن همچنین به بمباران شدید استان مأرب توسط سعودی ها نیز اشاره نمود و گفت: آنها به صورت گسترده مأرب و به ویژه منطقه صرواح را مورد هدف قرار می دهند. این حملات نه تنها موجب قدرتمند شدن مزدوران سعودی در مأرب نشده است، بلکه در مواردی، خودِ آنها را هدف قرار داده است.

لازم به ذکر است، سلسله پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در نبرد با متجاوزان سعودی در جبهه مأرب همچنان ادامه دارد. نیروهای مقاومت یمن طی روزهای اخیر دستاوردهای مهمی را در جبهه مذکور به دست آورده است؛ دستاوردهایی که عربستان سعودی را بر آن داشته است تا برای نجات خود از باتلاق، به قدرت های بین المللی متوسل گردد.

در یکی از آخرین دستاوردها، نیروهای مقاومت یمن پیروز شدند سیطره خود بر رشته کوه های استراتژیک البَلَق را تکمیل نمایند. این در حالی است که یمنی ها پیشتر کنترل بخش هایی از این رشته کوه ها را به دست گرفته بودند. رشته کوه های البَلَق از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار هستند، چرا که در مقابل سدّ مأرب قرار گرفته اند.

دستاوردهای میدانی نیروهای یمنی به ویژه در جبهه مأرب موجب شده است تا عربستان سعودی به منظور نجات خود از باتلاق دست به دامان قدرت های بین المللی گردد. سعودی ها به همین منظور به شورای امنیت سازمان ملل متحد متوسل شدند تا شاید این نهاد بین المللی بتواند در عرصه سیاسی کاری برای آنها انجام دهد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز با هدف یاری به ائتلاف متجاوز سعودی با انتشار نامه ای، در اقدامی عجیب عملیات های نظامی نیروهای مقاومت علیه متجاوزان را محکوم کرد و خواهان توقف هرچه سریع تر این عملیات ها شد! شورای امنیت سازمان ملل همچنین عملیات های نظامی مقاومت یمن را غیرقانونی توصیف کرد! این اقدام جانبدارانه شورای امنیت سازمان ملل متحد واکنش محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن را در پی داشت.

از سوی دیگر، جنگنده های رژیم سعودی به منظور ممانعت از تداوم پیشروی نیروهای مقاومت یمن در جبهه مأرب، مناطق مختلف این استان را طی روزهای اخیر هدف سنگین ترین حملات هوایی قرار داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1031

به "عبدالسلام خطاب به ریاض: به تبعیت کورکورانه از بیگانگان انتها دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالسلام خطاب به ریاض: به تبعیت کورکورانه از بیگانگان انتها دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید