2 میلیون و 200 هزار دُز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت شده است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، رییس هیات مدیره گروه دارویی برکت مستقر در شهرستان ساوجبلاغ استان البرزاعلام کرد که حدود 2 میلیون و 200 هزار دُز واکسن کوو ایران برکت تا دیروز یکشنبه 17 مردادماه تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است.

2 میلیون و 200 هزار دُز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت شده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حمیدرضا جمشیدی روز دوشنبه در بازدید اصحاب رسانه از فرایند تولید نخستین واکسن کرونای ایرانی کوو ایران برکت در شهرک دارویی برکت شهرستان ساوجبلاغ استان البرز با بیان اینکه در دوران تحریم در هر بخش دارویی که گره ای در کار افتاد ما جلو افتادیم، افزود: به ما تهمت زدند که در پی واردات و پول هستیم این در حالی بود که تمرکز ما بر دانش فنی واکسن صددرصد ایرانی بوده و هست.

وی با اشاره به اینکه واکسن ضد ویروس کرونا برکت ایرانی به صورت صددرصد است، گفت: پنج تا 6 میلیون دُز واکسن در مجموع تولید که از این تعداد تا به امروز 2 میلیون و 200 هزار دُز آن تحویل وزارت بهداشت شده و مابقی هم در آینده نزدیک با توجه به اینکه فرایند تحویل 15 تا 16 روز به طول می انجامد پس از تایید تست های نهایی تحویل داده خواهد شد.

جمشیدی ادامه داد: تا به امروز 2 میلیون دُز واکسن کرونای برکت تزریق شده که به گواه وزارت بهداشت کمترین عوارض مربوط به واکسن تولیدی برکت بوده هر چند سخت ترین مشاهدات و نظارت در خصوص ما صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه زمانی که یک میلیون و 200 هزار دُز واکسن به دلیل مسئله ای جزیی کنار گذاشته شد، مورد هجمه قرار گرفتیم گفت: این در حالی است که در برخی نمونه های خارجی هم این اتفاق افتاده است.

رییس هیات مدیره گروه دارویی برکت در ادامه خاطر نشان کرد: با هدف افزایش کیفیت واکسن این شرکت تمام کیت های تشخیصی تولیدی را از معتبهترین شرکت های خارجی دنیا تهیه تا نتایج عملی کار به بهترین نحو تعیین شود که تا کنون جواب های بسیار خوبی گرفته ایم.

جمشیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود سه خط تولید واکسن ضد ویروس کرونا در برکت شرح داد: ظرفیت خط تولید اول ما سه و نیم تا چهار میلیون دز در ماه است که تا به امروز پنج تا 6 میلیون دُز در مجموع تولید که از این تعداد تا روز گذشته 2 میلیون و 200 هزار دُز آن را تحویل داده ایم.

وی با بیان اینکه خط تولید اول به صورت کامل در حال فعالیت و مشکل خاصی ندارد، ادامه داد: همچنین خط تولید دوم هم تجهیزات آن به طور کامل نصب شده و تا 2 هفته آینده به بهره برداری می رسد.

جمشیدی با اشاره به خط سه تولید واکسن کوو ایران برکت خاطر نشان کرد: خط سه هم که ظرفیت تولیدی بین 19 میلیون تا 20 میلیون دُز دارد و هم تجهیزات آن در حال نصب است که تا یک ماه آینده امیدواریم تجهیزات آن نصب شود.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این خطوط قابلیت تامین بخشی از نیاز کشور و منطقه را داریم، گفت: هیچ نقشی در تعیین قیمت واکسن نداشته ایم و قیمت واکسن کوو ایران برکت از طریق دولت تعیین و به ما ابلاغ شده است.

رییس هیات مدیره گروه دارویی برکت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 100 درصد شرکت هایمان بورسی و حدود 200 تا 250 هزار سهام دار بورسی داریم، افزود: البته با توجه به اینکه پروژه هایمان دارای ریسک هستند تا زمانی که به سوددهی نرسیده آن ها را وارد بورس نخواهیم کرد.

جمشیدی ادامه داد: شهرک دارویی برکت بزرگ ترین مرکز طراحی دارو های ضد سرطان و بزرگ ترین کارخانه سلول درمانی غرب آسیا را دارد و تا به امروز پیروز شده ایم حدود چهار هزار اشتغال ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین پروژه بیوتکنولوژی منطقه 90 درصد پیشرفت و در آستانه بهره برداری است، گفت: بزرگ ترین شهرک دارویی منطقه با 220 هکتار است که در واقع 10 هکتار را به نام گروه دارویی برکت خودمان استفاده و مابقی اش در اختیار بخش خصوصی و شرکت های خارجی بوده که 5 الی 6 شرکت خارجی در منطقه مستقر هستند.

جمشیدی گفت: آنچه ما به نام سود در دارو به دست می آوریم باید در سلامت هزینه کنیم که به همین منظور در این سال ها 12 بیمارستان در منطقه ها محروم ساخته و به وزارت بهداشت اهدا کردیم.

وی ادامه داد: همچنین پیروز به ساخت 230 مرکز بهداشتی و درمانی که از این تعداد 180 مرکز در سیستان و بلوچستان است.

جمشیدی تامین هزینه درمان 14 هزار زوج نابارور را از دیگر اقدامات این شهرک نام کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1148

به "2 میلیون و 200 هزار دُز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 میلیون و 200 هزار دُز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید