کپسول اسپیس ایکس در کنار ایستگاه فضایی پارک کرد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپیس، کپسول باری دراگون به مقصد خود رسیده است. کپسول CRS-21 شرکت اسپیس ایکس روز یکشنبه همراه یک موشک فالکون 9 به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد و دیشب به طور اتوماتیک در کنار ماژول هارمونی این ایستگاه پهلو گرفت.

کپسول اسپیس ایکس در کنار ایستگاه فضایی پارک کرد

البته فرایند پارک کپسول 10 دقیقه تاخیر داشت که دلیل این امر اختلالاتی با مرکز کنترل پروژه در زمین بود.

این نخستین کپسول اسپیس ایکس است که بدون کمک فضانوردان در آزمایشگاه فضایی پارک کرد. به طور معمول فضانوردان با استفاده از بازوی رباتیک کانادارم2 کپسول های باری را کنترل و آن را به ایستگاه متصل می کنند. البته کیت روبینز و ویکتور گلاور، دو فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی بر این عملیات نظارت داشتند.

همچنین این نخستین باری است که دو کپسول دراگون در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفته اند. کپسول دراگون کرویی که ماه گذشته 4 فضانورد را به فضا برد نیز هم اکنون به ایستگاه فضایی بین المللی متصل است.

کپسول دراگون CRS-21 حاوی آزمایش های علمی از جمله تراشه هایی از بافت برای کشت سلول های انسانی در فضا و ارگانوئیدهای مغز است. از آنجایی که این آخرین محموله ای است که در 2020 برای فضانوردان ارسال می شود، در کپسول غذاهای مختلفی مانند ماکارونی و پنیر و بوقلمون ارسال شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 791

به "کپسول اسپیس ایکس در کنار ایستگاه فضایی پارک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپسول اسپیس ایکس در کنار ایستگاه فضایی پارک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید