غبار به قصرشیرین هم رسید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، ورود یک توده هوای غبارآلود که از بامداد روز شنبه هفته جاری قصرشیرین را فرا گرفت برای ششمین روز متوالی در روز پنجشنبه نیز موجب آلودگی و کاهش دید افقی در این شهرستان مرزی شده است.

غبار به قصرشیرین هم رسید

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین در گفت و گو با وبلاگ 8 شارژ میزان دید افقی ناشی از گرد و غبار امروز در این شهرستان مرزی را شش هزار متر گفت و گفت:

این میزان چهار هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم که 10 هزار بوده کمتر است.

حیدر چوپانی دمای فعلی هوای قصرشیرین را 33 درجه سلسیوس و رطوبت موجود در هوا را نیز 16 درصد ذکر کرد و اضافه کرد:

پیش بینی می گردد بیشینه دمای هوای امروز این شهرستان به 40 درجه سلسیوس بالای صفر افزایش یابد.

وی گفت:

غبار موجود برای چند روز آینده نیز بر آسمان قصرشیرین حاکم است و در این مدت برای بعضی ساعت ها نیز غلظت غبار و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

وی اظهار کرد:

از ابتدای سال جاری تا به امروز آسمان قصرشیرین 92 روز درگیر غبار بود که در فروردین 9، اردیبهشت 15، خرداد 22، تیر 17 روز، مرداد 13 و در شهریور ماه جاری نیز 15 روز آسمان این شهرستان مرزی با گرد و خاک همراه بوده است.

گرد و غبار در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی در غرب کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابانهای عراق است که غبار آن پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور را آلوده نموده است. طبق توصیه پزشکان، شهروندان به ویژه افراد مسن، بچه ها و بیماران قلبی و تنفسی به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز خودداری نموده و در صورت لزوم از ماسک استفاده نمایند. شهرستان قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.

منبع: ایرنا

منبع: کجارو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 169

به "غبار به قصرشیرین هم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غبار به قصرشیرین هم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید