حمله تند محمدی به فرهاد مجیدی، این آقا فقط برای عکس انداختن نیامده بود؟! خبرنگاران

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، پیشکسوت تیم استقلال گفت: درباره سرمربی استقلال می گویم که اگر خوب بود چرا رفت و اگر بد بود چرا برگشت؟

حمله تند محمدی به فرهاد مجیدی، این آقا فقط برای عکس انداختن نیامده بود؟! خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، تیم استقلال در سال 1388 و در اسفند ماه در زمین ملک عبدالله جده مقابل تیم الاهلی به میدان رفت. سرمربی تیم عبدالصمد مرفاوی بود که در پایان با برد 2- یک با دو گلی که فرهاد مجیدی در دقایق 11 و 74 به ثمر رساند برنده زمین را ترک کرد اما استقلال در آن روز غیر از فرهاد مجیدی یک ستاره دیگر هم داشت که درون دروازه اش درخشید تا الاهلی از چندین موقعیت گلش تنها یک بار پیروز به لرزاندن تور دروازه استقلال شود. محمد محمدی درباره آن شب و پنالتی ای که از بازیکن شماره 10 تیم میزبان مهار کرد حرف زد و البته به برخی مسائل کلی تیم سابقش در این مدت نیز پرداخت. متن صحبت های رک و بی پرده او را در ادامه بخوانید.

اوضاع استقلال پس از جدایی محمود فکری و اضافه شدن فرهاد مجیدی به کادر فنی این تیم را چطور ارزیابی می کنید

در کل معتقدم تغییرات و رفت و آمدها چیز جالبی نیست. درباره شخص حرف نمی زنم و این مطلبی که می خواهم عنوان کنم را کلی می گویم. درباره سرمربی استقلال می گویم که اگر خوب بود چرا رفت و اگر بد بود چرا برگشت؟ فرهاد مجیدی در این یکی، دو ساله، 3 بار هدایت استقلال را در دست گرفته است! آنهایی که این انتخابات را می کنند باید پاسخگو باشند و بگویند که او بر چه اساسی انتخاب شده و البته بر چه اساسی کنار رفته است؟ مگر همین آقای خلیل زاده آن زمان که فرهاد رفت، نبود؟ مگر او به عنوان رئیس هیئت مدیره و مسئول تصمیم گیری ها در رأس همه مدیران نبود؟ یک روز محمود فکری را با آن شرایط از نساجی جدا کردند و به قول قدیمی ها او را در سینی آوردند و بعد دوباره با آن شرایط کنارش گذاشتند!

پس به شرایط جدید خوشبین نیستید؟

من خوشبین نیستم! به این همه تغییر خوشبین نیستم. یا این افراد چیزی بلد نیستند و یا بلوف می زنند که بلدند!

اما استقلال سه بازی متوالی با حضور کادر فنی جدید را پیروز شد.

درست است در این چند بازی نتیجه کسب شده ولی واقعاً فوتبال استقلال چنگی به دل نمی زند! یعنی نسبت به فوتبالی که از تیم های بالای جدول می بینیم خیلی عقب است. باید صادقانه حرف بزنیم. استقلال فوتبال زیبایی ارائه نمی دهد.

یعنی هیچ اتفاق مثبتی در تیم ندیده اید؟

اتفاق مثبت، حضور فراز کمالوند است که قطعاً در ادامه خیلی پررنگ خواهد بود. او تجربه فوتبالی دارد و پس از خبرنگاری وارد فوتبال شد و شاگرد مربیان بزرگی بود. از طرفی برگشتن بهزاد غلامپور هم می تواند کمک شایانی در بحث دروازه بانی تیم باشد اما همه این مسائل نیازمند این است که با دو باخت دوباره شعار حیا کن رها کن راه نیندازند! یک کادر فنی نیاز دارد فرصت داشته باشد تا ببینیم در طول یک تورنمنت کامل چه می کند. در کل به این تصمیمات خوشبین نیستم چون معتقدم همه آنها بدون فکر و بداهه است. مانند خیلی از تصمیمات دیگر در فوتبال که اول یک کاری را انجام می دهند بعد تازه می فرایند دنبال برطرف کردن ایراداتش!

در تعطیلات 12 استقلالی کرونا گرفتند! اما رقبای مدعی قهرمانی یعنی سپاهان و پرسپولیس یک کرونایی هم نداشتند! دلیل این موضوع به مدیریت ربط داشت یا سهل انگاری بازیکنان؟

اولاً که خیلی متأسفم که این اتفاق برای برخی اعضای تیم رخ داد. به ویژه برای بهزاد غلامپور که علاوه بر خودش، پسرانش علی و سیاوش و همسرشان هم درگیر این ویروس شدند. تنها دلیلش این است که کسی توصیه ها را جدی نمی گیرد. قطعاً یک نفر در آن شرایط رعایت نکرده که به سایر اعضای تیم هم منتقل شده است. این امر نیازمند یک سری سختگیری ها درون تیم است. الان در آمریکا (محل سکونت محمد محمدی) با اینکه بالای 90 درصد واکسن زده اند ولی گفته اند تا آخر تابستان کسی حق ندارد ماسکش را بردارد ولی با اینکه در ایران اتفاق خاصی رخ نداده باز هم کسی رعایت نمی کند! متأسفانه این فرهنگ بین ایرانی ها جا نیفتاده که مردم مراقب خودشان باشند. من چند ماه پیش به ایران آمدم و به چشم دیدم که مردم رعایت نمی کردند.

بازیکن چه مسئولیتی در قبال این مسائل دارد؟

بازیکن اگر حرفه ای باشد و بداند کارش را از دست می دهد باید رعایت کند و در هر شرایطی عدم رعایت این پروتکل ها باعث می شود که این بیماری همچنان باشد. به ویژه برای گلرها که دائم با توپ در ارتباط هستند. امیدوارم که خدا به همه شان سلامتی بدهد. ضمناًً باید بگویم که حیف کادر پزشکی قبلی که باشگاه با آنها قطع همکاری کرد. من کادر جدید را نمی شناسم ولی این را می دانم که دکتر نوروزی و دکتر ستوده واقعاً برای ما خیلی زحمت کشیدند و حیف شد که رفتند.

به تازگی فرهاد مجیدی، تدارکاتچی قدیمی تیم را هم از کار برکنار کرده است. خبر داشتید؟

من خرده برده ای با کسی ندارم و حرفم را می زنم. از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شدم.

چطور؟

من در همه این سال هایی که از خدا عمر گرفته ام یک چیزی را یاد گرفتم و آن این است، کسانی که حرمت بزرگ تری را نگه ندارند به جایی نمی رسند! و این رفتاری که با مدد جباری شد درست نیست! یک سری آدم ها حضورشان مایه برکت است. یک سری افراد قدیمی حرمت دارند. مثلاً در بین مربیان زنده یادها ناصر حجازی و منصورخان پورحیدری برکت این باشگاه بودند. یا همین آقامدد که برای ما زحمت زیادی کشیده است. آدم ها باید در یک سری جاها غیر از مدل حرفه ای رفتار کنند.

چه اتفاق عجیبی در استقلال اتفاق افتاده است؟

ایجاد سمت کمک سرپرست! اصلاً این واژه از کجا آمده و چطور ابداع شده است؟ اگر نصرا... عبداللهی کارش را بلد است دیگر کمک نمی خواهد! اگر مشکل دارد چرا او را آوردید تا برایش کمک بیاورید؟ به اعتقاد من دلیلش صرفاً خود فرهاد مجیدی است که دوست داشته اخوی اش در کنارش باشد و با دیدن چنین مسائلی فقط تأسف می خورم به حال طرفداران که بازیچه چند تا کانال و صفحه مجازی در اینستاگرام می شوند و اصلاً نمی دانند چه اتفاقاتی در تیم محبوب شان رخ می دهد. من از سال 72 که در بهمن با فرزاد و فرهاد هم تیمی بودم این دو برادر را خوب می شناسم. اگر هم الان حرفی می زنم نه از روی بدخواهی است نه از روی منفعت، خوب کسی را به زبان می آورم، فقط آنچه را که می بینم بازگو می کنم. کمک سرپرست یعنی چه؟ یک نفر بیاید و این موضوع را توضیح بدهد. من دو سال قبل حکمم برای سرپرستی تیم تمام شده بود و با آقای خلیل زاده تمام کرده بودم ولی یک مرتبه به من گفته شد که فرهاد مجیدی اعلام کرده برای اینکه خطی از ناصرخان حجازی در تیم استقلال باشد به مدیریت باشگاه گفته که باید سعید رمضانی سرپرست تیم باشد و من هم به این خواسته احترام گذاشتم ولی پس از این همه سال حضور در فوتبال این را خوب می دانم که پوزیشن سرپرستی به هیچ عنوان به سرمربی ربطی ندارد. اصلاً مگر آقای مددی درباره دلیل حضور فرزاد مجیدی در جلسه ای که برای عقد قرارداد فرهاد بود نگفت که داداش شان فقط به عنوان برادر آقای فرهاد مجیدی آمده بودند و کنار بقیه یک عکس انداختند؟ همین الان مصاحبه شان در آرشیو رسانه ها موجود است. واقعاً که برای طرفدار تیم متأسفم.

درباره رفتار دوگانه ای که ظرف این یکی، دو ماه از سوی فرهاد مجیدی و محمود فکری در قبال بی انضباطی های محمد دانشگر، مهدی قایدی و وریا غفوری صورت گرفت چه دیدگاهی دارید؟

درباره شخص حرف نمی زنم. قطعاً دیسیپلین در یک تیم حرفه ای باید رعایت شود و نظم و انضباط باید اولین چیز در تیم باشد. ولی اینکه منفعت تیم در چه جهتی باشد هم مهم است. جریمه هم می تواند محرومیت کوتاه مدت باشد و هم نقدی ولی در باشگاه حرفه ای هرگز برای طولانی مدت بازیکن را محروم از تمرین و بازی نمی کنند. بارها در اروپا اتفاق افتاده که بازیکن به دلیل حضور در اماکنی که نباید می رفته یا پارتی و این مسائل جریمه شده اند و یکی دو جلسه هم محرومیت ولی هرگز آنها را یک ماه محروم نمی کنند چون باشگاه بابت همان بازیکن هزینه کرده و توقع دارد برایش بازی کند. ولی ممکن است درصدی از قرارداد بازیکن را کسر کنند که این برای بازیکنان حرفه ای خیلی مهم و سنگین است.

حالا با کار فکری موافقید یا مجیدی؟

من جای فکری و مجیدی نیستم. ضمناًً نمی دانم فکری چرا آن تصمیم را گرفته است ولی فکر می کنم مجیدی قبلاً هم با دانشگر به مشکل برخورده بود و این بار اولش نبود. اینها تصمیمات خود سرمربی تیم و من چون نمی دانم چه اتفاقی اتفاق افتاده است نمی توانم قضاوت کنم.

لغو بازی صنعت نفت و قرنطینه شدن بازیکنان تا پیش از اعزام کار درستی از سوی فرهاد مجیدی بود؟

قطعاً تصمیم خوبی بوده چون بحث ملی است و وقتی یک تیم از ایران به لیگ قهرمانان می رود کننده کل کشور است و حتماً مجیدی هم دوست داشته که تیمش با تمام نفرات برود. الان هوا در عربستان گرم است و او نمی خواهد نفراتش را از دست بدهد.

گروه استقلال سخت است؟

اگر آنها الشرطه و الدحیل و الاهلی هستند این تیم هم نامش استقلال است که هم اسمش بزرگ است هم نفراتش. استقلال بدون تعارف یکی از پرمهره ترین تیم های لیگ برتر ایران است. این را از نگاه یک طرفدار نمی گویم بلکه از نگاه یک بازیکن می گویم که استقلال پرمهره ترین تیم است. فلان و بهمان، همگی از اسم استقلال می ترسند. ولی اینکه بگوییم در آسیا یک گروه سخت است یا آسان، این هم غلط است. تیمی که می خواهد صعود کند برایش فرقی ندارد حریفش کیست.

استقلال پنج شنبه آینده 26 فروردین باید به مصاف الاهلی برود. درباره دیدار سال 1388 روبه روی همین تیم عربستانی بگویید. آن مسابقه ای که ستاره تیم بودید و یک پنالتی حساس را هم مهار کردید؟

بازی اولی بود که من به خانه خدا مشرف می شدم. تا دقیقه 90 معلوم نبود که چه کسی بازی می کند ولی من آمادگی صددرصد داشتم تا در جلسه متوجه شدم باید درون دروازه بایستم. برای همین با همه توانم خودم را برای بازی مهیا کردم. چون من هم مثل بقیه ایرانی ها که حس خاصی نسبت به عربستانی ها دارم پس از اتفاقاتی که در بحرین برای تیم ملی مان رخ داد دوست داشتم کاری کنم که باعث خوشحالی مردم کشورم شوم. من هم عضو کوچکی بودم و با تمام توان تلاشم را کردم تا یک روز خاطره انگیز برای خودم و فوتبال ایران رقم بخورد. هنوز هم لحظه لحظه آن بازی جلوی چشمم است.

از لحظه ای بگویید که داور پنالتی گرفت و بازیکن برزیلی حریف روبه روی شما ایستاد.

بله! بازیکن شماره 10 و تاپ شان بود. من از مدل ایستادنش دستش را خواندم. خیلی هم خوب زد. پایین و گوشه ولی لطف خدا شامل حالم شد و حدسم درست از آب درآمد و توپش را گرفتم. در کل آن شب یکی از بازی های خوبم را انجام دادم و علاوه بر آن پنالتی 4، 5 موقعیت خوب دیگر را هم مهار کردم.

حضور محمدرشید مظاهری و سیدحسین حسینی در استقلال را چطور ارزیابی می کنید؟

پست دروازه بانی استقلال پس از رفتن مهدی رحمتی بار دیگر صاحب دو دروازه بان تراز اول شده است. من اول فصل هم گفتم که حضور حسینی و مظاهری در کنار هم بیشترین منفعتش برای باشگاه خواهد بود چون جفت شان خوب هستند. شاید پارسال حسینی تنها بود و باید با هر شرایطی بازی می کرد. از طرفی نبود رقیب هم اتفاق خوبی در پست دروازه بانی نیست ولی در این نیم فصل اول خیلی از امتیازات را مدیون رشید مظاهری بودند که موقعیت های زیادی را از حریفان می گرفت.

خبر ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 965

به "حمله تند محمدی به فرهاد مجیدی، این آقا فقط برای عکس انداختن نیامده بود؟! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تند محمدی به فرهاد مجیدی، این آقا فقط برای عکس انداختن نیامده بود؟! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید