چقدر یوئیت را می شناسیم؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مسعود سهیلیان، جراح شبکیه چشم در آستانه برگزاری سی ودومین کنگره چشم پزشکی ایران، گفت: یوئیت یک بیماری التهابی داخل چشم و شایع است که به عنوان سومین عامل بیماری های چشمی در بیشتر کشور ها شناخته می گردد.

چقدر یوئیت را می شناسیم؟

وی با عنوان این مطلب که بیماری یوئیت اثرات بدی بر روی چشم می گذارد، اضافه کرد: این بیماری باعث التهاب چشم در قسمت های قدامی و خلفی می گردد و دید بیمار را خیلی کم می نماید.

سهیلیان تاکید نمود: این بیماری می تواند از یک سالگی تا افراد جوان و مسن را گرفتار کند.

این چشم پزشک به علائم بیماری التهاب داخل چشم اشاره نمود و اضافه کرد: علائم اصلی این بیماری، به هم ریختن سیستم ایمنی بدن است که یکی از علل بروز آن، بیماری های عفونی است.

سهیلیان با عنوان این مطلب که ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن یکی از دلایل بیماری التهاب چشم است که عوارض شدیدی دارد، گفت: بیماری هایی، چون روماتولوژی می تواند روی چشم اثر بگذارد و باعث التهاب چشم گردد که به صورت غیر عفونی ایجاد می گردد و می تواند دید چشم را خیلی کم نموده و عوارض شدید ایجاد کند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان این مطلب که درمان های بسیار نو و خوبی برای یوئیت وجود دارد و هنوز هم در حال پیشرفت است، ادامه داد: این بیماری درمان دارد و بیمار باید به موقع درمان گردد تا بینایی چشم حفظ گردد و اگر درمان نگردد دید چشم از بین می رود و گا ها خود چشم نیز از بین می رود.

سهیلیان اضافه کرد: علائم این بیماری دید کم و قرمزی چشم و چشم دردناک است که باید با مراجعه به چشم پزشک و متخصص یوئیت، بیماری تشخیص و درمان گردد.

وی تاکید نمود: کسانی که علائم این بیماری را دارند، باید تحت درمان قرار گیرند تا چشم آن ها عارضه کمتری پیدا کند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1623

به "چقدر یوئیت را می شناسیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر یوئیت را می شناسیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید