انواع قرص درمان زود انزالی

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، برای درمان زودانزالی از داروهای مختلفی می توان استفاده کرد. قرص پروکستین، قرص سرترالین و قرص سیلدنافیل بعضی از انواع قرص درمان زودانزالی هستند که مصرف آن ها عوارض خاص خود را داشته و باید تحت تجویز پزشک مصرف شوند. علاوه بر دارو، برای درمان زودانزالی می توان از درمان های خانگی نیز استفاده نمود.

انواع قرص درمان زود انزالی

داشتن رابطه جنسی منظم و باکیفیت لازمه یک زندگی مشترک است. افرادی که در روابط جنسی خود دچار مسائل جنسی می شوند پس از مدتی با سردی در این روابط روبرو شده و به دنبال راهکاری برای برطرف کردن آن می گردند. این مسائل ممکن است به دلایل مختلفی همچون زودانزالی ایجاد گردد. در این شرایط فرد قادر به برقراری رابطه جنسی صحیح و لذت بخش نمی باشد. بعضی از داروها تحت عنوان قرص زودانزالی وجود دارند که می توانند برای برطرف این مشکل شایع جنسی بین زوجین موثر باشند. در ادامه با بعضی از این قرص ها آشنا می شویم.

معرفی بعضی از انواع قرص درمان زودانزالی

1. قرص پاروکستین

داروی پاروکستین (Paroxetine) یکی از دارهایی است که علاوه بر درمان افسردگی از آن برای درمان زود انزالی هم استفاده می گردد. احتمالا بهبود حاصل از این قرص های تاخیری تا 3 هفته بعد از آغاز مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین گردد. این دارو بصورت قرص خوراکی 10، 20 و 30 میلی گرم موجود می باشد.

عوارض: عوارض قرص پاروکستین شامل تهوع، افزایش یا کاهش وزن، سردرد، خشکی دهان، افزایش تعریق، یبوست، لرزش، اختلال در نعوظ، خواب آلودگی، کاهش اشتها و گیجی می باشد.

درصورتیکه قصد مصرف این دارو را دارید بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

بیشتر بدانید: قرص پاروکستین چیست و در چه مواردی تجویز می گردد؟

2. قرص سرترالین

قرص سرترالین (Sertraline) یکی از داروهای ضد افسردگی است که می توان از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. محتمل است، بهبود حاصل از دارو تا 3 هفته بعد از آغاز مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته در درمان زود انزالی تاثیری نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین گردد.

عوارض: عوارض قرص سرترالین شامل کاهش تمایلات جنسی، تاخیر در انزال، خونریزی های غیرطبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست)، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات، تب، سرگیجه، خشکی دهان، افزایش احساس تشنگی، خستگی، تغییرات ناگهانی و بی اراده خلق و خو، تپش قلب، راش پوستی، احساس خارش در پوست، تهوع، احساس منگی و ناراحتی معده می باشد.

درصورتیکه قصد مصرف این دارو را دارید بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

بیشتر بدانید: قرص سرترالین چیست؟ (عوارض قرص سرترالین)

3. قرص سیلدنافیل؛ قرص درمان زودانزالی

قرص سیلدنافیل (sildenafil) یا ویاگرا یکی از پرمصرف ترین داروهای درمان زودانزالی است. توجه داشته باشید که مصرف داروهای درمان زودانزالی عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می نمایند. همچنین با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی شدید ناشی از مصرف این دارو، توصیه می گردد که فقط تحت نسخه پزشک مصرف گردد. مهم ترین توصیه این است: هیچگاه از سر تفنن یا کنجکاوی این دارو را مصرف نکنید.

این دارو نخستین بار توسط شرکت داروسازی فایزر و در سال 1988 به بازار عرضه شد و از همان زمان به عنوان یکی از مهمترین داروها برای درمان اختلال نعوظ مورد استفاده نهاده شد. قرص ویاگرا نام دیگر این دارو است.

عوارض: عوارض قرص سیلدنافیل شامل سرگیجه، سردرد، برافروختگی، دید ناواضح، فوتوفویی، سوءهاضمه، احتقان بینی، اسهال، عوارض پوستی و عفونت دستگاه ادراری می باشد.

درصورتیکه قصد مصرف این دارو را دارید بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

بیشتر بدانید: قرص سیلدنافیل چیست + عوارض قرص سیلدنافیل (قرص تاخیری)

4. قرص وگادول

قرص تاخیری وگادول (vegadol) به عنوان یک داروی تاخیری در درمان انزال زودرس معرفی شده است. این دارو شامل ماده مخدر ترامادول است که بسیار خطرناک است. وگادول نام محصولی نیمه گیاهی و ترکیبی توسط دو قرص معروف است که می تواند توسط مردان به صورت یک قرص واحد مصرف شده و زود انزالی آنان را در هنگام رابطه تا 50 دقیقه بدون وقفه به عقب بیاندازد. این محصول نسبت به تمامی محصولات دیر انزالی دیگر برتر بوده و قوی تر می باشد.

هشدار: با اطمینان می توان گفت وگادول در دسته داروهای مخدر قرار می گیرد چرا که در دراز مدت باعث ایجاد وابستگی می گردد. بنابراین هرچند قرص تاخیری وگادول تا حدودی باعث به تاخیر انداختن و درمان زود انزالی می گردد اما در دراز مدت عوارض جبران ناپذیری بر سلامت بدن خواهد گذاشت.

عوارض: عوارض قرص وگادول شامل سکته قلبی ناگهانی، سکته مغزی، از دست رفتن بینایی و شنوایی، افزایش فشار چشم و سوءهاضمه می باشد.

درصورتیکه قصد مصرف این دارو را دارید بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

بیشتر بدانید: قرص تاخیری وگادول چیست و چه عوارضی دارد؟

5. قرص تادالافیل

تادالافیل (Tadalafil) نام یکی دیگر از قرص هایی است که به منظور برطرف مسائل جنسی و تقویت روابط جنسی و به عنوان قرص درمان زودانزالی بین زوجین استفاده می گردد. به طور معمول مقدار 10 میلی گرم از این دارو از راه خوراکی یک ساعت قبل از ارتباط جنسی مصرف می گردد. با توجه به میزان اثربخشی و تحمل بیمار دوز دارو از 5 تا 20 میلی گرم متغیر بوده و حداکثر دفعات مصرف دارو یک بار در روز است. توجه داشته باشید که مصرف این دارو در نارسایی های شدید کبدی توصیه نمی گردد. همچنین مصرف این قرص به همراه قرص ویاگرا و یا قرص سیلدنافیل اصلا توصیه نمی گردد.

چه کسانی نباید از قرص تادالافیل استفاده نمایند:

  • افرادی که سابقه حساسیت دارویی دارند
  • افرادی که پزشک فعالیت جنسی را برایشان ممنوع نموده است
  • کسانی که به تازگی سکته نموده اند
  • افرادی که مسائل قلبی دارند و از داروهایی با ترکیبات نیترات استفاده می نمایند

عوارض: عوارض قرص تادالافیل شامل سردرد، خستگی، خواب آلودگی، سرگیجه، درد قفسه سینه، افت فشار خون وضعیتی، تاکی کاردی، خارش، راش، اسهال، خشکی دهان، احتقان بینی، تاری دید، گرگرفتگی و ادم صورت می باشد.

6. قرص واردنافیل

واردنافیل (Vardenafil) با نام تجاری استاکسین باعث شل شدن عضلات و افزایش جریان خون در نواحی خاص بدن می گردد. این دارو باعث گشادشدن عروق و افزایش جریان خون به اجسام غاری شکل و درنتیجه نعوظ آلت تناسلی مردانه در برابر تحریک جنسی می گردد. مقدار مصرف معمول برای اختلالات نعوظ در بزرگسالان مقدار 10 میلی گرم خوراکی و به صورت یک بار در روز مصرف می باشد. این میزان ممکن است افزایش یا کاهش یابد اما حداکثر مقدار مجاز 20 میلی گرم در روز می باشد.

عوارض: عوارض قرص واردنافیل شامل تهوع، سردرد، بی خوابی، درد قفسه سینه، افزایش تعداد ضربان قلب، گیجی، تشنج، تاری دید، واکنش های حساسیتی، بثورات جلدی، گرگرفتگی، سرگیجه، ضعف، خارش شدید، افزایش فشارخون، قرمز شدن پوست، تپش قلب، گزگز اندام ها، التهاب مخاط بینی، سوءهاضمه، سینوزیت، افزایش تونیسیته عضلات، علائم شبه آنفولانزا، حالت خواب آلودگی، سکته مغزی، آنژین صدری، سکته قلبی، تعریق، آریتمی بطنی، کاهش فشارخون وضعیتی، ناهنجاری های انزال، حساسیت به نور، خیز صورت و اختلال دید می باشد.

توجه: اگرچه مصرف این داروها (قرص تقویت جنسی) می توانند تا حدودی مسائل مربوط به روابط جنسی را حل نمایند اما باید بدانید مصرف بی رویه و بدون صلاحدید پزشک می تواند عوارض خطرناکی مثل نعوظ دائمی یا پایدار (نعوظ دردناک بیشتر از 6 ساعت) را به دنبال داشته باشد. بنابراین چنانچه قصد مصرف هر کدام از این داروها را دارید بهتر است درباره آن ها و عوارضی که ممکن است به دنبال داشته باشند اطلاعات کافی داشته باشید. لینک زیر در این زمینه یاری نماینده می باشد.

بیشتر بدانید: قرص های تاخیری موجود در داروخانه ها

برطرف زودانزالی با روش ها و داروهای طبیعی و گیاهی

رابطه جنسی بعد از ازدواج علاوه بر ارضای احتیاج فردی و بهبود روابط خانوادگی، اجتماعی و بقای نسل، به سلامت جسمانی، طول عمر و کیفیت زندگی یاری می نماید. بنابراین این رابطه باید از کیفیت خوبی برخوردار بوده و رضایت بخش باشد. اگر میل و قدرت جنسی شما هم دست خوش تغییرات شده و رو به افول است می توانید به گیاهان اعتماد کنید. طبیعت پر از مواد غذایی طبیعی است که می توانند به شما انرژی مضاعف دهد و نیروی جنسی تان را تقویت نمایند تا به اوج لذت جنسی نزدیک شوید. این مواد طبیعی با تقویت قوای جنسی شما مانع از انزال زودرس می شوند و بر همین اساس به شما در داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش یاری می نمایند.

در لینک های زیر به تفصیل درباره روش های طبیعی و همچنین داروهای گیاهی به منظور برطرف زودانزالی آقایان پرداخته ایم.

بیشتر بدانید:

درمان زودانزالی مردان با روش های طبیعی

درمان انزال زودرس مردان با داروهای گیاهی

امیدواریم از این مطلب استفاده کافی را برده باشید. خواهشمندیم درصورتیکه تجربه مصرف هرکدام این قرص ها را به عنوان قرص درمان زودانزالی داشته و دیدگاهی در این باره دارید با دیگر خوانندگان مجله خبرنگاران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 806

به "انواع قرص درمان زود انزالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع قرص درمان زود انزالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید