بازبینی کتب درسی متناسب با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد برترین متغیر برای شکل گیری ایران قوی در پاسخ به پرسش مهر متغیر نرم فرهنگ ایثار و شهادت است؛ آنچه کشور را در قبال طوفان حوادث عبور داده همین فرهنگ است.

بازبینی کتب درسی متناسب با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

علیرضا کاظمی در آیین نواختن زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان شاهد مبشر منطقه 6 تهران ضمن ابراز خرسندی از اینکه در شروع سال تحصیلی یک فعالیت ارزشمند صورت گرفته است اظهار کرد: اقدام فداکارانه و ایثارگرانه دانش آموز شهید علی لندی این روزها یاد شهیدان دانش آموز مانند شهید فهمیده و شهید بهنام محمدی را در دل ما زنده کرد.

وی اضافه نمود: حضور بنیاد شهید در این برنامه فضای متفاوتی را رقم زد اولین دستگاهی که به رخدادی که در آموزش و پرورش واکنش نشان داد بنیاد شهید بود؛ این اقدام اعطای مدال افتخار شهادت برای شهید لندی بود. حضور قاضی زاده هاشمی در منزل علی لندی یک حرکت فرهنگی ارزشمند بود.

کاظمی گفت: یکی از مهم ترین ماموریت های تعلیم و تربیت انتقال ارزش ها، آداب و رسوم به نسل بعد است در بین این ماموریت ها آنچه در صدر است فرهنگ ایثار و شهادت و آموزه های انقلاب و دین و مکتب است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش توضیح داد: از دو منظر توجه به این موضوع مهم است؛ این ماموریت، تکلیف و وظیفه ماست و امروز زنگ ایثار و شهارت نماد یک حرکت بزرگ در آموزش و پرورش است ما با شهدا، امام شهدا و ولی خود امروز پیمان می بندیم تا در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

وی اضافه نمود: تشکل های دانش آموزی این موضوع را به اسم بالاترین ماموریت خود تلقی کردند ظرفیت کتب درسی بی بدیل است بازبینی این موضوع در دستور کار خواهد بود و به صندلی این حرکت در کتب درسی و فعالیت های فوق برنامه توجه می گردد.

کاظمی ادامه داد: برگزاری جشنواره و یادواره ها در مدارس و اردوهای راهیان نور اهمیت دارد؛ برترین متغیر برای شکل گیری ایران قوی در پاسخ به پرسش مهر متغیر نرم فرهنگ ایثار و شهادت است آنچه کشور را در قبال طوفان حوادث عبور داده همین فرهنگ است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: موضوع بنیاد شهید که متولی اصلی این بخش است، بازبینی می گردد و فعالیت های اثربخشی تعریف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1202

به "بازبینی کتب درسی متناسب با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازبینی کتب درسی متناسب با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید