عکس ، پرندگان غول پیکری که به دست انسان منقرض شدند!

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، استرالیا زمانی دارای پرندگان می هیرونگ به مقدار اسب بود، اما این جانوارن غول پیکر حدود 40000 سال پیش ناپدید شدند.

عکس ، پرندگان غول پیکری که به دست انسان منقرض شدند!

پرندگان غول پیکری که پرواز نمی کردند و می هیرونگ نام داشتند بزرگترین پرندگانی بودند که تا کنون در استرالیای کنونی قدم گذاشته اند.

این جانوران که تا صدها کیلوگرم وزن داشتند، حدود 40000 سال پیش از بین رفتند.

چرا این پرندگان منقرض شدند؟

محققان در تاریخ 17 آگوست در گزارش Anatomical Record گزارش دادند که پرندگان ممکن است خیلی کند رشد نموده و فراوری مثل نموده باشند تا در برابر فشارهای ناشی از ورود انسان به این قاره مقاومت نمایند.

گاهی اوقات می هیرونگ ها را به علت جثه بزرگ و رابطه تکاملی نزدیک با پرندگان آبزی و شکاری امروزی اردک دیو می نامند. پرندگان گیاهخوار و بدون قابلیت پرواز بیش از 20 میلیون سال زندگی کردند.

در آن موقع، بعضی از گونه ها تکامل یافتند. یکی از نمونه های این گونه حدود 7 میلیون سال پیش زندگی می کرد، قد آن 3 متر بود و وزن آن می توانست از 500 کیلوگرم فراتر رود، که آن را به بزرگ ترین می هیرونگ شناخته شده که تا به حال زندگی نموده است تبدیل می نماید.

بیشتر تحقیقات در خصوص می هیرونگ ها بر روی آناتومی و روابط تکاملی آنها با پرندگان زنده بوده است. یکی از دیرین زیست شناسان در دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی می گوید: اطلاعات کمی در خصوص زیست شناسی این حیوانات، مانند مدت زمانی که طول کشیده است تا رشد نمایند و بالغ شوند، وجود دارد.

بنابراین چینسامی توران و همکارانش در دانشگاه فلیندرز در آدلاید، استرالیا از 20 استخوان فسیل شده پای این حیوانات در مراحل مختلف زندگی، نمونه برداری کردند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آذر 1401 بروزرسانی: 9 آذر 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1556

به "عکس ، پرندگان غول پیکری که به دست انسان منقرض شدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، پرندگان غول پیکری که به دست انسان منقرض شدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید