آخرین گزارش از شرایط واکسیناسیون دانشجویان

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تهران (پانا) - علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه 3میلیون و 800 هزار نفر دانشجو وجود دارد بیان کرد که باید همه این دانشجویان در سامانه مربوطه ثبت نام نمایند تا به تدریج بتوان واکسن مورد احتیاج دانشجویان را تزریق کرد.

آخرین گزارش از شرایط واکسیناسیون دانشجویان

به گزارش ایرنا، مرکز مدیریت آمار وزارت بهداشت آدینه 19 شهریور ماه از آغاز ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور اطلاع داد، بر اساس این اطلاعیه دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور می توانند به سایت salamat.gov.ir مراجعه و با وارد کردن کد ملی، تاریخ تولد و شماره همراه، ثبت نام و بلافاصله زمان و مکان تزریق واکسن را انتخاب نمایند.

در حال حاضر دانشجویان دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، علوم پزشکی، دانشگاه تهران، خوارزمی، امیرکبیر، صنعتی شریف ، دانشگاه آزاد مراحل سرانجامی تزریق واکسن کرونا را می گذرانند اما به علت اینکه کرونا همچنان باقی است این ترم هم اغلب دانشگاه های کشور به صورت ترکیبی مجازی و حضوری است.

واکسینه شدن همه دانشجویان حداکثر تا آذر ماه

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این باره گفت: واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه ها به اتمام رسیده است، به همین منظور برگزاری حضوری کلاس ها به واکسیناسیون تمام دانشجویان که حداکثر تا آذرماه به سرانجام می رسد، بستگی دارد البته هنوز زمان اتمام واکسیناسیون همه دانشجویان معین نیست اما طبق اعلام وزارت بهداشت تا آبان و حداکثر آذرماه سال جاری همه دانشجویان واکسینه می شوند.

وی گفت: اگر ورود واکسن به کشور با همین سرعت ادامه داشته باشد و پیک دیگری هم ایجاد نگردد، برنامه واکسیناسیون دانشجویان تا حداکثر آذرماه سال جاری انجام خواهد شد.

18 هزار نفر در دانشگاه تهران واکسینه شدند

دکتر مسعود شفیعی نیا رییس مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران گفت: آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت دز اول واکسن کرونا هفتم مهرماه است اما تا به امروز بیش از 18 هزار نفر در دانشگاه تهران واکسینه شدند. براساس این آمار، در حال حاضر تعداد 930 نفر عضو هیات علمی، 2 هزار و 700 نفر از کارکنان، یک هزار و 700 نفر خانواده کارکنان و 13 هزار و 170 دانشجو از دانشگاه تهران واکسینه شده اند.

وی گفت: دانشجویان مقطع دکتری که ثبت نام نموده بودند واکسینه شدند و هم اکنون واکسیناسیون دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در حال اجرا است. در مورد دانشجویان دوره کارشناسی هم سایت از تاریخ 29 شهریورماه جهت ثبت نام در دسترس آنان قرار گرفته است که می توانند برای ثبت نام و دریافت نوبت اقدام نمایند.

شفیعی نیا ادامه داد: اما هنوز اسامی دانشجویان نوالورود را دریافت ننموده ایم که پس از معین شدن و اعلامی اسامی، اقدام های لازم برای واکسینه شدن آنان به عمل خواهد آمد.

واکسینه شدن 270 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد

همایون رستگارزاده معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه از 20 شهریورماه، تا به امروز بیش از 250 هزار دانشجوی غیرپزشکی و نزدیک به 20 هزار دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واکسینه شده اند.

وی گفت: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به طور منسجم از عید غدیر خم با اعلام آغاز واکسیناسیون دانشگاهیان کشور از طرف وزارت بهداشت، وارد این فرایند شدند و با حدود 100 مرکز و بیش از 610 کانتر تزریق واکسن، کار را به صورت سازماندهی شده آغاز کردند. تا به امروز در این مراکز واکسن های برکت، سینوفارم و آسترازنکا تزریق شده است.

معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در یک بازه زمانی 80 روزه در مجموع 250 هزار ساعت واکسیناسیون به وسیله واکسیناتورها صورت گرفته است، اعلام نمود: بیش از یک هزار و 800 دانشجوی پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی در فرایند واکسیناسیون حضور داشتند.

وی توضیح داد: در مجموع در این مدت بیش از 150 هزار کارمند، عضو هیات علمی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز اختصاصی وبعلاوه حسب اولویتهای اعلام شده از طرف وزارت بهداشت، بیش از 200 هزار نفر از اعضای خانواده کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی هم واکسینه شدند.

رستگارزاده به آمادگی مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی برای واکسینه کردن گروه های نو از جمله دانش آموزان هم اشاره نمود و گفت: اگر دانشجویان تا به امروز واکسن دریافت ننموده اند، هرچه سریع تر مراجعه نمایند و منتظر نوع خاصی از واکسن نباشند. به گفته متخصصان امر پیش بینی می گردد که سویه نوی از ویروس و موج دیگری از بیماری در راه است.

تزریق واکسن برای 10 هزار دانشجوی گروه علوم پزشکی

علیرضا خوشدل رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران گفت: 10 هزار دانشجوی گروه علوم پزشکی آزاد تهران واکسینه شده اند، دُز اول واکسیناسیون این تعداد از دانشجویان تزریق شده است.

وی گفت: در حال حاضر دُز دوم در حال تزریق به این دانشجویان بوده و به زودی به اتمام می رسد.البته در مورد تامین واکسیناسیون دانشجویان گروه داروسازی مشکل داشتیم که خوشبختانه دُز اول تامین شد.

خوشدل ادامه داد: واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی به اتمام رسیده است، گفت: واکسیناسیون سایر دانشجویان از چهارشنبه هفته گذشته در مراکز مختلف دانشگاه آزاد و پایگاه های وزارت بهداشت آغاز شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران توضیح داد: در واحدهای دانشگاه آزاد استان تهران، 18 مرکز واکسیناسیون که 100 کانتر واکسیناسیون دارد، در نظر گرفته شده و دانشجویان می توانند مراجعه نمایند. پیش بینی ما این است که تا 25 روز آینده دز اول همه دانشجویان علوم پزشکی تهران را تمام کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با بیان این مطلب که ترم تحصیلی پیش رو تلفیقی (مجازی و حضوری) است، گفت: منتظر هستیم تزریق دُز دوم بیش از 70 درصد دانشجویان تکمیل گردد تا پس از آن احتمالاً از نیمه های آبان ماه کلاس های عملی و آزمایشگاهی را حضوری برگزار کنیم.

واکسیناسیون دانشجویان شریف

عمادالدین فاطمی زاده معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت: تزریق واکسن کرونا برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف روز بیستم شهریور آغاز شد.اطلاع رسانی برای ثبت نام به وسیله تمام مجاری اطلاع رسانی دانشگاه و بعلاوه ایمیل دانشجویی انجام گرفته است.

وی اضافه نمود: تزریق واکسن برای دانشجویان ساکن استان تهران و البرز آغاز و اسامی دیگر دانشجویان در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت شده است. با توجه به مخاطرات سفر، دانشجویان ساکن دیگر شهرها می توانند پس از ثبت نام نسبت به انجام واکسیناسیون در شهر محل سکونت خود اقدام نمایند.

معاون دانشجویی دانشگاه شریف اضافه نمود: واکسیناسیون طی 6 روز، به ترتیب 3 روز ابتدایی هفته دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی و 3 روز سرانجامی دانشجویان مقطع کارشناسی انجام خواهد گرفت.

دانشجویان خوارزمی و واکسن

عصمت آموزگار مدیر درمانگاه دانشگاه خوارزمی از دانشجویان این دانشگاه خواست برای انجام فرایند واکسیناسیون کرونا حتما به سامانه وزارت بهداشت مراجعه و ثبت نام نمایند.

وی توضیح داد: طبق اعلام مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای دانشجویان فعال است و دانشجویان سراسر کشور می توانند به سایت salamat.gov.ir مراجعه و با ورود کد ملی، تاریخ تولد و شماره همراه ثبت نام و بلافاصله زمان و مکان تزریق واکسن را انتخاب نمایند.

واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه امیرکبیر

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) گفت: فرایند واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه هم از 20 شهریور آغاز شده و برنامه ریزی به شکلی است که تا سرانجام هفته آخر شهریور تمام دانشجویان دانشگاه امیرکبیر واکسینه شوند. با توجه به اضافه شدن لیست دانشجویان این دانشگاه به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشجویان غیربومی با رزرو نوبت در شهر خود و دانشجویان بومی هم به وسیله سامانه salamat.gov.ir می توانند نسبت به دریافت نوبت واکسیناسیون در مراکز بهداشتی منتخب شهر تهران اقدام نمایند.

دانشگاه امیرکبیر در 2 هفته آینده برنامه واکسیناسیون خود را برای اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان جامانده ادامه خواهد داد، براین اساس، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و خوابگاهی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم می توانند روزانه نسبت به دریافت واکسن اقدام نمایند و دانشجویان کارشناسی غیرساکن در فاز هفتم خوابگاه (شرایط آموزشی فعال) به ترتیب اعلام شده ورودی 95 و به قبل روز شنبه، ورودی 96 روز یکشنبه، ورودی 97 روز دوشنبه، ورودی 98 روز سه شنبه و ورودی 99 روز چهارشنبه واکسینه شوند و دانشجویان خارج از این ترتیب در اولویت نوبت نخواهند بود

واکسیناسیون دانشجویان خوابگاهی شریف

مدیریت امور دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه ای از آغاز عملیات واکسیناسیون دانشجویان خوابگاهی دانشگاه صنعتی شریف از روز شنبه 20 شهریور ماه اطلاع داد. این دانشگاه در سامانه شاخص، دانشجویان ساکن خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف می توانند از روز 20 شهریورماه طبق زمان بندی اعلام شده، برای دریافت دز اول واکسن (سینوفارم) اقدام نمایند.

حدود 12 هزار دانشجو به اسم مجاهدین واکسیناسیون

معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت، تا به امروز 11 هزار و 873 دانشجو به پویش مجاهدین واکسیناسیون پیوستند. دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در قالب تشکل های سیاسی، کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، شوراهای صنفی و همتایاران سلامت با این پویش همراهی نموده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1219

به "آخرین گزارش از شرایط واکسیناسیون دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین گزارش از شرایط واکسیناسیون دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید