دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق حمایت می نماید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر تعامل و حمایت جدی دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق کشور، گفت: صنعت برق یکی از مهمترین بخش های صنعتی است که در توسعه کشور نقش بسزایی دارد.

دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق حمایت می نماید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نشست با مدیران نیروگاه های بخش خصوصی کشور که وزیر نیرو هم حضور داشت، با تأکید بر تعامل و حمایت قاطع و جدی دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق کشور، گفت: صنعت برق یکی از مهمترین و ارزشمندترین بخش های صنعتی است که نقش بسزایی در توسعه کشور دارد.

وی با قدردانی از زحمات و خدمات فعالان صنعت برق کشور، نیروی انسانی متعهد و مجرب این حوزه را از سرمایه های کشور توصیف کرد و اضافه نمود: فراوری 60 درصد برق مورد احتیاج کشور به وسیله بخش خصوصی بیانگر توان و ارزش این بخش است که باید از آن حمایت گردد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی مدیران نیروگاه های بخش خصوصی در مورد توان واحد های تحت مدیریت و نحوه مدیریت بهتر انرژی برای عبور از اوج مصرف برق در کشور، ابراز امیدواری کرد؛ با همکاری دولت، بخش خصوصی و مردم با کمترین هزینه از این مقطع عبور کند.

جهانگیری اضافه نمود: امیدواریم با حل مسائل ارزی و تأمین منابع اقتصادی در تابستان سال جاری، دغدغه های بخش خصوصی در صنعت برق برطرف گردد و با یاری این بخش بتوانیم ظرفیت فراوری برق در کشور را افزایش دهیم.

بعلاوه در این جلسه هر یک از مدیران بخش خصوصی راه چاره های پیشنهادی خود را در مورد نحوه افزایش توان فراوری انرژی برای عبور از مقطع فعلی و هم آینده بهتر برای صنعت برق از جمله به نحوه تأمین منابع اقتصادی برای ساخت و تکمیل نیروگاه های نیمه تمام در دست ساخت، پرداخت مطالبات شرکت ها از وزارت نیرو، مدیریت روانی بازار، استفاده از امکانات ژنراتور های دیزلی دولتی و خصوصی و برطرف موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش انرژی های تجدیدپذیر و … ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1121

به "دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید