شرکتها و اندیشمندان فعال در حوزه جوانی جمعیت حمایت می شوند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری در حوزه جمعیت، سلامت و خانواده که امروز برگزار گردید، اظهار کرد: یکی از مساله های مهمی که کشور باید امروز به آن توجه ویژه ای داشته باشد، بحث جوانی جمعیت است. اگر امروز دستاوردها و توفیقات خوبی در کشور مخصوصاً در حوزه های پیشرو داریم، بخاطر جمعیت جوان و پویا است.

شرکتها و اندیشمندان فعال در حوزه جوانی جمعیت حمایت می شوند

معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به اینکه هر کشوری برنامه ها و سیاست هایی دارد که بتواند جمعیتش را جوان سالم و پویا نگه دارد، اضافه کرد: در این مسیر معاونت علمی نیز وظایفی برعهده گرفته از جمله حمایت از تشکیل مراکز نوآوری سلامت، جمعیت و خانواده است؛ این مرکز نوآوری با عنوان مثبت 5 با شعار خانواده های ایرانی 5 نفره یعنی خانواده هایی که حداقل 3 فرزند داشته باشند، تأسیس شده است.

دهقانی ادامه داد: بحث جمعیت یک موضوع پیچیده بوده و صرفاً با یک نگاه کوتاه مدت نمی گردد به آن نگاه کرد که چگونه مردم به افزایش جمعیت خانواده هایشان تشویق شوند؛ بنابراین بحث جمعیت، یک موضوع کاملاً بین زمینه ای است و لذا وقتی در خصوص نوآوری صحبت می کنیم در واقع درباره احتیاجهای فرهنگی و روحی افراد و بعلاوه احتیاجهای جسمی و معیشتی آنها صحبت می کنیم.

وی اعلام کرد: احتیاجهای روحی افراد که در واقع همان امید به آینده، احساس آرامش و تربیت صحیح و یک دسته دیگر احتیاجها، در حوزه معیشتی زندگی مناسب، هزینه های مناسب و تأمین امکانات مناسب است که هر دو این احتیاجها باید هر دو مورد توجه قرار بگیرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه هر زمان مسأله ای وجود دارد و حل نمی گردد، احتیاج به ایجاد مرکز نوآوری احساس می گردد، اعلام نمود: نوآوری در لایه های مختلفی تعریف می گردد که عبارت است از لایه حاکمیت و قوانین بالادستی تا لایه های زندگی مردم مثل امکانات و رفاه. پایین ترین سطح نوآوری استفاده از تسهیلات از جنس تسهیلات حمایتی است اما نکته مهم اینجاست که تا حال دل آدم ها مناسب و امیدوار نباشد، اتفاقی رخ نخواهد داد.

دهقانی اعلام نمود: این مرکز پذیرای شرکت ها، مؤسسات و اندیشمندان پرانرژی است که علاقه مندند نقشی در این حوزه داشته باشند و می توانند به جریان جوان سازی کشور یاری نمایند و انشالله مورد حمایت ستاد اجرایی فرمان امام (بنیاد 15 خرداد) و معاونت علمی ریاست جمهوری قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1635

به "شرکتها و اندیشمندان فعال در حوزه جوانی جمعیت حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتها و اندیشمندان فعال در حوزه جوانی جمعیت حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید