وعده بلینکن به هند: آمریکا در جنگ کرونا کنار شماست

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، وزیر خارجه آمریکا با وعده ارسال یاری به هند برای غلبه بر ویروس کرونا به دنبال حفظ این متحد کلیدی در آسیاست.

وعده بلینکن به هند: آمریکا در جنگ کرونا کنار شماست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز آدینه گفت که کشورش در مبارزه با کرونا در کنار هند ایستاده و واشنگتن مصمم است که به دهلی در مبارزه با کرونا یاری کند.

بلینکن گفت: در روزهای اول کرونا هند در کنار ایالات متحده ایستاد - و این چیزی است که ما هرگز فراموش نخواهیم کرد. و ما نیز اکنون می خواهیم مطمئن شویم که اکنون در کنار هند خواهیم بود.

بلینکن گفت که مشارکت میان دو کشور حیاتی، قدرتمند است و روز به روز سازنده تر می گردد.

سوبراهمانیام جایشانکار، وزیر خارجه هند که در روزهای گذشته به آمریکا رفته بود و به دنبال یاری از این کشور برای غلبه بر موج دوم کرونا در هند بود از حمایت ایالات متحده به این متحد خود تشکر نموده بود.

هند به عنوان یکی از متحدان اصلی آمریکا در آسیا به شمار می رود و واشنگتن برای تقابل با چین به شدت به دهلی احتیاج دارد. پس از شیوع موج دوم کرونا در این کشور پر جمعیت بسیاری انتظار داشتند که واشنگتن هرچه سریعتر محموله های واکسن مورد احتیاج هند را برای این کشور ارسال کند اما در عین ناباوری این اتفاق رخ نداد و وزیر خارجه هند را مجبور ساخت تا با سفر به آمریکا وخامت اوضاع را به اطلاع متحد خود برساند.

چندین روز پس از این سفر و کاهش فرایند شیوع کرونا در هند وزر خارجه آمریکا بار دیگر بر اتحاد دو کشور تاکید می نماید. بلینکن در صحبتهای روز آدینه تاکید نمود که این دو کشور در موضوعاتی مانند تغییرات اقلیمی، کواد (متشکل از آمریکا، استرالیا، ژاپن و نهادهای سازمان ملل) در برابر چالش های منطقه و دنیا در کنار یکدیگر قرار دارند.

دین تامپسون، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور آسیا نیز در کنفرانس خبری به بحث میان وزرای خارجه هند و آمریکا درباره فراوری واکسن، خرید و تحویل آن اشاره نمود اما حاضر به ارائه توضیحات بیشتر درباره جزییات آن نشد.

به گفته وی هنوز درباره اینکه 80 میلیون واکسنی که بایدن قول ارسال آن به خارج از آمریکا را داده تصمیم نهایی گرفته نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1048

به "وعده بلینکن به هند: آمریکا در جنگ کرونا کنار شماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده بلینکن به هند: آمریکا در جنگ کرونا کنار شماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید