جنس ماسک مهمتر است یا اندازه ماسک؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تیمی از محققان دانشگاه کمبریج انگلستان، کارآمدی انواع مختلف ماسک صورت را موردمطالعه قرار دادند و دریافتند به منظور حفاظت بهتر در مقابل کووید 19، اندازه ماسک مطابق با صورت به اندازه جنس ماسک مهم است یا حتی اهمیتش از آن بیشتر است.

جنس ماسک مهمتر است یا اندازه ماسک؟

محققان مجموعه آزمایشات مربوط به اندازه ماسک بر روی صورت را انجام دادند و دریافتند که وقتی ماسک های با عملکرد بالا مانند ماسک N95، KN95 یا FFP2 به درستی روی صورت قرار نگیرد، عملکرد خوبی ندارند و بهتر از ماسک پارچه ای عمل نمی کنند.

پاندمی کووید 19 ماسک های مناسب صورت را به عنوان یک بخش حیاتی از تجهیزات حفاظتی برای کارمندان مراقبت های بهداشتی و شهفرایندان تبدیل کرده است. اهمیت استفاده از ماسک صورت در کاهش فرایند شیوع ویروس اثبات شده است.

یوجینا اوکلی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما می دانیم اگر مهر و موم خوبی بین ماسک و صورت فرد استفاده کننده وجود نداشته باشد، قطرات زیادی از قسمت بالا و دو طرف ماسک نشت می کنند و بسیاری از افرادی که عینک می زنند به خوبی از این امر آگاهی دارند.

محققان با مطالعه بر روی انواع ماسک ها متوجه شدند که درصورت قرارگرفتن دقیق ماسک بر روی صورت، ماسک ها قادر به فیلتر بیش از 95 درصد ذرات موجود در هوا هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 880

به "جنس ماسک مهمتر است یا اندازه ماسک؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنس ماسک مهمتر است یا اندازه ماسک؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید