مهلت 4 روزه متقاضیان برای تکمیل ثبت نام وام ودیعه مسکن

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، خبرنگاران : در حالی فرایند پرداخت وام ودیعه مسکن به دلیل مقاومت بانک ها کُند است که وزارت راه و شهرسازی از مهلت 4 روزه به متقاضیان این وام برای تکمیل ثبت نام اطلاع داد.

مهلت 4 روزه متقاضیان برای تکمیل ثبت نام وام ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به توضیح زیر است؛

کلیه متقاضیان محترم دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن که نسبت به ارسال کد ملی خود به صورت پیامکی اقدام نموده و حائز شرایط این تسهیلات شده اند؛ صرفاً تا ساعت 24 روز دوشنبه مورخ 1399/6/24 فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه طرح ملی مسکن جهت تکمیل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد احتیاج اقدام نمایند.

به گزارش تسنیم، در حالی متقاضیان وام ودیعه مسکن 4 روز برای تکمیل ثبت نام خود فرصت دارند که به دلیل مقاومت بانک ها فرایند پرداخت این وام به مستأجران مطلوب نبوده است. مسئله ای که واکنش بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله اقبال شاکری را به دنبال داشته است.

وی هفته گذشته در این باره به خبرنگار مالی خبرگزاری تسنیم، گفته بود: با توجه به اظهارات مسئولان وزارت راه و شهرسازی تا به امروز حدود 140 مستأجر (تا 14 شهریور) توانسته اند وام ودیعه مسکن را دریافت نمایند. امروز 14 شهریور است و مستأجران طبق معمول هر سال تا الآن بحث اجاره یا تمدید آن را باید انجام می دادند.

وی ادامه داد: این نشان می دهد که تعداد بسیار بسیار کمی نسبت به 700 هزار نفر اعلام شده برای دریافت وام ودیعه مسکن توانسته اند این وام را دریافت نمایند. رقم 134 فقره وام بسیار ناچیز است.

وی با تصریح به این که کُندی در پرداخت وام ودیعه مسکن به مستأجران نشان می دهد مسئله ای در این جهت روی داده است، اضافه نمود: مسئله ای که ما در اجرای قوانین و مصوبه ها با آن روبرو هستیم و متأسفانه بعضی از دستگاه های اجرایی همکاری نمی نمایند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورایی اسلامی بیان نمود: بر اساس آنالیز صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که مشکل اساسی در فرایند پرداخت وام چنانچه وزارت راه و شهرسازی لیست مستأجران واجد شرایط را داده باشد که این کار صورت گرفته است بانک ها هستند، متأسفانه بانک ها در پرداخت وام ودیعه مسکن مقاومت می نمایند و مردم را به دردسر انداخته اند.

شاکری تأکید کرد: این مسئله حاکی از آن است که یکپارچگی در اجرای قانون را نداریم و بانک مرکزی به بانک ها برای پرداخت وام ودیعه فشار نمی آورد و بانک ها هم اکنون مردم را معطل می نمایند.

وی با ابراز به عنوان یک خادم مردم از وزیر محترم راه و شهرسازی تقاضا می کنم خیلی شفاف بگوید مشکل کار کجاست ادامه داد: در این صورت مردم متوجه می شوند چه کسانی کار نمی نمایند، باید شفاف اعلام گردد این حقوق عامه مردم است، چرا بانک ها مقاومت می نمایند و کار را انجام نمی دهند.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر رئیس کل بانک مرکزی نیز هرچه سریع تر به این موضوع ورود پیدا کند و بانک ها را ملزم به پرداخت وام ودیعه مسکن کند. این یک مصوبه قانونی است که هیئت وزیران چند ماه قبل آن را ابلاغ نموده است و نباید مردم این گونه سرگردان می شدند، بنابراین رئیس محترم بانک مرکزی باید بانک هایی را که در پرداخت وام ودیعه مسکن تعلل دارند معرفی کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر این که باید با کسانی که که مصوبه قانونی را اجرا نمی نمایند برخورد گردد، گفت: در نهایت اگر شهریور گذشت، فصل جابه جایی تمام شد و تعداد قابل توجهی از مردم پیروز نشدند از این مصوبه خوب دولت استفاده نمایند باید قاطعانه با مسببان برخورد گردد و مورد پیگیری قضایی قرار بگیرند.

شاکری اضافه نمود: نمی توانیم با حقوق مردم باری به هرجهت برخورد کنیم، تازه این کار خیلی عظیمی نبوده و قرار بوده است 50 میلیون در کلان شهرها، 30 میلیون در شهرهای عظیم و 15 میلیون در شهرهای کوچک وام ودیعه پرداخت گردد و این مشکل اجاره مسکن مردم را به طور کامل حل نمی کند، در این شرایط بانک ها هم در پرداخت وام مقاومت می نمایند و کار مردم را انجام نمی دهند.

وی یادآور شد: پس از اعلام اسامی و ارسال آن از سوی وزارت راه به بانک ها پرداخت وام ودیعه به مستأجران نباید دو تا سه روز بیشتر زمان ببرد. در صورتی که وزارت راه و شهرسازی تعداد مستأجرانی را که از این وام بهره مند شدند اظهار داشت و ارقام بسیار پایین بود حتماً قوه قضاییه به این مسئله ورود پیدا خواهد نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 511

به "مهلت 4 روزه متقاضیان برای تکمیل ثبت نام وام ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 4 روزه متقاضیان برای تکمیل ثبت نام وام ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید