تور ارزان آلمان: اوج گیری کرونا در آلمان؛ توافق برای تزریق دُز سوم واکسن

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تهران (پانا) - آخرین آمار موسسه ویروس شناسی روبرت کخ، بیانگر 37هزار و 120 مورد نو ابتلا به کرونا طی 24 ساعت و مرگ 154 نفر ظرف همین مدت است.

تور ارزان آلمان: اوج گیری کرونا در آلمان؛ توافق برای تزریق دُز سوم واکسن

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری دویچه وله آلمان گزارش داد: سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع فزاینده کرونا در اروپا هشدار دادهاست. شاخص های ابتلا به ویروس در آلمان نیز به مرز نگران کننده ای رسیده اند. هم زمان بحث در باره دُز سوم واکسن و ضرورت آن ادامهدارد.

در تازه ترین موضع گیری، در کنفرانس مشترک وزیر بهداشت فدرال و وزیران بهداشت همه 16 استان آلمان موافقت شد که واکسن سومبرای همه رده های سنی در دستور کار قرار گیرد. این در حالی است که کمیسیون دایمی واکسیناسیون، هنوز چنین توصیه ای نکرده است.

دُز سوم واکسن کرونا به عناوینی چون تکمیلی یا تقویتی یا واکسن یادآور نیز موسوم است.

وزیر بهداشت استان بایرن در نشست مقامات درمانی استان ها، واکسن سوم را کارآمدترین وسیله برای مبارزه با موج چهارم کرونا دانست. طبق تصمیم این مقامات، الزام تست کرونا در خانه های سالمندان تمدید می گردد و عیادت کنندگانی که واکسینه شده اند نیز موظف خواهندبود برگه تست و یا گواهی واکسیناسیون کامل را ارائه دهند.

نوبت سوم واکسن برای سالمندان از این نظر اهمیت دارد که نزد افراد مسن، سطح آنتی بادیناشی از واکسیناشیون طی شش ماه کاهش می یابد. کریستیان دروستن، ویروس شناسمطرح آلمانی پیش تر گفته که بیشتر افراد واکسینه شده، دیگر نیازی به واکسیناسیونتقویت کننده ندارند.

آخرین آمار موسسه ویروس شناسی روبرت کخ، بیانگر 37هزار و 120 مورد نو ابتلا به کرونا طی 24 ساعت و مرگ 154 نفر ظرفهمین مدت است. مجموع درگذشتگان از و براثر کرونا در آلمان نیز به 96هزار و 346 نفر رسیده است.

شاخص هفتگی ابتلا در آلمان نیز صعودی است. این شاخص در روز آدینه پنجم نوامبر 9/ 169، روز پنجشنبه 5/ 154 و روز چهارشنبه2/ 139 بود.

در عین حال، نرخ بیماران بستری در آلمان هم اینک 73/ 3 است در حالی که بالاترین اندازه این نرخ در زمستان گذشته 5/ 15بود. این عددبر اساس موارد بستری به ازای هر صد ابتلا محاسبه می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1262

به "تور ارزان آلمان: اوج گیری کرونا در آلمان؛ توافق برای تزریق دُز سوم واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان آلمان: اوج گیری کرونا در آلمان؛ توافق برای تزریق دُز سوم واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید