مالیات سهام عدالت وراث بخشیده شد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران، محمدجواد فرهانیان درباره آخرین اقدامات واگذاری سهام عدالت اموات اضافه کرد: بخشی از اقدامات، فراهم شدن زیرساخت ها برای واگذاری الکترونیک این سهام به وراث است و بخشی دیگر، پیوستن دو سازمان، دستگاه قوه قضاییه و شرکت سپرده گذاری مرکزی به همدیگر است.

مالیات سهام عدالت وراث بخشیده شد

وی ادامه داد: البته عمده اقدامات زیرساختی، انجام شده,، اما پیوستن دو دستگاه به یکدیگر، زمان بر است؛ نمی خواهیم مردم را در شرایط اضطرار قرار دهیم و پیشنهاد ما به همه مردم این است تا فراهم شدن زیرساخت ها، اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری گفت: طبق مصوبات، مالیات سهام عدالت وراث هم بخشیده شده است.

فرهانیان درباره زمان انتقال سهام عدالت اموات به وراث اضافه کرد: این موضوع بستگی به آماده بودن دو دستگاه دارد البته شرکت سپرده گذاری مرکزی، کار های زیادی در این زمینه انجام داده است.

وی گفت: وراث سهام عدالت اموات، عملا سهام داران شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیر مستقیم هستند چراکه کسی روش مدیریت سهام را برای آن ها انتخاب نکرده است؛ بنابراین کسی بازنده نیست.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری تاکید کرد: نمی توانیم قولی بدهیم، اما شاید برای این دسته از افراد، روش جدیدی انتخاب شود تا بتوانند سهام به ارث رسیده را مدیریت کنند، اما در حال حاضر برداشت ما این است که همه کسانی که میراث دار سهام عدالت متوفیان هستند روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

فرهانیان با بیان اینکه در 10 سال گذشته حدود دو میلیون و 500 هزار نفر از سهام داران عدالت فوت شده اند، گفت: عمده متوفیان سهام عدالت از استان تهران هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 599

به "مالیات سهام عدالت وراث بخشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالیات سهام عدالت وراث بخشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید