کشف گور یک جنگجو با سلاح هایش

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، باستان شناسان با کاوش در آلمان گور یک جنگجوی فرانکی را که به همراه سلاح ها و سپر خود در بیش از 1300 سال قبل دفن شده بود کشف کردند.

کشف گور یک جنگجو با سلاح هایش

از جمله سلاح هایی که به همراه این جنگجو دفن شده بود، به نوعی شمشیر بلند ویژۀ سواره نظامان امپراتوری روم می توان اشاره نمود.

به نظر می رسد، جنگجویی که در این گور دفن شده است در زمان مرگ بین 30 تا 40 ساله بوده و احتمالا در قرن هفتم میلادی دفن شده باشد.

به همراه این مرد بعلاوه یک شمشیر کوتاه مخصوص نبرد کشف شد که تیغه آن از جنس آهن و قبضه آن از جنس برنز بود. یک چاقوی آهنین سنگین، یک نیزه که نوک آهنین آن به جای مانده است، سپری که بخش اعظمی از آن با چوب ساخته شده و تنها قسمت آهنین مرکزی آن به جای مانده نیز در گور این جنگجو کشف شده است.

باستان شناسان این گور را در ماه ژوئن 2023 در جریان کاوشی کشف کردند که از ماه مارس در یک گورستان قرون وسطایی شروع نموده بودند. این محوطه باستان شناسی در شهر اینگلهایم آم راین واقع شده است.

به گفته کارشناسان، این گورستان در فاصله قرن پنجم تا هشتم میلادی به وسیله ساکنان و کشاورزان اطراف این شهر آلمان مورد استفاده قرار می گرفت.

بسیاری از گورهای اطراف گور این جنگجو هدف غارتگران قرار گرفته بودند، اما به نظر می رسد این گور از چشم سارقان پنهان مانده است.

با این که این جنگجو از ساکنان ثروتمند این منطقه بود و سلاح های باکیفیتی داشت، اما هیچ اثری از اشیاء وارداتی ویژه خاکسپاری که فقط افراد مرفه جامعه توان خرید آن ها را داشتند، در گور او پیدا نشد.

کارشناسان معتقدند قدمت این گور به دودمان مروونژی ها، یعنی فاصله بین 500 تا 750 میلادی تعلق دارد.

بعلاوه حالت خمیده این اسکلت در قسمت شانه ها نشان می دهد این جنگجو در ابتدا داخل یک تابوت چوبی دفن شده که اکنون هیچ اثری از آن باقی نمانده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 شهریور 1402 بروزرسانی: 29 شهریور 1402 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1679

به "کشف گور یک جنگجو با سلاح هایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گور یک جنگجو با سلاح هایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید