چرا سامانه سنجش شبکه ملی اطلاعات در دسترس نیست؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سامانه ای با عنوان فرادید که قرار بود برای آگاهی از کیفیت شاخص های شبکه ملی اطلاعات در اختیار عموم قرار گیرد، در حال حاضر در دسترس نیست و به نظر می رسد با تغییراتی روبرو شده و گفته شده است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد.

چرا سامانه سنجش شبکه ملی اطلاعات در دسترس نیست؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سامانه سنجش کیفیت شاخص های شبکه ملی اطلاعات تحت عنوان فرادید اواسط شهریورماه سال جاری توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رونمایی و به اپراتورهای اینترنتی فرصت داده شد تا با بهره گیری از این سامانه، مسائل شبکه خود را رفع نموده و کیفیت خدمات خود را بهبود ببخشند تا این سامانه پس از 45 روز در اختیار عموم قرار گیرد.

محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره این سامانه گفته بود درحالی که ممکن است اصطلاحات تخصصی برای کاربران این سامانه که مردم هستند، مناسب نباشد، بعد از رونمایی سامانه به صورت عمومی، شاخص ها برای کاربر نهایی به صورت رضایت و عدم رضایت نشان داده می گردد.

اما با گذشت 45 روز از این اظهارات، این سامانه در اختیار عموم قرار نگرفت. مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- همان زمان درباره تاخیر پیش آمده در رونمایی از این سامانه اظهار کرد: این مجوزها و حساب ها اکنون برای اپراتورها تعریف شده و هم به اطلاعات خودشان و هم به اطلاعات اپراتورهای دیگر دسترسی دارند. البته اپراتورها برای ارتقای سامانه هایشان درگیری هایی داشتند. ما هم برای این که سامانه ها را در هم تلفیق نموده، بحث شکایات و تعرفه و کیفیت را در هم تجمیع کنیم تا به صورت یک مجموعه در اختیار مردم قرار گیرد، به زمان احتیاج داشتیم.

حقی همچنین از آمادگی زیرساخت ها ظرف دو هفته اطلاع داد و البته پس از چند روز اظهار داشت این سامانه برای دسترسی به اطلاعات کیفیت سرویس ها، در اختیار عموم مردم قرار گرفته و اطلاعات این سامانه از سامانه های مختلف جمع آوری شده و تقریبا سامانه فرادید برای دسترسی عموم مردم آماده و احتیاج به بعضی هماهنگی هایی دارد که در حال اجرا است.

با وجود این، در حال حاضر این سامانه در وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دسترس نیست. البته پیگیری ها از این سازمان حاکی از آن است که این سامانه با تغییراتی روبرو شده و مقرر است به زودی، بار دیگر با تغییر ماهیت از آن رونمایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 151

به "چرا سامانه سنجش شبکه ملی اطلاعات در دسترس نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سامانه سنجش شبکه ملی اطلاعات در دسترس نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید