مصرف گاز طبیعی بر تولید پیشی گرفت

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، خبرگزاری خبرنگاران- سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران، با تاکید بر رعایت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی، خاطرنشان کرد که اکنون مصرف بر تولید پیشی گرفته است.

مصرف گاز طبیعی بر تولید پیشی گرفت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای احمد زمانی اضافه نمود: اکنون مصرف بر تولید گاز پیشی گرفته و این یعنی ناترازی گاز در بخش تولید و مصرف؛ بنابراین باید توجه ویژه ای به رعایت الگوی مصرف بهینه در همه نعمات الهی، از جمله گاز داشته باشیم.

وی اضافه نمود: با کاهش دما، مردم صرفه جویی در مصرف گاز و استفاده بهینه از این نعمت الهی را در دستور کار خود قرار دهند، زیرا تنها با رعایت الگوی مصرف بهینه می توانیم ناترازی گاز در بخش تولید و مصرف را کاهش دهیم و از این زمستان زودرس، به سلامت عبور کنیم.

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با بخش نامه معاون اول رئیس جمهوری درباره ضوابط مصرف انرژی، سازمان های دولتی در رعایت الگوی مصرف بهینه پیشقدم شده اند، شرح داد: در این فصل، مهم رعایت دمای مورد تأیید و تأکید در منازل است؛ زیرا با افزایش برودت هوا، مصرف در بخش خانگی به شدت افزایش می یابد بنابراین تأکید ما بیشتر روی رعایت دمای رفاه در منازل (21-18 درجه سانتیگراد)، پوشیدن لباس های گرم، محدود کردن فضای گرمایشی در منازل، خاموش کردن وسایل گرمایشی زمان ترک منازل و اماکن دولتی و اجتماعی است، زیرا این اقدام ها به ظاهر ساده، می تواند از افت فشار یا قطعی احتمالی در شبکه پیشگیری کند.

زمانی بخش زیادی از مصرف گاز را متوجه ساختمان های اداری و نهاد های دولتی و ابلاغ این بخش نامه را ناظر بر همین موضوع دانست و اظهار کرد: بنابراین انتظار این است که افزون بر بخش خانگی، سازمان ها، نهاد ها و ارگان های دولتی نیز در این شرایط، در حفظ گاز کوشا باشند.

وی همچنین با بیان اینکه میزان تولید ما در فصل زمستان و تابستان مشخص است، اضافه نمود: این بخش نامه و خواهش مجموعه همکاران واحد تولید و فرآورش ما این است که مصرف را بهینه کرده تا بتوانیم عدالتی توزیعی را در سراسر کشور در پایانی شبکه های توزیع گاز، پیاده کنیم.

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در ادامه با بیان اینکه زنان به عنوان مدیران خانه با درایت خویش، نقش مهمی در کنترل مصرف دارند، گفت: امیدوارم که با تشریک مساعی بخش تولید در مجموعه شرکت ملی گاز ایران و همه مصرف کنندگان در سراسر کشور، بتوانیم خانه های مردم را که البته شایسته بهترین ها هستند، در فصل سرد سال، گرم نگاه داریم.

زمانی در پایان، بار دیگر با بیان اینکه بر اساس بررسی های واحد پژوهش شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، اجرای فرهنگ مصرف بهینه و طرح مباحث فرهنگی، 5 تا 10 درصد در کاهش مصرف سوخت مؤثر است، خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم با اعمال رفتار های بهینه و کاهش مصرف گاز به ویژه در بخش خانگی- تجاری، بی شک می توانیم فصل سرد امسال را نیز با سربلندی پشت سر بگذاریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1314

به "مصرف گاز طبیعی بر تولید پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف گاز طبیعی بر تولید پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید