حلقه های حیرت انگیز درخت در ژاپن، نتیجه یک آزمایش نیم قرنی هستند و نه دخالت فرازمینی ها

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، در یکی از جنگل های ژاپن، درختان سداری با آرایشی عجیب، شبیه دایره های متحدالمرکز با نظم و ترتیب وجود دارند که به نظر نمی رسد الگوی رشدشان، کار طبیعت باشد.

حلقه های حیرت انگیز درخت در ژاپن، نتیجه یک آزمایش نیم قرنی هستند و نه دخالت فرازمینی ها

سه سال پیش عکس هایی از آنها در اینترنت وایرال یا همه گیر شد و بلافاصله تئوری های توطئه ای هم مطرح شد. مثلا گفته شد که موجودات هوشمند فرازمینی در این امر نقش داشته اند یا اینکه این درخت ها یک پروژه محرمانه دولتی هستند.

خب! راستش را بخواهید حدس دوم تا حدی درست است. یعنی این پروژه، یک پروژه دولتی بود، ولی محرمانه نبود.

وزرات کشاورزی، جنگلبانی و شیلات ژاپن پشت این کار بوده. در سال 1973، منطقه ای در نزدیکی شهر نیچینان انتخاب شد تا میزبان یک پروژه آزمایشی درختکاری گردد. حاصل این پروژه این سال ها نمایان شده است.

برنامه این بود که درخت ها را به صورت دوایری متحد المرکز بکارند، طوری که هر چقدر به مرکز نزدیک تر بشویم، فاصله درخت ها از هم کمتر گردد و آنها به هم نزدیک تر شوند.

هدف از این پروژه، کاشت درختان برای ایجاد مناظر بصری زیبا نبود. بلکه هدف این بود که تاثیر چگالی کاشت درختان را بر رشد آنها آنالیز نمایند. تعیین شد که اگر درخت ها خیلی نزدیک به هم کاشته شوند، از ارتفاعشان کاسته می گردد. پس اگر خوب به عکس دقت کنیم می بینیم که به همین سبب از بالا، توده درختان به صورت مقعر به نظر می رسند.

تاثیر نزدیک کاشتن درختان تا به آن حد است که اختلاف ارتفاع بین درخت های مرکز حلقه و درخت های قسمت های خارجی حلقه به 5 متر می رسد. دلیل این امر دسترسی کمتر درختان مرکز حلقه به نور خورشید و مواد مغزی است.

حالا که آزمایش به انتها رسیده، قرار است که این درخت ها قطع شوند. اما به خاطر توجه و استقبالی که در شبکه های اجتماعی از آنها شده، قرار شده که قطع کردنشان چند سالی عقب انداخته گردد.

منبع: یک پزشک
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1081

به "حلقه های حیرت انگیز درخت در ژاپن، نتیجه یک آزمایش نیم قرنی هستند و نه دخالت فرازمینی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلقه های حیرت انگیز درخت در ژاپن، نتیجه یک آزمایش نیم قرنی هستند و نه دخالت فرازمینی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید