شهریه مهدکودک ها 15 تا 32 درصد افزایش داشته است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، محمودی گفت: بر اساس مصوبه کمیته انتقال کشوری میزان افزایش شهریه انواع مهدکودک های شهری و روستایی نسبت به سال قبل بین 15 تا 32 درصد افزایش داشته است.

شهریه مهدکودک ها 15 تا 32 درصد افزایش داشته است

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از اصفهان، وحید محمودی رئیس مدارس و مراکز غیردولتی مشارکت های مردمی اصفهان با اشاره به فعالیت مهدکودک ها و دستورالعمل شهریه امسال آنها، گفت: مهدکودک ها در دوره انتقال از سازمان بهزیستی به آموزش و پرورش هستند. سازمان ملی تعلیم و تریبت کودک در وزارت آموزش و پرورش تأسیس شده است اما در ادارات کل استان ها و منطقه ها هنوز اقدامی در این مورد صورت نگرفته است، به همین دلیل در استان ها کمیته انتقال استانی متشکل از اعضای بهزیستی و آموزش و پرورش تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: برای مشخص شهریه مهدکودک ها، بخشنامه ای که پنجم آبان ماه امسال از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر و به استان ها ابلاغ شده است شرایط شهریه خدمات آموزشی، پرورشی، بهداشتی و رفاهی مهدکودک ها را در سال تحصیلی 1041-1400 مشخص کرده است.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، تاکید کرد: بر اساس مصوبه کمیته انتقال کشوری میزان درصد افزایش شهریه انواع مهدکودک های شهری و روستایی نسبت به سال قبل بین 15 تا 32 درصد افزایش داشته است.

محمودی شرح داد: مهدکودک ها بر اساس کیفیت خدمات در ساختار بهزیستی به انواع یک ستاره، دو ستاره، سه ستاره و چهار ستاره رتبه بندی شده اند. این دستورالعمل شامل 12 بند در مورد مشخص شهریه، برگزاری فوق برنامه ها و نحوه بازگشایی مهدهای کودک است.

وی ادامه داد: در مهدهای روستایی سطح یک، دو و سه وجود دارد و مطابق این دستورالعمل اختلاف شهریه در هر رتبه نسبت به رتبه قبل همان 10 درصد است و میزان شهریه برای هر مهدکودک با احتساب میزان رتبه بندی مهدکودک ها خواهد بود.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: تهیه صبحانه و ناهار و میان وعده برای بچه ها تا زمان اعلام ستاد ملی کرونا ممنوع است و برحسب شرایط و اعلام این ستاد در زمان مقتضی عملیاتی خواهد شد. همچنین جهت رعایت بهداشت، تهیه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده شخصی برعهده خانواده است.

محمودی تاکید کرد: تهیه لوازم التحریر مورد نیاز کودک جهت استفاده در مهدکودک بر عهده خانواده است، هزینه سرویس ایاب و ذهاب بچه ها بر اساس نرخ مصوب آموزش و پرورش مشخص می شود. بخشنامه میزان شهریه مصوب از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان برای مهدهای کودک ارسال می شود.

وی اضافه کرد: از دیگر موارد این 12 بند این است که اجرای فعالیت فوق برنامه از طریق مهدکودک اختیاری بوده و زمان اجرای آن با توافق خانواده ها است. ثبت نام و استفاده از فعالیت فوق برنامه ارائه شده برای خانواده اختیاری و با رضایت کتبی آنان صورت می گیرد.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار کرد: هر مهدکودک در هر روز تنها مجاز به ارائه یک فعالیت فوق برنامه است فعالیت های فوق برنامه، تعداد جلسات و درصد شهریه از طریق کارگروه انتقال استان مشخص می شود.

محمودی در مورد شرایط بازگشایی و تداوم فعالیت های مهدکودک ها گفت: هر نوع برنامه یا آموزشی مشروط به ابلاغ ستاد ملی کرونا است و در حوزه اختیار آموزش و پرورش استان اصفهان نیست، هر تکلیفی برای بازگشایی مهدهای کودک و پیش دبستانی ها نیز وابسته به ابلاغ ستاد ملی کرونا است.

وی تاکید کرد: خانواده ها مکلف هستند که موضوع شهریه مهدکودک ها را پیگیری کنند و ارائه خدمات جانبی مهدکودک ها مطابق برنامه، کاملاً اختیاری است. اگر مهدکودکی میزان شهریه را بالاتر از نرخ مشخص شده از خانواده بگیرد، والدین می توانند مورد تخلف را به کارگروه های استانی برای نظارت بیشتر اطلاع رسانی کنند.

ص

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1267

به "شهریه مهدکودک ها 15 تا 32 درصد افزایش داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریه مهدکودک ها 15 تا 32 درصد افزایش داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید