از سرگیری اعتراضات ضد دولتی در اردن پس از ماه ها توقف

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به دنبال بدترشدن اوضاع اقتصادی و معیشتی در اردن، تظاهرات اعتراضی در این کشور با درخواست برای برکناری دولت از سرگرفته شد.

از سرگیری اعتراضات ضد دولتی در اردن پس از ماه ها توقف

به گزارش خبرنگاران، العربی الجدید گفت که اعتراضات ضد دولتی در اردن پس از توقف به دلیل مقررات اعمال شده درپی شیوع کرونا بار دیگر از سر گرفته شد.

طبق این گزارش، معترضان اردنی علیه دولت این کشور تظاهرات کرده و خواستار برکناری دولت عمر الرزار، نخست وزیر کشورشان شدند.

بیش از 500 شخصیت سیاسی ازجمله عبدالسلام المجالی و طاهر المصری، نخست وزیران اسبق اردنی نیز با امضای طوماری برای عبدالله دوم، پادشاه این کشور اعتراض خود را نسبت به شرایط اقتصادی و سیاسی این کشور گفتند.

طبق آنچه در این طومار آمده است، سیاست های دولت الرزاز به ویژه سیاست های اقتصادی آن منجر به پیچیده شدن اوضاع اقتصادی و معیشتی ملت اردن شده است.

معترضان اردنی در این طومار خواستار مقابله چالش اقتصادی و بهبود اوضاع معیشتی شهروندان اردنی شدند.

در همین حال، فراکسیون الاصلاح در مجلس اردن خواستار برگزاری نشست فوق العاده مجلس برای سلب رأی اعتماد از دولت عمر الرزاز به دلیل شکست در اداره پرونده اقتصادی و پیامدهای کرونا و همچنین عملکرد سیاسی آن شد.

این فراکسیون به ریاست عبدالله العکایله در بیانیه ای در این باره نوشت که این درخواست در سایه شرایط کنونی اردن و خارج نشدن دولت از پیامدهای اقتصادی و اجتماعی کرونا و سیاست های اقتصادی اشتباه آن اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 572

به "از سرگیری اعتراضات ضد دولتی در اردن پس از ماه ها توقف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرگیری اعتراضات ضد دولتی در اردن پس از ماه ها توقف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید