آمریکا سه فرمانده مقصرِ حادثه زیردریایی اتمی در دریای چین جنوبی را برکنار کرد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا سه فرمانده مقصر در حادثه زیردریایی اتمی این کشور در دریای چین جنوبی را از کار برکنار کرد.

آمریکا سه فرمانده مقصرِ حادثه زیردریایی اتمی در دریای چین جنوبی را برکنار کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروی دریایی آمریکا سه فرمانده زیردریایی اتمی این کشور را به دلیل تصادف این زیردریایی با صخره ها در قعر دریای چین جنوبی از کار برکنار کرد.

براساس گزارش پایگاه آمریکایی اسکرول، سه افسر ارشد برکنار شده فرمانده کامرون الجیلانی، فرمانده پاتریک کاشین، و رئیس ارشد تکنیسین کوری راجرز هستند. این تصمیم به وسیله دریادار کارل توماس معاون فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا اتخاذ شده است.

رسانه های غربی ماه گذشته از برخورد یک فروند زیردریایی نظامی آمریکا با صخره ها در زیر آبهای دریای جنوبی چین خبر دادند. پس از این حادثه زیردریایی مجبور شده است روی سطح دریا به سمت خلیج گوام، پایگاه ارتش آمریکا در غرب اقیانوس آرام برود.

ناوگان اقیانوس آرام ارتش آمریکا در بیانیه ای گفت که یکی از زیردریایی های سریع و اتمی این کشور هنگام حرکت در آب های بین المللی در منطقه اقیانوس هند-آرام، به صخره برخورد نموده است.

ارتش آمریکا با بیان اینکه این حادثه منجر به زخمی شدن 11 ملوان شد، مدعی شده زیردریایی یو.اس.اس کنتیکت در شرایط پایداری به جای مانده و مولد اتمی آن آسیب ندیده است. با این وجود بعضی منابع از آسیب تماشا بخشهایی از این زیردریایی اتمی خبر داده اند.

دولت چین خواهان توضیحات شفاف و دقیق آمریکا در ارتباط با این حادثه در آبهای دریای چین جنوبی شده است.

اما نیروی دریایی آمریکا تا به امروز هیچ توضیحی درباره نحوه برخورد این زیردریایی با مانع مورد نظر یا خسارات واردشده ارائه ننموده است.

وزارت دفاع چین پیش از این از آمریکا بابت پنهان کاری درباره جزئیات این حادثه انتقاد نموده و از واشنگتن خواسته شفاف عمل کند.

نیروی دریایی آمریکا اعلام نموده است این زیردریایی فعلا برای ارزیابی خسارت در خلیج گوام است اما برای تعمیرات به شهر برمرتون در واشنگتن منتقل خواهد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1263

به "آمریکا سه فرمانده مقصرِ حادثه زیردریایی اتمی در دریای چین جنوبی را برکنار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا سه فرمانده مقصرِ حادثه زیردریایی اتمی در دریای چین جنوبی را برکنار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید