اگر بیش از 10 ساعت در روز می خوابید، احتمالاً مسئله ای در بدن شما وجود دارد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، نمناک/اگر متوجه شدید که در طول روز به بیش از 9 ساعت خواب احتیاج دارید، احتمالاً نشانه ای از مسئله ای در بدن شما است؛ مخصوصاً اگر در زمان ها و مکان هایی که اصلا پیش بینی نمی کنید، خوابتان می برد. به همین دلیل است که باید کمی عمیق تر به پرخوابی خود توجه کنید.

اگر بیش از 10 ساعت در روز می خوابید، احتمالاً مسئله ای در بدن شما وجود دارد

در بیشتر موارد خواب زیاد توسط افراد نادیده گرفته می گردد و برخی دیگر فکر می نمایند که علت آن ساعات کاری زیاد است اما بدون توجه به این موضوع ممکن است مسائلی برای شما ایجاد گردد که عوارض جانبی خطرناکی به همراه دارد. در این قسمت از سلامت اطلاعاتی را در خصوص علت پرخوابی و احساس خستگی زیاد حتی بعد از 12 ساعت خواب به شما معرفی خواهیم کرد.

به یاد داشته باشید کسی که این میزان می خوابد، قطعاً مسئله ای در بدنش وجود دارد. البته حتماً قابل ذکر است که این مقاله فقط برای اطلاع رسانی است. پس برای این که تشخیص دقیق روی شما انجام گردد، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

دلایل و مسائلی که باعث می گردد زیاد بخوابید

ممکن است افسرده باشید

برخی از جوانان بی خوابی را به دلیل افسردگی تجربه می نمایند که این مشکل ممکن است برای بچه ها و نوجوانان نیز ایجاد گردد و به همین دلیل بیش از حد می خوابند. اگر به این قضیه که از افسردگی رنج می برید، بی تفاوت باشید، قطعاً مسائل شما جدی تر خواهد شد. پس نباید نسبت به این موضوع بی اهمیت رفتار کنید.

بیماری قلبی باعث میشه زیاد بخوابید

یکی از علائمی که نشان دهنده مسائل و بیماری قلبی است، خواب بیش از حد زیاد است که می تواند خواب روزانه را نیز افزایش دهد. در نتیجه احساس خستگی در شما افزایش پیدا می نماید که به دلیل کار زیاد است.

از این روی، نمی توان بین مشکل خواب بیش از 9 ساعت در یک سیکل 24 ساعته با مشکل قلبی تفاوت های جزئی را معین کرد. پس حتماً باید به پزشک مراجعه کنید و قلب خود را چک کنید. در مطلب عوارض خواب زیاد برای بدن باورنکردنی است در بخش های قبلی سلامت نمناک به این مورد مهم به صورت کامل پرداخته شد.

باید تیروئید خود را آنالیز کنید

دو مشکل تیروئید وجود دارد که روی خواب افراد تأثیر می گذارد. یکی از آن ها عاملی برای بی خوابی است اما نوع دیگر باعث خواب بیش از حد زیاد می گردد به طوری که فرد همواره احساس خستگی می نماید.

کم کاری تیروئید نیز باعث می گردد که فرد بیش از 10 ساعت در طول روز بخوابد که عاملی برای خستگی روزانه و خواب الودگی است. اگر هیچ کدام از مسائل سلامتی را ندارید اما بیش از ساعات پیشنهادی می خوابید، حتما باید تیروئید خود را آنالیز کنید.

این مشکل فقط در یک فصل برای شما ایجاد گردد

اختلالی به نام اختلال عاطفی فصلی وجود دارد. فصل های مختلف تاثیر متفاوتی روی افراد با مسائل سلامتی مختلف می گذارند. خواب بیش از حد زیاد در فصل زمستان معمولا به دلیل این نوع اختلال است که به افسردگی زمستانی هم مشهور است.

کمتر از 6 ساعت در شب می خوابید

بله. نخوابیدن به اندازه کافی می تواند عاملی برای مشکل پرخوابی زیاد گردد. فرقی ندارد که این کار را از روی عمد و یا ناخودآگاه انجام داده باشید. کمبود خواب در شب می تواند عاملی برای خوابیدن بیش از حد معمول گردد.

محیط خواب شما باید کاملاً آرام و ریلکس و بدون آشفتگی باشد که در غیر این صورت ساعات بیشتری را در طول روز خواب هستید و یا در حال چرت زدن خواهید بود.

ممکن است اختلالاتی هنگام خواب ایجاد گردد

اپنه خواب زمانی اتفاق می افتد که جهت هوایی در ریه ها مسدود می شوند. در نتیجه سیستم تنفسی فوقانی به مدت 10 ثانیه از کار می افتد. این اتفاق ممکن است بیش از صدها بار در یک شب رخ بدهد. به همین دلیل باعث می گردد که خواب ما چندین بار در طول شب به هم بریزد و در نتیجه احساس خستگی از تن بیرون نخواهد رفت.

زمانی که این ساعات خواب شبانه را از دست بدهیم خواب زیاد روزانه اتفاق می افتد. به این صورت که احساس می کنید قادر هستید در هر زمانی و هر جایی در طول روز بخوابید که دیگران شما را خوش خواب خواهند نامید.

منبع: همگردی
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 742

به "اگر بیش از 10 ساعت در روز می خوابید، احتمالاً مسئله ای در بدن شما وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر بیش از 10 ساعت در روز می خوابید، احتمالاً مسئله ای در بدن شما وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید