واکنش ها به یارانه نو دولت، افزایش یارانه ها به ماه بعد موکول می گردد؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران، قرار است از دی ماه یارانه ها دو برابر گردد و به مشمولان بن خرید کالا داده گردد. در حال حاضر دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین به خانوارها پرداخت می گردد که به گفته معاون مالی رئیس جمهور از این ماه علاوه بر یارانه ای که به صورت نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد بن خرید کالا نیز داده گردد.

واکنش ها به یارانه نو دولت، افزایش یارانه ها به ماه بعد موکول می گردد؟

آنگونه که جعفر قادری، نماینده مجلس اعلام نموده یارانه نو قرار است به هفت دهک اول جامعه پرداخت گردد. دولت هم در بودجه پیش بینی نموده که سه دهک از یارانه بگیران حذف گردد. بنابراین احتمالا مشمولان همان 60 میلیون نفری باشد که یارانه بنزین دریافت می نمایند.

در مورد مبلغ یارانه نیز پیش بینی می شوند که به یک خانوار چهار نفره، مبلغ 400 هزار تومان به صورت نقدی و 400 هزار تومان نیز به صورت بن کارت خرید کالا پرداخت می گردد.

واکنش مخاطبان به این تصمیم دولت به توضیح زیر است:

گروهی از مردم می گویند چرا دولت مشمولان را هفت دهک اعلام نموده، چرا که هفت دهک یعنی کسانی که یارانه معیشتی می گیرند. در حالی که بعضی از خانوارها مستحق دریافت یارانه هستند اما هیچ یارانه ای نمی گیرند.

تجربه ثابت نموده اگه 100 تومن جیب مردم بریزی 10 برابرشو از جیب دیگه ش در میاری

والا هی میگن از آذر از دی یارانه زیاد میشه مسخره کردن ملت رو مردم تخم مرغ هم نمیتونن بخرن بخورن برنج خیلی گرون شده فکر کنم بدبخت مردم کارگر باید عید به عید برنج بخورن کی به این مردم میرسه خدا میدونه همه دارن تلف میشن اینا هم با این وعده ها کلک زدن مردم بیچاره رو

این یارانه به اصطلاح معیشتی کاملا ناعادلانه است وبه کسانی پرداخت میگردد که اصلا نیازمند نیستند

اگر قرار باشد یارنه ها زید گردد باید برای کل مردم زیاد گردد نه برای یک عده بقیه ای مردم فقط نظارگر باشند باید عدالت بر قرار باشد به یکی بدن به یکی ندن این یعنی نمیدانم چی

این یارانه هم مثل یارانه های قبلی

از آنجایی که رئیس دولت وعده افزایش یارانه ها از آذر ماه را داد و معاون مالی او نیز وعده خبر خوش در آذر ماه را داده بود که هیچ یک اجرایی نشد. حالا عده ای از مردم نسبت به این خبر افزایش یارانه ها ناامید هستند و آن را باور ننموده اند.

هر چه اذر ماه یارانه اضافه شد منتظر دی باشید دلتون خوش کردید به یارانه که معلوم نیس میدن یانه اینم مثل روحانی

والا هی میگن از آذر از دی یارانه زیاد میشه مسخره کردن ملت رو مردم تخم مرغ هم نمیتونن بخرن بخورن برنج خیلی گرون شده فکر کنم بدبخت مردم کارگر باید عید به عید برنج بخورن کی به این مردم میرسه خدا میدونه همه دارن تلف میشن اینا هم با این وعده ها کلک زدن مردم بیچاره زو

به خدا توکل هی میگن اول آذر آخر آذر بالاخره دی یا آذر یارانه ها زیاد میشه ؟؟؟؟

بنده خدا این دولت فقط امروز فردا می کنه دل ما خوش می کنه کدام یارانه کدام پول دلتون خوش کنید ک بهتون میده

از آنجایی که دولت سابقه اجرایی نکردن وعده های خود را دارد و با ورود به دی ماه هنوز جزئیات این یارانه معین نیست، این پیش بینی مردم برای پرداخت یارانه از دی ماه نیز دور خیلی احتمال بعیدی نیست.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1345

به "واکنش ها به یارانه نو دولت، افزایش یارانه ها به ماه بعد موکول می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به یارانه نو دولت، افزایش یارانه ها به ماه بعد موکول می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید