کدام شرکت&zwnjهای بورسی افزایش سرمایه دارند؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران، هر مرحله از فرآیند افزایش سرمایه شرکت ها در این سایت اطلاع رسانی می گردد و برای اینکه بدانیم هرکدام از این آگهی ها مربوط به کدام مرحله از این فرایند است، ابتدا ضروری است نگاهی اجمالی به مراحل مختلف افزایش سرمایه شرکت ها داشته باشیم. در اولین مرحله از مراحل افزایش سرمایه در بورس، اطلاعیه ای به عنوان پیشنهاد هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده درخصوص افزایش سرمایه در سایت کدال منتشر خواهد شد.

کدام شرکت&zwnjهای بورسی افزایش سرمایه دارند؟

این اطلاعیه طبق ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس انجام می گردد و فایل ضمیمه شده آن، گزارشی به عنوان گزارش توجیهی افزایش سرمایه است که جهت اظهارنظر حسابرس مورد نظر تهیه شده است.

در این گزارش پیشنهاد هیات مدیره درباره محل افزایش سرمایه و هدف از افزایش سرمایه آورده شده است. در ادامه اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به آن گزارش انتشار خواهد یافت که طبق آن اظهار نظر، سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه را صادر می نماید.

گاه گزارش توجیهی افزایش سرمایه در اطلاعیه اظهار نظر حسابرس ضمیمه می گردد. در مرحله بعد مجوز افزایش سرمایه از طریق سازمان بورس صادر خواهد شد. این مجوز به عنوان مدارک و مستندات درخواست افزایش سرمایه در سایت کدال قابل نمایش خواهد بود.

در این اطلاعیه میزان افزایش سرمایه و محل افزایش سرمایه به صورت دقیق معین خواهد شد. از تاریخ صدور مجوز افزایش سرمایه، شرکت مورد نظر 60 روز فرصت دارد که پذیره نویسی را آغاز کند و عدم آغاز پذیره نویسی در مهلت مقرر، باعث ابطال این مجوز می گردد و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از سازمان است.

در مرحله بعد اطلاعیه ای به عنوان آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده در سایت کدال منتشر می گردد. در این مرحله مجمع عمومی فوق العاده با حضور سهامداران شرکت تشکیل می گردد و با توجه به مجوز صادر شده در مرحله پیش، تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه و میزان و محل افزایش سرمایه صورت می پذیرد.

در گام بعدی اطلاعیه ای به عنوان تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده در سامانه کدال منتشر خواهد شد و تصمیمات اخذ شده در خصوص افزایش سرمایه و میزان و محل افزایش سرمایه به اطلاع عموم می رسد و دیگر مراحل طبق این تصمیم پیش خواهد رفت.

در مراحل بعد اعلام زمان تشکیل جلسه هیات مدیره و مرحله تصمیمات هیات مدیره درخصوص افزایش سرمایه را داریم. در واقع افزایش سرمایه هایی که در دو مرحله صورت می پذیرند، پس از انجام مرحله نخست که در تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده به تصویب می رسد، مرحله بعدی آن با تشکیل جلسه هیات مدیره و اخذ تصمیمات در آن صورت می پذیرد و در آن هیات مدیره سرمایه شرکت را در اساس نامه تغییر می دهد.

طبق گزارش هایی که در سایت کدال منتشر شده، روز گذشته 4 شرکت بورسی در فرایند افزایش سرمایه خود در مرحله اولیه پیشنهاد هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده قرار دارند. این 4 شرکت شامل سرمایه گذاری کارکنان برق منطقه زنجان و قزوین وبرق، بانک گردشگری وگردش، ملی سرب و روی ایران فسرب و کارخانه های پلاسکوکار سایپا پلاسک می شوند که روز گذشته اطلاعیه خود را روی این سایت قرار دادند.

طبق اطلاعیه وبرق گزارش توجیهی هیات مدیره به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 7/ 11 میلیارد تومان به مبلغ 35 میلیارد تومان از محل سود انباشته و به منظور اصلاح ساختار اقتصادی و حفظ و توسعه پرتفوی سرمایه گذاری ها و همین طور فراهم کردن امکان ارتقای شرکت از بازار پایه زرد فرابورس به بازار بالاتر به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است. گفته شده که اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 758

به "کدام شرکت&zwnjهای بورسی افزایش سرمایه دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شرکت&zwnjهای بورسی افزایش سرمایه دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید