اتصال استارت آپ ها به پایگاه های داده دولتی

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مهدی محمدی در تبادل نظر با خبرنگاران در مورد برنامه ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی مبنی بر حمایت از کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات در جهت ارائه خدمات آنلاین گفت: برنامه مشترکی با شورای اجرایی فناوری اطلاعات پیش می بریم به این معنی که دسترسی کسب وکارهای خصوصی و استارت آپ ها به زیرساخت ها و پایگاه های داده دولتی و ملی به وسیله API فراهم گردد.

اتصال استارت آپ ها به پایگاه های داده دولتی

وی ادامه داد: این اقدام در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال صورت می گیرد و قصدمان بر این است که فهرستی از خدمات دولتی مورد احتیاج کسب وکارهای خصوصی را تهیه و در اختیار آن ها قرار دهیم. به این معنی که استارت آپها می توانند در صورت احتیاج، به داده های خدمات دولت الکترونیک دسترسی داشته باشند.

ارائه خدمات جدید آنلاین به استارت آپها

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بر مبنای فراخوانی که به تازگی منتشر نموده ایم از استارت آپها خواستیم تا احتیاجهای خود را برای دسترسی به پایگاه داده خدمات دولت الکترونیک دستگاه ها اعلام نمایند تا بتوانیم زمینه ارائه خدمات جدید را به صورت آنلاین برای این کسب وکارها فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه تا به امروز یک سری احتیاجمندی ها از سوی استارت آپها به ما اعلام شده است، اضافه نمود: تا هفته گذشته بیش از 40 شرکت و استارت آپ احتیاجمندی های خود به API دستگاه های دولتی را اعلام کردند.

درخواست دسترسی به 70 سرویس

محمدی اظهار داشت: در این راستا با همکاری شورای اجرایی فناوری اطلاعات در حال شناسایی و آنالیز درخواست های مذکور هستیم؛ جمع سرویس هایی که از سوی این شرکتها درخواست شده به حدود 70 سرویس می رسد.

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید نمود: در این راستا در حال رایزنی با دستگاه های دولتی مختلف هستیم تا دسترسی به این داده ها را برای کسب و کارهای استارت آپی باز بگذارند و ما بتوانیم این داده ها را در اختیار کسب و کارها برای ارائه خدمات آنلاین قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 344

به "اتصال استارت آپ ها به پایگاه های داده دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال استارت آپ ها به پایگاه های داده دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید