هکر&zwnjها اطلاعات واکسن فایزر را دزدیدند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، شرکت داروسازی آمریکایی فایزر و شریک آلمانی اش بایو ان تک از به سرقت رفتن اسناد مربوط به ساخت واکسن کووید 19 این شرکت ها در جریان یک حمله سایبری به رگولاتوری دارویی اروپا خبر دادند.

هکر&zwnjها اطلاعات واکسن فایزر را دزدیدند

به گزارش ایسنا، آژانس دارویی اروپا که بر دارو ها و واکسن ها برای اتحادیه اروپا نظارت دارد، ساعاتی پیش اعلام نموده بود هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

فایزر و بایو ان تک اعلام کردند که این آژانس به آن ها اطمینان داده که حمله سایبری هیچ تاثیری روی مدت زمان آنالیز داروی این شرکت ها نخواهد داشت.

هنوز معلوم نیست این حمله سایبری چگونه و چه زمانی انجام گرفته یا افراد پشت پرده این حمله چه کسانی هستند.

این دو شرکت اعلام کردند که آژانس دارویی اروپا به آن ها اطلاع داده که هدف حمله سایبری قرار گرفته و هکر ها به بعضی از اسناد مربوط به تاییدیه رگولاتوری برای واکسن کووید 19 فایزر و بایو ان تک دست یافته اند.

به گفته کارشناسان، چنین اسنادی برای سایر کشور ها و شرکت هایی که به دنبال ساخت واکسن کرونا هستند بی نهایت ارزشمند است.

واکسن فایزر و بایو ان تک در رقابت دنیای برای مغلوب کردن کووید 19 نخستین داروی پیشتاز است و آژانس دارویی اروپا اعلام نموده که آنالیز آن را تا 29 دسامبر تکمیل می نماید، اما این برنامه ممکن است تغییر کند.

بر اساس گزارش رویترز، حملات هک علیه سازمان های بهداشتی و دارویی در دوران پاندمی کووید 19 افزایش پیدا نموده و هکر ها در کوشش به دستیابی به اطلاعات مربوط به درمان های احتمالی بیماری هستند. ویروس کرونای جدید که خاستگاه آن در چین بوده است تا به امروز بیش از 68 میلیون نفر را در دنیا مبتلا نموده و بیش از 1.5 میلیون نفر قربانی داشته است

منبع: فرارو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 757

به "هکر&zwnjها اطلاعات واکسن فایزر را دزدیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکر&zwnjها اطلاعات واکسن فایزر را دزدیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید