بازوهای رباتیک فضایی تازه ناسا از زمین کنترل می شوند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، شرکتی که با نیروی فضایی ایالات متحده و ناسا همکاری می کند، قرار است با بودجه ناسا اقدام به ساخت بازوهای رباتیکی کند که از زمین قابل کنترل هستند.

بازوهای رباتیک فضایی تازه ناسا از زمین کنترل می شوند

به گزارش آی ای، به نظر می رسد ربات ها بیش از پیش در فضا مورد استفاده قرار خواهند گرفت؛ چرا که شرکت مهندسی و نرم افزار رباتیک پیک نیک ربوتیکس (PickNik Robotics) به تازگی اعلام کرده است که برنده قراردادی موسوم به SpaceWERX برای کار روی صنعت رباتیک برای نیروی فضایی ایالات متحده (USSF) شده است.

علاوه بر این، به تازگی این شرکت، قرارداد فاز اول تحقیقات نوآوری در کسب و کارهای کوچک ناسا (SBIR) برای ادامه کار روی خودمختاری تحت نظارت رباتیک فضایی و همچنین کمک هزینه شتاب دهنده صنایع پیشرفته کلرادو (AIA) برای رباتیک فضایی را دریافت کرده است.

سه پیروزی

دکتر دیو کولمن، مدیرعامل پیک نیک ربوتیکس می گوید: این سه پیروزی، اعتبار بیشتری را برای کار ما در رباتیک فضایی فراهم می کند که حوزه تمرکز اصلی شرکت ما است. مشتاقانه منتظر همکاری با نیروی فضایی، ناسا و سایر سازمان ها در اقتصاد فضایی هستیم تا به آنها کمک کنیم تا در پیچیدگی و پتانسیل رباتیک، به ویژه بازوهای رباتیک، در این حوزه پیشرفت کنند.

برنامه SpaceWERX بازوی نوآوری نیروی فضایی ایالات متحده است. قرارداد SpaceWERX به پیک نیک ربوتیکس اعطا شده است تا به توسعه کنترل پیشرفته برای گرفتن ابزار فضایی در مدار و افزایش کارایی و ایمنی کلی عملیات نیروی فضایی ایالات متحده کمک کند.

کار این شرکت در این پروژه، روی گرفتن و دستکاری اشیاء در مدار با استفاده از بازوهای رباتیک متمرکز خواهد بود.

شرکت پیک نیک ربوتیکس از نرم افزار اختصاصی خود موسوم به MoveIt Space استفاده خواهد کرد که به اپراتورهای زمینی اجازه می دهد تا ربات های اتوماتیک را در برنامه های فعالیت درون و برون فضاپیمایی کنترل کنند. گفتنی است که این نرم افزار با کمک تیم Robonaut ناسا پیشرفته است.

پیک نیک ربوتیکس قرار است به لطف قرارداد خود با ناسا برای توسعه بیشتر خودمختاری تحت نظارت، همکاری بیشتری با ناسا داشته باشد.

این شرکت، مدل های یادگیری ماشینی را توسعه می دهد که اپراتورها را قادر می سازد تا از دستورالعمل های سطح بالا برای هدایت یک ربات برای انجام کارهای مختلف از جمله باز کردن درهای ماژول ایستگاه فضایی، کابینت ها و کشوها و همچنین تعامل با اشیای دیگر مانند شیرها و دکمه ها استفاده کنند.

سال گذشته نیز این شرکت برنده یک قرارداد از ناسا برای توسعه قابلیت های برنامه ریزی پیشرفته برای ربات ها در محیط های ریزگرانش شد. این کار به یک زیرساخت کلی برای برنامه ریزی و اجرای حرکات در یک محیط ایستا منجر شد و بینش و تجربه از آن پروژه، تا حد زیادی فضای MoveIt Space را شکل داده است.

همچنین این شرکت به تازگی یک کمک هزینه بزرگ شتاب دهنده صنایع پیشرفته (AIA) برای کار در رباتیک فضایی از دفتر اقتصاد و تجارت بین المللی کلرادو دریافت کرده است.

افزایش ایمنی و کاهش هزینه پروازهای فضایی

دکتر مارک مول، مدیر تحقیقات پیک نیک ربوتیکس می گوید: افزایش ایمنی و کاهش هزینه پروازهای فضایی از طریق رباتیک بسیار مهم است و این سه قرارداد ما را قادر می سازد تا از این تلاش حمایت کنیم. همراه با نرم افزار MoveIt Space و MoveIt Studio، بیش از 40 نفر در پیک نیک ربوتیکس با مجموعا 363 سال تجربه، ترکیبی در رباتیک داریم که آماده هستند تا به سازمان ها به هر شکلی کمک کنند.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 دی 1401 بروزرسانی: 1 دی 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1565

به "بازوهای رباتیک فضایی تازه ناسا از زمین کنترل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازوهای رباتیک فضایی تازه ناسا از زمین کنترل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید