چه زمانی قرنطینگی سرانجام می یابد؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، در صورتی که سیستم بهداشت درمان قوی داشته باشیم در چنین شرایطی احتمالاً می توانیم خاتمه قرنطینگی را اعلام کنیم.

چه زمانی قرنطینگی سرانجام می یابد؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، بعضی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی معتقدند که باید از ظرفیت نگه داشتن مردم در خانه استفاده کرد، زیرا تعطیلی ها در حال سرکوب گسترش بیماری کرونا در کشور های مختلف جهان است.

رعایت فاصله ها باید از جانب مردم برای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا انجام گردد. ما هنگامی که قصد داشته تعطیلی ها را تمام کنیم باید راه جایگزینی برای سرکوب و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را پیدا کنیم.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت معتقدند که پیدا کردن فعالانه افراد ناقل با تست های آزمایشگاهی زیاد و ایزوله کردن مبتلایان به بیماری کرونا همچنین پیدا کردن افرادی که با فرد مبتلا تماس داشته است، باید سرلوحه برنامه های ما بعد از اتمام تعطیلی ها مد نظر قرار دهیم. آموزش های عمومی باید بسیار قوی باشد اگر ظرفیت خوبی در جامعه باشد باید به مردم آموزش های لازم داده گردد.

در صورتی که سیستم بهداشت درمان قوی داشته باشیم در چنین شرایطی احتمالاً می توانیم خاتمه قرنطینگی را اعلام کنیم. ابتدا توصیه نمی گردد که تعطیلی خاتمه یابد، زیرا اگر بیمارانی که وارد بیمارستان می شوند سبب اشغال کامل تخت های بیمارستانی شده و دیگر جایی برای پذیرش مبتلایان و موارد جدید وجود ندارد به همین دلیل باید تحت هر شرایطی برنامه ریزی دقیقی برای اتمام تعطیلی ها داشته باشیم تا تختخوابی در مراکز درمانی وجود داشته باشد تا بیماران جدید بستری شوند و این بدان معنی است که یک مقدار ظرفیت خالی برای پذیرش دیگران در مراکز درمانی و بیمارستان ها خالی باشد.

افرادی که با فرد مبتلا در تماس بوده باید شناسایی و آن ها را قرنطینه کرد که بهترین راه راه حل کاهش تعطیلی به صورت گام به گام است. ما باید نتیجه اقدامات خود را آنالیز کنیم اگر در این قسمت پیروز بودیم باید به باز کردن بقیه قسمت های تعطیلی بپردازیم.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 322

به "چه زمانی قرنطینگی سرانجام می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی قرنطینگی سرانجام می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید