عکاسی که دقایقی پس از ثبت تصویر مُرد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، روز زیبایی بود، ولی ناگهان آرامش صبحگاهی با فریاد یک راننده تاکسی در حال عبور که از برخورد یک هواپیمای مسافربری با مرکز تجارت جهانی در نیویورک خبر می داد، بر هم خورد. بیل به سمت خانه دوید و سه دوربین برداشت و در میان دود و شعله های آتش به سمت محل حادثه حرکت کرد.

عکاسی که دقایقی پس از ثبت تصویر مُرد

به گزارش ایسنا، در حالی که هرج و مرج شهر نیویورک را در تاریخ 11 سپتامبر سال 2001 به تسخیر خود درآورده بود، یک عکاس شجاع به نام ویلیام بیگارت به سمت برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی که لحظاتی قبل مورد حمله هواپیما های مسافربری قرار گرفته بودند، حرکت کرد.

اگرچه بیگارت ساعت 10 صبح با همسرش تماس گرفت تا به او اطمینان دهد که در امان است، ولی 20 دقیقه بعد، پس از آنکه برج شمالی بالای سر او سقوط کرد، کشته شد.

جسد او و دوربینش در 15 سپتامبر پیدا شدند و عکس استفاده شده در این خبر، آخرین تصویری است که او پیش از آن اتفاق غیرقابل تصور به ثبت رساند.

عکس ویلیام بیگارت که دقایقی پس از ثبت آن مُرد

در تاریخ 11 سپتامبر سال 2001، دو هواپیمای تجاری توسط گروهک تروریستی القاعده ربوده شد و به برج های دوقلوی نیویورک اصابت کرد. در کمتر از 2 ساعت، 2996 انسان کشته و بیش از 6000 نفر از جمله صد ها آتش نشان و افسران پلیسی که به محل حادثه شتافته بودند، زخمی شدند.

گروه هواپیماربایان، هواپیمای سوم را به ساختمان پنتاگون، واقع در ارلینگتون در ویرجینیا زدند. هواپیمای چهارم، اما در زمینی نزدیک شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا، سرنگون شد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 763

به "عکاسی که دقایقی پس از ثبت تصویر مُرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکاسی که دقایقی پس از ثبت تصویر مُرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید