پوئرتو ایگواسو؛شهری با طبیعت بکر، عکس

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، هیچ شکی نیست که مسافران تنها به یک دلیل به شهر پوئرتو ایگواسو پا می گذارند؛ دلیل مهم آن ها تحسین آبشار تماشایی ایگواسو است. درحالی که این آبشار شهرت بین المللی دارد، جاذبه های مهیج دیگری نیز در اطراف شهر پوئرتو ایگواسو به چشم می خورد. با ما همراه باشید تا یک به یک به معرفی این جاذبه ها بپردازیم.

پوئرتو ایگواسو؛شهری با طبیعت بکر، عکس

آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو بدون شک برترین جاذبه گردشگری پوئرتو ایگواسو در فهرست هر مسافری است. این علاقه فراوان، یک دلیل خوب دارد. قسمتی از آبشار ایگواسو که در آرژانتین واقع شده است، دارای چندین جهت پیاده روی عالی برای تماشای مناظری حیرت انگیز از آبشار از نماهای مختلف است.

نباید این موضوع را فراموش کرد که می توان با یک قایق تندرو به نزدیکی این آبشار رفت و عظمت آن را درک کرد. حداقل یک روز کامل از سفر خود را به ملاقات از این محوطه حیرت انگیز اختصاص دهید.

پرواز بر فراز آبشار ایگواسو با یک هلی کوپتر

این تفریح شاید ارزان نباشد، اما حقیقتاً هیچ راه بهتری برای تماشای این جاذبه اعجازانگیز از آسمان وجود ندارد. هلی کوپترها شما را به منطقه 275 آبشار ایگواسو، به خصوص آبشار گلوی شیطان می برند.

تماشای آبشار ایگواسو از مرز برزیل

باید اعتراف کرد که بخش برزیلی آبشار ایگواسو دارای جهتهای پیاده روی کمتری است. بااین حال، این بخش منظره ای منحصربه فرد از بالای آبشار مشهور گلوی شیطان در اختیار ما می دهد. در این صورت، تماشای این شگفتی طبیعی از هر دو طرف مرزهای برزیل و آرژانتین ارزشش را دارد، حتی اگر بودجه شما محدود باشد.

سازمان مهاجرت برزیل گاهی به گردشگران اجازه می دهد تا بدون ویزا وارد خاک این کشور شوند، البته به شرطی که در همان روز برزیل را ترک نمایند. هرچند دولت برزیل به شما هیچ تضمینی برای ورود بی قیدوشرط به کشورش نمی دهد.

سندرو ماکوکو

قبل یا بعد از ملاقات از جاذبه اصلی پوئرتو ایگواسو، برای فرار از شلوغی شهر، راهی جهت سرسبز 4.5 کیلومتری سندرو ماکوکو (Sendero Macuco) شوید. ماکوکو نام یک پرنده است و بزرگ ترین پرنده از خانواده کبک ها در آمریکای جنوبی محسوب می گردد.

این پرنده حدوداً 45 سانتی متر طول دارد. صدای ماکوکو بسیار خاص بوده و شبیه به سوتی قوی و موزون است. جهت ماکوکو از آن دست جهتهایی است که هرگز از خاطر شما بیرون نمی رود. گردشگران به هنگام عبور از این جهت جنگلیِ انبوه، گاهی با میمون های قهوه ای یا پرندگان زیبا و رنگارنگ توکو توکان رخ به رخ می شوند.

بااین حال، اگر با بچه ها یا افراد سالخورده راهی این جهت می شوید، حتماً با فاصله نزدیک از هم قدم بردارید. این جهت در پایان به آبشاری با یک حوضچه شنای دلپذیر در زیر آن ختم می گردد.

پارک ملی ایگواسو

پارک ملی ایگواسو به مساحت 60,000 هکتار، یک اندوختگاه طبیعی حیرت انگیز است که برای مراقبت از آبشار زیبای ایگواسو ساخته شد. این منطقه به لطف تنوع زیستی و چشم اندازهای زیبا، در سال 1984 از سوی سازمان یونسکو به عنوان محوطه میراث جهانی انتخاب شد.

اهمیت مراقبت از این ناحیه وقتی آشکار می گردد که بدانیم گونه های فراوانی در این پارک ملی زندگی می نمایند که در معرض خطر انقراض هستند. بعضی از این گونه ها به لطف این مراقبت، جان سالم به دربرده اند.

رود ایگواسو، با بیش از 1,320 کیلومتر طول و حدود 1.5 کیلومتر عرض، به سوی جنوب پیچ وتاب خورده و در این پارک شکل یک U بزرگ به خود می گیرد. در این قوس، می توان تپه های دریایی و دره های تنگی را مشاهده کرد که آبشار ایگواسو را شکل می دهند.

درون این پارک می توان مرکز گردشگری و موزه ای را یافت که غنای طبیعی این منطقه را برای ما تشریح می نمایند. در پارک ایگواسو خدمات متعددی به گردشگران ارائه می گردد.

از قلم نیاندازید این پارک بسیار بزرگ است، پس بهتر است تور مورد نظر خود برای بازدید از آن را با دقت انتخاب کنید. دو تور جهت بالادست و جهت پایین دست به شما فرصت ایده آلی برای تماشای آبشار ایگواسو می دهند.

شما می توانید به سراغ جهت جایگزین موسوم به جهت سبز رفته و به تحسین گونه های مختلف گیاهی و حیوانی بپردازید. قطعاً یک روز نمی تواند برای بازدید از تمامی جاذبه های پارک ملی ایگواسو کافی باشد و گردشگران به حداقل دو روز برای ملاقات از این جاذبه ها احتیاج خواهند داشت.

قطار بوم شناختی

این وسیله بهترین راه برای گشت زدن در اطراف پارک ملی ایگواسو است. این سفر حدوداً 10 کیلومتر طول داشته و قطار در 3 ایستگاه در کنار مهم ترین جاذبه های پارک ملی توقف می نماید. سوخت این قطار با گاز تأمین می گردد که اثرات زیست محیطی به مراتب کمتری دارد. به منظور جلوگیری از قطع درختان بیشتر برای ساخت جهت ریلی جدید، همچنان از همان جهت قدیمی استفاده می گردد.

شما می توانید با این قطار با سرعت 20 کیلومتر در ساعت، به راحتی و با خیال آسوده از تماشای رنگ های متنوع، شنیدن صدای پرندگان و بوی جنگل لذت ببرید.

گیرا اوگا، خانه پرندگان

گیرا اوگا (Guira Oga) به راستی یک مرکز توان بخشی و بیمارستانی برای حیوانات وحشیِ جنگلی است که در اطراف پارک ملی ایگواسو واقع شده است. این مرکز اقدام به نجات و مراقبت از پرندگان و دیگر حیواناتِ در معرض خطر قاچاقچیان غیرقانونی می نماید یا اینکه جان آن ها بر اثر تصادفات را نجات می دهد.

حیوانات در این مرکز درمان و توان یابی شده و در صورت امکان به زیستگاه طبیعی خودشان بازگردانده می شوند. این مرکز در جاده اصلی به طرف پارک ملی ایگواسو واقع شده است. می توان از این مرکز دیدن کرد و داستان عجیب هرکدام از حیوانات آن را شنید.

سد ایتایپو

دیگر سفر بین المللی جذاب و روزانه به هنگام بودن در شهر پوئرتو ایگواسو، رفتن به کشور پاراگوئه برای تماشای یک شگفتی دیگر است. البته این شگفتی این بار به دست انسان خلق شده است. سد بزرگ ایتایپو در دهه 1970 ساخته شد و می توان از آن به عنوان یک دستاورد بزرگ مهندسی یاد کرد. این سد 95 درصد از برق مورداحتیاج پاراگوئه و 25 درصد از برق برزیل را تأمین می نماید.

گردشگران می توانند از میان تورهای پانوراما یا تورهای فنی، یکی را انتخاب نمایند. درهرصورت، همراه شدن با هرکدام از این تورها، شما را به تحسین این سازه بزرگ آبی وامی دارد.

خانه بوم شناختی از جنس بطری های پلاستیکی

دیگر جاذبه ای که ارزش وقت صرف کردن را دارد، خانه بوم شناختی در پوئرتو ایگواسو است. تمام این خانه همراه با وسایل داخل آن از بطری های پلاستیکی و دیگر مواد بازیافتی ساخته شده است. گردشگران می توانند از این خانه سوغاتی های تجدیدپذیر خریداری نمایند.

منطقه مرز سه گانه

این منطقه تماشایی در منتهی الیه غربی شهر، مناظری بی همتا از جایی را به ما نشان می دهد که رودهای ایگواسو و پارانا به هم می رسند. گردشگران می توانند از این ناحیه به طور هم زمان 3 کشور آرژانتین، برزیل و پاراگوئه را تماشا نمایند. در هر طرف از این رود، می توان ستونی از رنگ های پرچم آن کشور را دید که قلمروی هر سرزمین را تعیین می نماید.

گوارانی ایریاپو

برای یک تجربه قومی-گردشگریِ فراموش نشدنی، از این جامعه بومیان اصیل دیدن کنید که در قلمروی 300 هکتاری خود با سبک زندگی مستقل زیست می نمایند. تعامل با بومیان جامعه گوارانی ایریاپو (Guarani Yriapu) امکان پذیر است و می توان از آن ها انبوهی از سوغاتی های دست ساز را خریداری کرد.

آریپوکا

آریپوکا (Aripuca) که جاذبه ای تقریباً غیرمعمول است، نوعی تم پارک با هدف آموزش بازدیدنمایندگان نسبت به خطرات جنگل زدایی محسوب می گردد. راهنماهای پرشور این پارک، در طول این بازدید گردشگران را با بعضی حقایق هشیارنماینده در خانه ای که از تنه یک درخت بزرگ الجثه ساخته شده، مطلع می نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 698

به "پوئرتو ایگواسو؛شهری با طبیعت بکر، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوئرتو ایگواسو؛شهری با طبیعت بکر، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید