در حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، به 100 درصد اهداف خود رسیدیم

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، وزیر دفاع کشورمان گفت: موشک های ساخت صنایع دفاع، طبق پیش بینی های صورت گرفته عمل کردند.

در حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، به 100 درصد اهداف خود رسیدیم

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت وگو با ، درباره دقت و پیروزیت موشک های ساخت وزارت دفاع که در حمله اخیر به پایگاه عین الاسد استفاده شد، گفت: موشک های ساخت صنایع دفاع طبق پیش بینی های با دقت بسیار بالا و با قدرت بسیار بالا عمل کردند. درصد پیروزیت شلیک موشک بسیار بالا بود و با دقت 100 درصدی به اهداف مورد نظر اصابت کردند. در واقع این شلیک پیروز موشک ها پیغام مهمی را به دشمن منتقل کرد.

او درباره توانمندی های نیروی زمینی و اهمیت این نیرو در نبردهای مختلف گفت: امروز دیگر عملیات تک نیرویی به طور کلی منسوخ شده و کاربرد کمتری دارد. در واقع آنچه امروز برای جنگ ها و نبرد ها کاربرد دارد و برای دفاع نیز از آن استفاده می گردد، بهره گیری از نیرو های مختلف و با هم افزایی است که نیروی زمینی در بسیاری از نبرد ها نقش مشخص کننده ای دارد. نیروی زمینی در واقع یک محور است و اصطلاحی که می گوید سرنوشت جنگ ها در روی زمین مشخص می گردد به این موضوع اشاره دارد.

حاتمی گفت: یکی از نقاط برجسته ما در دوران چهار ساله وزارت دفاع تقویت نیرو های زمینی بود که اتفاقات خوبی هم در این زمینه اتفاق افتاده است. هر دو نیروی زمینی ارتش و سپاه در ابعاد مختلف برنامه هایی برای نوسازی و بهسازی و همچنین ارتقا تحرک و هجومی شدن دارند که در راستای تحقق آن کار هایی نیز اجرا شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز در حال اجرا بروزرسانی بر روی تانک های نیرو های مسلح با هزینه کم با استفاده از بخش های مهم تانک کرار هستیم، اظهار کرد: این کار باعث می گردد تا در این زمینه ارتقای خوبی اجرا شده و تانک های تی 72 شبیه به تانک های کرار شوند. این کار درباره نفربر ها و سلاح های مختلف نیز اجرا شده و در این زمینه هم دستاورد های جدیدی خواهیم داشت که نتایج آن را در دقت و هوشمندسازی تسلیحات مشاهده خواهیم کرد.

او اضافه کرد: دقت سلاح های زمینی به علت استفاده از هوشمندسازی و تلفیق با اپتیک و مجموع فناوری های مورد احتیاج پیشرفت های خوبی داشته است. تجهیزاتی مانند بالگرد ها به سلاح های دوربردتر و دقیق تر تجهیز شده است. نیرو های ما امروز در این زمینه چیزی نسبت به سایر کشور های جهان کم ندارند، بلکه در بعضی موارد توانایی ها دارند که غافلگیر کننده است و در موقع لزوم دشمن را از فاصله قابل توجه و با دقت بسیار بالا مورد هدف قرار دهند.

سرتیپ حاتمی سطح همکاری و همدلی بسیار خوبی بین وزارت دفاع و نیرو های مختلف از جمله نیروی زمینی ارتش و نیروی زمینی سپاه را بسیار خوب توصیف کرد و اتفاقات و کوشش های اجرا شده در تجهیز به یگان های پهپادی را اتفاق مهمی برشمرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 123

به "در حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، به 100 درصد اهداف خود رسیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، به 100 درصد اهداف خود رسیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید