ترکیه و عراق در زمینه آموزش های امنیتی همکاری می نمایند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، وزیر دفاع ترکیه و وزیر کشور عراق درباره همکاری در زمینه آموزش های امنیتی و تبادل تجربیات گفت وگو کردند.

ترکیه و عراق در زمینه آموزش های امنیتی همکاری می نمایند

در بیانیه امروز (سه شنبه) دفتر اطلاع رسانی وزارت کشور عراق آمده است: خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه با عثمان الغانمی وزیر کشور عراق در مقر فرماندهی نیروهای پلیس فدرال عراق ملاقات و گفت وگو کرد.

این بیانیه اضافه کرد: در این ملاقات شماری از مسائل و در صدر آنها تقویت همکاری در زمینه های آموزشی و تبادل تیم های فنی برای آگاهی از آخرین اطلاعات مورد استفاده در زمینه فنآوریهای امنیتی و تبادل تجربیات مورد بحث نهاده شد.

براساس این گزارش، وزیر دفاع ترکیه در این ملاقات از نقش عظیم دستگاههای امنیتی عراق رد بیرون راندن باندهای تروریستی داعش تقدیر کرد.

وزیر دفاع ترکیه روز دوشنبه برای سفری دو روزه وارد فرودگاه بین المللی بغداد شد و یشار گولر رئیس ستاد ارتش او را در این سفر همراهی می نماید.

وی پیش از ملاقات با وزیر کشور عراق، با وزیر دفاع، نخست وزیر و رئیس جمهور عراق در بغداد ملاقات و درباره گفت وگو کرد.

محور این ملاقاتها درباره همکاری در مبارزه با تروریسم و روابط مالی و تاکید بر لزوم کاهش تنش ها در منطقه و حل مسائل از راه گفت وگو بود.

به نوشته رسانه های عراقی، وزیر دفاع ترکیه همچنین قرار است با سفر به اقلیم کردستان عراق به طور جداگانه با رئیس و نخست وزیر دولت محلی این اقلیم ملاقات و گفت وگو کند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 826

به "ترکیه و عراق در زمینه آموزش های امنیتی همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه و عراق در زمینه آموزش های امنیتی همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید