یاسمین مقبلی فرمانده چه ماموریتی است؟، عکس

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، یک گروه بین المللی متشکل از چهار نفر به نمایندگی از چهار کشور پس از پرتاب موفقیت آمیز به ایستگاه فضایی بین المللی در در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در مدار قرار گرفتند. ماموریت SpaceX Crew-7 هفتمین ماموریت تجاری چرخشی خدمه ناسا است.

یاسمین مقبلی فرمانده چه ماموریتی است؟، عکس

تینا مزدکی- موشک فالکون 9 اسپیس ایکس، فضاپیمای دراگون را به مدار زمین پرتاب کرد که فضانورد ناسا، یاسمین مقبلی، فضانورد آژانس فضایی اروپا، آندریاس موگنسن و ساتوشی فوروکاوا و کنستانتین بوریستوف از سازمان فضایی ژاپن و روسیه در آن حضور داشتند.

بیل نلسون، مدیر ناسا، گفت: خدمه Crew-7 در ایستگاه، بیش از 200 آزمایش علمی را در راستای آماده شدن برای مأموریت های ماه، مریخ و فراتر از آن پشت سر خواهند گذاشت، تمام اینها در عین حال به نفع بشریت روی زمین است. ناسا با مشارکت با کشورهای سراسر دنیا، نخبه ها را برای شرکت در ماموریت های جسورانه درگیر می نماید، و واضح است که وقتی با هم کار می نمایند، می توانند کارهای بیشتری انجام دهند.

در طول پرواز دراگون، اسپیس ایکس مجموعه ای از مانورهای اتوماتیک فضاپیما را از مرکز کنترل مأموریت خود در هاثورن، کالیفرنیا رصد خواهد نمود و تیم های ناسا عملیات ایستگاه فضایی را در طول پرواز از مرکز کنترل ماموریت در مرکز فضایی جانسون در هیوستون زیر نظر خواهند داشت.

فضاپیمای دراگون که Endurance نام دارد، در ساعت 8:39 صبح یکشنبه، 27 اوت، به طور مستقل به درگاه فضایی ماژول هارمونی ایستگاه متصل می گردد. تلویزیون ناسا، برنامه ناسا و وب سایت آژانس پوشش مستقیمی از داکینگ و دریچه را ارائه خواهند کرد.

خدمه crew-7 به خدمه ایستگاه فضایی Expedition 69 خواهند پیوست. برای مدت کوتاهی، تعداد خدمه ایستگاه فضایی به 11 نفر افزایش می یابد تا اینکه اعضای crew-6 چند روز بعد به زمین بازگردند. Crew-7 تحقیقات علمی جدیدی را به نفع بشر انجام خواهد داد و برای اکتشاف انسان در افق های دوردست آماده می گردد.

آزمایش ها شامل جمع آوری نمونه های میکروبی از فضای بیرونی ایستگاه فضایی، اولین مطالعه واکنش انسان به مدت های مختلف پرواز فضایی، و آنالیز جنبه های فیزیولوژیکی خواب فضانوردان است. اینها تنها بخشی از آزمایش های علمی و نمایش های فناوری است که در طول ماموریت آنها انجام می گردد.

منبع: nasa

فیگور جالب یاسمین مقبلی پیش از ترک زمین/ عکس

پروفسور ایرانی درهای جدیدی به روی علم کوانتوم باز کرد!

یک ادعای جنجالی:این تصاویر از روی سطح ماه جاده و ساختمان است؟!/ عکس

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 شهریور 1402 بروزرسانی: 4 شهریور 1402 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1671

به "یاسمین مقبلی فرمانده چه ماموریتی است؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاسمین مقبلی فرمانده چه ماموریتی است؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید