نخل و نارنج هفتادهزارتایی شد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قم، کتاب نخل و نارج اثر وحید یامین پور که از سوی انتشارات جمکران در بهمن 97 رونمایی شد، هفتادهزار نسخه را تجربه کرد.

نخل و نارنج هفتادهزارتایی شد

نویسنده، در این رمان به شخصیت کم نظیر و جذاب نویسنده رسائل و مکاتب شیخ انصاری و ابعاد پنهان وی و از سوی دیگر به حواشی مهم آن دوران از جمله جنگ های ایران و روس، حضور انگلستان در ایران و دوران امپراتوری عثمانی پرداخته است.

شاگردانی که این عالم تربیت کرد، پرچمدار مبارزات سیاسی تاریخ سازی در خاورمیانه شدند؛ به عنوان نمونه میرزا محمدحسن شیرازی عهده دار زعامت دینی شیعیان شد و توانست در برابر قرارداد استعماری عصر ناصرالدین شاه فتوای مهم تحریم تنباکو را صادر کند و مردم را به مقاومت فرابخواند.

پیروزی میرزای شیرازی توانست راه را بر جنبش های بعدی فراهم کند و دیگر شاگردان شیخ انصاری در ربع نخست قرن چهاردهم هجری توانستند نخستین انقلاب 100 ساله اخیر را در منطقه خاورمیانه رهبری نمایند. مکتب علمی و فقهی او شاگردانی چون امام خمینی (ره) داشت که اولین حکومت دینی در دوران غیبت کبری را بنا کردند.

برشی از کتاب:

رگبار باران پاییزی به در و دیوار می خورد. غرّش رعد صدای مهیبی داشت و وقتی با سپیدی برق می آمیخت، مهیب تر می شد. ابرها آن قدر پایین بودند که مرتضی فکر کرد اگر به پشت بام برود، می تواند دستش را در آن ها فرو کند. پسرک بی اعتنا به این که سرتاپا خیس شده، در کوچه می دوید. به درِ خانه که رسید، با هر دو مشت به لنگه های چوبی در کوبید.یادآوری می گردد نویسنده این کتاب، در روزهای گذشته عنوان چهره برگزیده هنر انقلاب را دریافت نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 994

به "نخل و نارنج هفتادهزارتایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخل و نارنج هفتادهزارتایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید