تأکید بر تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اُمیکرون

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تهران (پانا) - جلسه کمیته تخصصی کرونا بعدازظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار گردید.

تأکید بر تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اُمیکرون

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پروش و مسئولین دستگاه های مربوطه حضور داشتند، با اشاره به تأثیر واکسیناسیون به ویژه دوز یادآور برای مقابله با سویه تازه اومیکرون توضیح داد: تجارب نشان داده که در صورت واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی، موارد بستری و فوت ناشی از این سویه تازه ویروس کرونا کاهشی خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از زحمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاه های مربوطه در زمینه تزریق واکسن کرونا در کشور، اعلام نمود: مردم باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اجازه ندهند زحمات دولت و کادر درمان در ماه های گذشته برای مقابله با بیماری کرونا از بین برود.

در این جلسه وزارت بهداشت گزارشی از تازهترین اندازه بستری و فوتی های ناشی از شیوع بیماری کرونا، پوشش واکسیناسیون در کشور، شرایط سویه تازه کرونا در سایر کشورها و آخرین شرایط اجرای دستورالعمل های بهداشتی در کشور ارائه کرد.

در ادامه جلسه نیز پیشنهادات کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا برای پیشگیری از سویه امیکرون مورد بحث، آنالیز نهاده شد و تأکید شد که تزریق دوز یادآور واکسن کرونا محافظت بیشتری در برابر اومیکرون در افراد ایجاد می نماید.

بعلاوه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از اقدامات این وزارتخانه برای تبیین و فرهنگ سازی در مورد رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نیز تزریق دورز سوم ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1337

به "تأکید بر تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اُمیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید بر تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اُمیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید