خبرنگاران پیشگامی ورزشکاران گلستانی برای نبرد با کرونا

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، گرگان - خبرنگاران - همزمان با فراگیری ویروس کرونا و ضرورت اجرای توصیه های کارشناسان برای کاهش ضریب انتقال و شیوع این بیماری، ورزشکاران ملی پوش گلستان با پیوستن به کمپین در خانه بمانیم شهروندان را به قرنطینه خانگی و جدی دریافت توصیه های پزشکی و بهداشتی تشویق کردند.

خبرنگاران پیشگامی ورزشکاران گلستانی برای نبرد با کرونا

با گذشت بیست روز از شیوع کرونا در گلستان تعداد مراجعه نمایندگان به مراکز درمانی این استان به سبب ترس از ابتلای این بیماری از رقم هفت هزار نفر فراتر رفته و 40 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

مسوولان و کارشناسان بهداشتی همیشه اعلام کردند که ماندن در خانه یکی از اصلی ترین راه های قطع زنجیره انتقال این بیماری است و می تواند شدت ابتلا به کرونا را تا حد زیادی کم کند.

ورزشکاران ملی پوش گلستان در روزهایی که همه برنامه های تمرین و مسابقات ورزشی ایران به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده، علاوه بر مشارکت در انتقال توصیه های بهداشتی، با پیوستن به کمپین در خانه بمانیم شهروندان را به همراهی با این پویش دعوت کردند.

فاطمه حسام تکواندوکار ملی پوش گلستانی در مصاحبه با خبرنگاران از مردم خواست تا حد امکان قرنطینه خانگی را جدی بگیرند و از حضور در معابر و اماکن عمومی شهر پرهیز نمایند.

وی گفت : برای سلامتی خود و خانواده های خود باید این مسئله را جدی بگیریم و فکر نکنیم که این بیماری فقط برای دیگران است.

وی همچنین از مردم دیگر استان های کشور خواست به دلیل شدت دریافت شیوع کرونا، در تعطیلات نوروز از سفر به گلستان خودداری نمایند.

مهسا صابری والیبالیست ملی پوش گلستانی نیز گفت: اگر در منزل بمانیم علاوه بر یاری به حفظ سلامت و بهداشت خود، از انتشار احتمالی ویروس کرونا در جامعه جلوگیری خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: بهتر است تا عادی شدن شرایط، کمپین در خانه بمانیم را جدی بگیریم زیرا با هر بار حضور در جامعه امکان دارد که علاوه بر ابتلای خود، موجب انتقال ویروس کرونا به دیگر اعضای خانواده شویم.

والیبالیست ملی پوش گلستانی اضافه نمود: نوروز پیش رو متفاوت تر از سالهای گذشته است اما برای در امان ماندن از این بیماری باید برخی سختی ها و محدودیت ها را به جان خرید.

صابری از سایر هموطنان تقاضا کرد که نوروز سال جاری از حضور در گلستان خودداری نمایند زیرا شرایط این استان مناسب پذیرایی از مهمانان نیست.

پرویز فرخی سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی ایران نیز به خبرنگار خبرنگاران گفت: اجرای کمپین در خانه بمانیم برای همه مردم ایران ضروری است و فرقی بین ورزشکار، کارمند یا شغل آزاد وجود ندارد زیرا خطر این بیماری برای همه یکسان و وجود آن تهدیدی عظیم و جدی برای همه است.

وی همچنین گفت: تعطیلات نورزی فرصتی برای مسافرت و دیدن جاذبه های ایران از جمله طبیعت بکر گلستان است اما شیوع کرونا سبب شده تا در نوروز پیش رو گلستانی ها از پذیرش مهمان و توریست معذور باشند.

فاضل اتراچالی ملی پوش گلستانی کبدی خود را از پیشگامان قرنطینه خانگی دانست و گفت: از 2 هفته قبل به این پویش پیوسته و به جز خرید مایحتاج ضروری از منزل خارج نمی شوم.

کاپیتان گلستانی کبدی ایران ادامه داد : برخی ها به خصوص ورزشکاران فکر می نمایند به سبب شرایط مناسب جسمی از احتمال ابتلای این بیماری دور هستند که چنین باوری در عالم پزشکی معنای خاصی ندارد و همه در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر هستند.

وی گفت: اگر به بهانه دید و بازدید عید و یا خرید شب عید، قرنطینه خانگی را رعایت نکنیم خطرات زیادی اعضای خانواده ها را تهدید می نماید که در این شرایط باید توصیه ماندن در خانه را حتی اگر چند ماه طول بکشد انجام دهیم.

در کنار این توصیه های بهداشتی، تعدادی از ورزشکاران گلستان در میدان عمل هم برای مهار کرونا دست به کار شدند و از توان خود برای برطرف دغدغه های شهروندان بهره بردند.

ضدعفونی کردن محلات گنبد با اسکیت توسط دبیر هیات اسکیت این شهرستان، ضدعفونی کردن مساجد گنبد توسط وحید ایمری مربی تیم ملی فوتوالی جوانان و فراوری ماسک و دیگر اقلام بهداشتی توسط سمن های جوان استان، از جمله فعالیت های ورزشکاران و جوانان گلستان برای مهار ویروس کرونا است.

طبق اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تا به امروز 40 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

عبدالرضا فاضل گفت: تا به امروز 2 هزار و 422 نفر با ظن ابتلا به کرونا در مراکز درمانی گلستان بستری شدند که از این تعداد علاوه بر 40 فوتی، هزار و 64 نفر همچنان در بیمارستان ها تحت درمان و معالجه هستند و بقیه مرخص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اضافه نمود: در نتیجه دریافت آزمایشات ارسالی بیماران مشکوک به کرونا تعیین شد که ابتلای 213 گلستانی به این ویروس قطعی است و پاسخ ابتلای 311 نفر نیز منفی بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 228

به "خبرنگاران پیشگامی ورزشکاران گلستانی برای نبرد با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشگامی ورزشکاران گلستانی برای نبرد با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید