رونق بنگاه های صنعتی راهی برای ایجاد اشتغال کولبران است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، خبرنگاران/کردستان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با رونق بنگاه های صنعتی می توان زمینه برای اشتغال کولبران فراهم کرد، گفت: با تعطیلی یک کارخانه به دلیل نپرداختن مالیات و به زندان انداختن صاحب واحد تولید نه تنها خانواده این فرد که خانوارهای پرسنل این بنگاه نیز به دلیل بیکاری کارگران با مشکل روبه رو می شوند.

رونق بنگاه های صنعتی راهی برای ایجاد اشتغال کولبران است

عزت اله اکبری تالارپشتی که به همراه رئیس مجلس به استان کردستان سفر کرده است؛ اظهار کرد: تا به امروز از شهرک های صنعتی سقز و بانه و تعدادی از واحدهای صنعتی از جمله شرکت نیک پلیمر بازدید به عمل آمد؛ در این بازدید مشخص شد که صنایع کشور توسط بخش خصوصی به خوبی فعالیت کرده و در حال رشد هستند.

کننده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائلی که واحدهای صنعتی کردستان با آن دست و پنجه نرم می کنند، اضافه کرد: دولت باید تدابیر ویژه ای برای رفع این مسائل اتخاذ کند، در این بازدیدها مشخص شد با وجود اینکه بیشتر تولیدات واحدهای موجود در بانه و سقز که جزو مناطق مرزی هستند، به خارج از کشور صادر می شود اما مشوق های صادراتی چندانی برای این بنگاه ها در نظر گرفته نمی شود.

وی اضافه کرد: تولیدکنندگان گلایه هایی داشتند مبنی بر اینکه ترکیه، عراق و سایر کشورها مشوق های بسیاری برای صادرات در نظر گرفته اند، در حالی که در ایران مشوق چندانی برای صادرات وجود ندارد.

این کننده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به درد و دل مردم در نظارت میدانی از بانه، یادآور شد: در یکی از این بازدیدها فردی اظهار داشت، برادر من که صاحب کارخانه ای در بانه است، در حال حاضر به دلیل بدهی مالیاتی به زندان افتاده است. حال این سوال ایجاد می شود با وجود تاکیدات مجلس و کمیسیون صنایع معادن مبنی بر اینکه باید از واحدهای تولیدی حمایت شود چرا به دلیل عدم پرداخت مالیات باید واحدهای تولیدی تعطیل شود؟

با رونق بنگاه های صنعتی می توان زمینه را برای اشتغال دائم کولبران فراهم کرد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با رونق بنگاه های صنعتی می توان زمینه برای اشتغال کولبران فراهم کرد، شرح داد: با تعطیلی یک کارخانه به دلیل نپرداختن مالیات و به زندان انداختن صاحب واحد تولید نه تنها خانواده این فرد که خانوارهای پرسنل این بنگاه نیز به دلیل بیکاری کارگران با مشکل روبه رو می شوند.

اکبری تالارپشتی با طرح این پرسش که زندانی کردن صاحبان واحدهای تولیدی به دلیل پرداخت نکردن مالیات، چه دردی از کشور را دوا می کند؟ ادامه داد: برای حل این مسائل می توان بدهی این افراد را تقسیط کرده و از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری کرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در این نظارت میدانی از پایه های مرزی بازدید هوایی به عمل آمد، شرح داد: پس از بازگشت از نظارت میدانی بر کردستان مسائل احصا شده مربوط به واحدهای تولیدی در این بازدید، را در کمیسیون صنایع و معادن بررسی و راهکارهای آن بررسی می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 907

به "رونق بنگاه های صنعتی راهی برای ایجاد اشتغال کولبران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق بنگاه های صنعتی راهی برای ایجاد اشتغال کولبران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید