طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی مجلسی و خوشمزه به 2 روش

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، و از جمله خوشمزه ترین و پرطرفدارترین غذاهای ایرانی است که بسیاری از افراد به دلیل کالری بالا از مصرف آن اجتناب می کنند. اما طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی راحت تر و خوشمزه تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. اگر از طرفداران این غذای خوشمزه هستید، پس بهتر است دستور پخت کشک بادمجان رژیمی با روغن بسیار کم را یاد بگیرید. در این مقاله از سرویس در می توانید با طرز تهیه کشک بادمجون رژیمی آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد کشک و بادمجان رژیمی پاسخ خواهیم داد.

طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی مجلسی و خوشمزه به 2 روش

طرز تهیه کشک و بادمجان رژیمی

مدت زمان آماده سازی: 20 دقیقه

مدت زمان پخت: 40 دقیقه

کالری در هر 100 گرم کشک بادمجان رژیمی با بادمجان پخته: 200 کالری

مواد لازم برای آموزش کشک و بادمجان رژیمی

 • بادمجان: 4 عدد
 • کشک: 3 قاشق غذاخوری
 • پیاز داغ: 3 قاشق غذاخوری
 • سیرداغ: 2 قاشق غذاخوری
 • نعناع خشک: 2 قاشق غذاخوری
 • نمک و فلفل سیاه: به اندازه لازم

مراحل طرز تهیه کشک بادمجون رژیمی

کشک بادمجان غذای فوق العاده سالمی است، اما از آنجایی که سرخ کردن بادمجان نیاز به روغن زیادی دارد، از همین رو معمولاً این غذا بسیار پرکالری و چرب است. برای برطرف این مشکل و کاهش مصرف روغن در طرز تهیه کشک بادمجان می توانید از بادمجان پخته شده به جای سرخ شده استفاده کنید.

یا روش های را امتحان کنید. این کار موجب می شود تا کالری کشک بادمجان به اندازه زیادی کاهش پیدا کند. در ادامه می توانید با روش طرز تهیه کشک بادمجان ساده بدون سرخ کردن بادمجان آشنا شوید.

مرحله اول؛ گرفتن تلخی بادمجان

در اولین مرحله از طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی باید تلخی بادمجان ها را برطرف کنید. برای این کار باید پوست بادمجان ها را بگیرید و آن ها را به صورت حلقه ای خرد کنید. اگر اندازه بادمجان ها بزرگ است، بهتر است در این مرحله آن ها را خرد کنید. سپس اندازهی نمک به بادمجان بزنید و برای نیم ساعت آن را به حال خود بگذارد تا تلخی بادمجان گرفته شود.

مرحله دوم؛ ترکیب کردن کشک با آب در قابلمه

در این مرحله از طرز تهیه کشک بادمجون رژیمی باید کشک را همراه را 1 تا 2 لیوان فرانسوی دسته دار آب داخل یک قابلمه بریزید. سپس کشک را با آب ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید.

مرحله سوم؛ اضافه کردن مواد کشک بادمجان به قابلمه

بعد از این که ترکیب آب و کشک به جوش آمد، در این مرحله از بادمجان رژیمی می توانید، نصف نعناع، و را به آن اضافه کنید. سپس ترکیب را هم بزنید.

مرحله چهارم، اضافه کردن بادمجان

بعد از 1 ساعت که تلخی بادمجان گرفته شد، بادمجان ها را کمی زیر آب بگیرید و کمی فشار دهید. سپس بادمجان ها را به قابلمه اضافه کنید و درب قابلمه را روی آن قرار دهید تا بادمجان ها پخته شوند.

مرحله پنجم؛ له کردن بادمجان ها

پختن بادمجان ها حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد. زمانی که بادمجان کاملاً نرم و پخته شد و آب کشک بادمجان هم کم شد، با استفاده از یک گوشت کوب دستی یا برقی بادمجان ها را کاملاً له کنید.

مرحله ششم؛ آماده شدن کشک بادمجان رژیمی

در این مرحله در صورت نیاز کمی نمک و فلفل به غذا اضافه کنید. اجازه دهید کشک بادمجان رژیمی برای نیم ساعت دیگر به آرامی بپزد و آب آن کاملاً تبخیر شود.

مرحله هفتم؛ تزیین کردن کشک بادمجان رژیمی

بعد از این که کشک بادمجان رژیمی شما آماده شد، می توانید آن را در ظرف مورد نظر بریزید. سپس روی غذا را با ، سیر داغ و پیاز داغ تزیین کنید.

طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی

مدت زمان آماده سازی: 30 دقیقه

مدت زمان پخت: 40 دقیقه

کالری در هر 100 گرم کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی: 176 کالری

مواد لازم برای تهیه کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی

 • بادمجان: 4 عدد
 • سیر له شده: 6 عدد
 • پیاز خرد شده: 1 عدد
 • نعناع خشک: به اندازه لازم
 • روغن: 1 قاشق غذاخوری
 • نمک و زردچوبه: به اندازه لازم
 • کشک: نصف لیوان فرانسوی دسته دار

مراحل طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی

درست کردن کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی عطر فوق العاده ای به این غذا می دهد. از طرف دیگر این کار موجب می شود تا کالری غذای شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند. در ادامه می توانید با طریقه پخت کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی آشنا شوید.

مرحله اول؛ کبابی کردن بادمجان

در اولین مرحله از طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی باید بادمجان ها را بشویید و خوب خشک کنید. سپس آن ها را روی گاز، منقل یا فر کبابی کند. بعد از کبابی شدن بادمجان می توانید پوست آن را جدا کنید.

مرحله دوم؛ تفت دادن پیاز و سیر

یک ماهیتابه روی گاز قرار دهید و یک قاشق روغن به آن اضافه کنید. زمانی که روغن داغ شد پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید. اجازه دهید پیاز کمی سبک شود و تغییر رنگ دهد، سپس سیر له شده را به آن اضافه نمایید و اندازهی نمک و زردچوبه به آن بزنید.

مرحله سوم؛ اضافه کردن بادمجان کبابی به پیاز داغ

بعد از این که پیازها کمی سرخ شدند، بادمجان کبابی شده را به ماهیتابه اضافه کنید. سپس با استفاده از یک گوشت کوب به آرامی بادمجان را له کنید و با پیاز داغ ترکیب نمایید.

مرحله چهارم؛ آماده کردن کشک بادمجان رژیمی

بعد از این که بادمجان کاملاً نرم و له شد، کشک را به کشک بادمجان رژیمی اضافه کنید و کمی نعناع خشک داخل غذا بریزید و صبر کنید تا کشک بادمجان شما به آرامی جا بیفتد آماده شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کشک لیمو بدون گلوتن

نکات و فوت و فن های طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی

*برای پختن بادمجان در کشک بادمجان رژیمی می توانید به جای آب از آب عدس استفاده کنید. این کار هم طعم بهتری به غذا می دهد و هم رنگ کشک بادمجان را تیره تر می کند.

*از آنجایی که هم کشک دارای نمک است و هم برای گرفتن تلخی بادمجان از نمک استفاده می شود، نمک کشک بادمجان را همیشه در آخرین مرحله به آن اضافه کنید.

*در طرز تهیه کشک بادمجان بدون سیر می توانید سیر داغ را از دستور پخت غذا حذف کنید.

*در طرز تهیه کشک بادمجان ساده بدون گردو و بدون روغن می توانید از بادمجان پخته یا کبابی استفاده کنید و گردو را حذف کنید.

*اگر دوست دارید از بادمجان سرخ شده برای تهیه کشک بادمجون رژیمی استفاده کنید، می توانید یک قابلمه آب جوش روی گاز قرار دهید. بعد از به جوش آمدن آب بادمجان های پوست گرفته و خرد شده را به آن اضافه کنید. 2 دقیقه صبر کنید و بعد بادمجان ها را داخل آبکش بریزید. حال می توانید بادمجان ها را با 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن سرخ کنید. با این روش بادمجان روغن کمتری به خودش جذب می کند.

*برای درست کردن کشک بادمجان رژیمی با بادمجان پخته شده می توانید بادمجان را در یک قابلمه جداگانه بپزید و بعد به مواد کشک بادمجان اضافه کنید.

*اضافه کردن گردو موجب بالا رفتن کالری کشک بادمجان می شود، از همین رو بهتر است از گردوی کمی استفاده کنید یا آن را به طور کامل حذف کنید.

*برای خوش طعم شدن کشک بادمجان رژیمی می توانید اندازهی به آن اضافه کنید.

*در طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی با عدس می توانید اندازهی عدس پخته شده و میکس شده به دستور پخت کشک بادمجان اضافه کنید.

*برای طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی با سیب زمینی می توانید از اندازهی سیب زمینی پخته شده و له شده داخل غذا استفاده کنید.

سوالات متداول

در دستور پخت کشک بادمجان رژیمی از چه روش هایی استفاده می شود؟

برای طرز تهیه کشک بادمجون رژیمی می توانید از بادمجان کبابی شده یا پخته استفاده کنید و به این ترتیب از روغن کمتری در غذا استفاده نمایید.

کالری کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی چقدر است؟

کشک بادمجان رژیمی با بادمجان کبابی حدود 176 کالری دارد.

منبع: افق کوروش
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1464

به "طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی مجلسی و خوشمزه به 2 روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی مجلسی و خوشمزه به 2 روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید