رسانه چینی آنالیز کرد؛ اعتراف آمریکا به استفاده از تبلیغات رسانه ای برای حمایت از آشوبگران

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، با در نظر دریافت نظام تبلیغاتی که دولت آمریکا مدیریت آن را بر عهده دارد، می توان دریافت که دولت واشنگتن از چه ساز و کار شومی برای سرنگون کردن سایر کشورها استفاده می نماید.

رسانه چینی آنالیز کرد؛ اعتراف آمریکا به استفاده از تبلیغات رسانه ای برای حمایت از آشوبگران

جهت دریافت مشاوره خدمات تعرفه طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، شرکت گوگل اخیراً به بهانه نقض قوانین صادراتی، حساب های کاربری شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان پرس تی وی در یوتیوب و جی میل را مسدود کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

شرکت گوگل در طول سال های اخیر، چندین بار اقداماتی مشابه در این راستا عملی نموده و بدون اعلام قبلی، اقدام به مسدود کردن حساب رسانه های ایرانی از جمله پرس تی وی نموده است.

چنین اقدامی توسط گوگل به معنای نقض آزادی بیان است که به بخشی از سیاست ضد ایرانی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تبدیل شده است.

صرف نظر از رویکرد آمریکا در سرکوب رسانه های خارجی مخصوصا رسانه های کشورهایی که حکومت آنها برای واشنگتن چندان خوشایند نیست، دولت واشنگتن از استفاده از رسانه های خود به عنوان ابزاری برای سرنگون کردن حکومت های خارجی دست بر نمی دارد.

آمریکا یک نهاد دولتی به نام آژانس رسانه های بین المللی دارد که تعداد زیادی از رسانه های ضد چینی و ضد ایرانی مانند صدای آمریکا و رادیو آسیای آزاد تحت نظر این نهاد فعالیت می نمایند.

اخیرا فعالیت آژانس رسانه های بین المللی درگیر دغدغه های سیاست داخلی آمریکا شده است.

ترامپ ماه جولای امسال میلادی، مایکل پک را به عنوان رئیس جدید آژانس رسانه های بین المللی انتخاب کرد؛ پک بلافاصله بعد از تصدی این پست، مدیران رسانه های تحت نظارت آژانس رسانه های بین المللی را تعویض کرد و همین اقدام او منجر به ایجاد ناراحتی های دو حزبی در آمریکا شد و مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به همین دلیل و به منظور آنالیز علت این سیاست دولت ترامپ، نشستی برگزار کرد.

تعجب برانگیز است که بسیاری از نمایندگان حاضر در این نشست، با ارائه مدارک و شواهد، تاکید کردند که پک با رویکردی که در ریاست بر آژانس رسانه های بین المللی در پیش گرفته، منجر به تضعیف حمایت آمریکا از آشوبگران در هنگ کنگ شده است.

چنین مدارکی حاکی از اعتراف رسمی آمریکا به دخالت در تحریک و تداوم آشوب های سال گذشته در هنگ کنگ است.

مایکل مکائولنماینده جمهوریخواه حاضر در این نشست با تصمیم پک برای توقف فعالیت بنیاد تکنولوژی آزاد مخالفت کرد و گرانت تورنر مامور اقتصادی پیشین نهاد آژانس رسانه های بین المللی آمریکا نیز در ارائه شواهد خود مبنی بر عدم توانایی پک برای مدیریت آژانس رسانه های بین المللی با تاکید بر اینکه بنیاد تکنولوژی آزاد می تواند ابزارهای مورد احتیاج برای تظارات نمایندگان را تامین کند و مانع از شناسایی هویت واقعی این معترضان گردد، گفت که این نهاد در مناطقی از دنیا مانند ایران و لبنان (بیروت) نقشی مشابه ایفا می نماید.

هنوز فراموش نشده است که آمریکا در جریان آشوب های سال گذشته در هنگ کنگ، خشونت های غیرقانونی بعضی از معترضان را زیبا توصیف کرد و در راستای اعلام حمایت خود از این آشوبگران، دیدارهایی را بین مقامات ارشد خود با سرنموده های آشوبگران ترتیب داد.

چین همیشه به مداخله عمیق آمریکا در آشوب های هنگ کنگ اعتراض نموده است اما آمریکا، مدعی است که بدنبال حمایت از آزادی بیان و حقوق بشر در هنگ کنگ بوده است.

نکته تعجب آور دیگر این است که بر اساس مطالب افشا شده از سوی یکی از نمایندگان شورای قانونگذاری هنگ کنگ، کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ که مسئول صدور ویزا و انجام امور دیپلماتیک و تجاری ساده است، هزاران کارمند و مستخدم دارد و این خود نشان دهنده دخالت و نفوذ آمریکا در امور هنگ کنگ است.

دولت ترامپ به خوبی می داند که از تحریک و حمایت از آشوبگران در هنگ کنگ چه هدفی را دنبال می نماید و در این راستا برنامه ریزی های خود را عملی نموده است؛ سند این مطلب، اظهارات نمایندگان مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در نشست اخیر است که نشان می دهد آمریکا از این الگوی همیشگی علیه حکومت های دیگری که برای واشنگتن خوشایند نیستند و از جمله ایران، استفاده نموده است.

لازم است که در این بین به آژانس رسانه های بین المللی آمریکا به عنوان کانون دغدغه های سیاست داخلی این کشور نیز نگاهی بیندازیم؛ این آژانس یک نهاد دولتی در آمریکا به حساب می آید که رسانه هایی مانند صدای آمریکا و رادیو آسیای آزاد تحت نظارت آن فعالیت می نمایند؛ شعار قدیمی این رسانه ها آزادی و دموکراسی و تبلیغات سیاسی برای سایر کشورهاست.

بودجه فعالیت این رسانه ها توسط دولت آمریکا تامین می گردد و بودجه تخصیص یافته در امسال میلادی به این نهاد، معادل 810 میلیون دلار گزارش شده است.

با در نظر دریافت این نظام تبلیغاتی که دولت آمریکا مدیریت آن را بر عهده دارد، می توان دریافت که دولت واشنگتن از چه نظام و ساز و کار شومی برای سرنگون کردن سایر کشورها استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 588

به "رسانه چینی آنالیز کرد؛ اعتراف آمریکا به استفاده از تبلیغات رسانه ای برای حمایت از آشوبگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه چینی آنالیز کرد؛ اعتراف آمریکا به استفاده از تبلیغات رسانه ای برای حمایت از آشوبگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید