افزایش اندازه خودکفایی و داخلی سازی جعبه های هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، یک شرکت دانش بنیان داخلی با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی با افزایش تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان، موجبات بالا رفتن تیراژ تولید جعبه فرمان هیدرولیک در کشور شده است.

افزایش اندازه خودکفایی و داخلی سازی جعبه های هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت دانش بنیان سیال نیرو صنعت در سال 1379 تاسیس و شروع به کار کرده است. این شرکت تولید کننده پمپ و ادوات هیدرولیکی در صنایع خودروسازی و صنعت است. همچنین تولید و عرضه کنیستر یا بخارگیر بنزین همراه با فرهنگ سازی جهت تعویض و جایگزینی آن در خودرو هم در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. شرکت سیال نیرو صنعت در سال 1382 با بهره مندی از خط تولید خریداری شده از شرکت انتگرال هیدرولیک آلمان پیروز به خودکفایی در تولید پمپ هیدرولیک پره ای طرح ویکرز در ایران هم شده است.

نظامعلی علی نژاد، قائم مقام و عضو هیئت مدیره شرکت سیال نیرو صنعت در مورد کارکرد و ویژگی های سیستم هیدرولیک فرمان خودرو گفت: با وجود فعالیت 25 ساله صنایع خودروسازی برای هیدرولیک کردن فرمان خودرو های تولیدی، 80 تا 85 درصد وزنی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو شامل شیر مقسم فرمان، جک هیدرولیک و پمپ وارداتی بوده است. الباقی قطعات هم از طریق شرکت های داخلی تولید و تأمین شده است. برای اولین بار شرکت دانش بنیان سیال نیرو صنعت پیروز به راه اندازی خط تولید با خودکفایی بالای 95 درصد جک هیدرولیک فرمان و راه اندازی خط تولید آزمایشی شیر مقسم هیدرلیک فرمان با پیچیدگی در تکنولوژی تولید و سخت افزار مورد نیاز شده است. تولید کیفی با قیمت و شرایط رقابتی از جمله ویژگی های محصول ماست.

وی اضافه کرد: با شروع تحریم های دوره اول استکبار جهانی و محدویت های نسبی ایجاد شده مصمم به خودکفایی و داخلی سازی مجموعه های حساس فوق در سیستم هیدرولیک فرمان خودرو در ایران شدیم، اما به دلیل عدم حمایت های قراردادی، اقتصادی، اقتصادی و برنامه ای به جهت ایمنی قطعات در خودرو، این مسئله باعث تأخیر و کندی فرایند خودکفایی شده است.

قائم مقام و عضو هیئت مدیره شرکت سیال نیرو صنعت در مورد صادرات این محصول دانش بنیان هم نام کرد: ظرفیت های ایجاد شده فعلا در حد نیاز های داخلی کشور است. با توسعه و توانمندسازی مجموعه، در صورت حمایت های بیشتر از طریق مبادی ذیربط امکان صادرات فراهم خواهد بود.

علی نژاد در مورد تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت و تولید جعبه هیدرولیک فرمان هم گفت: صندوق نوآوری برای تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان وام سرمایه در گردش به این شرکت تخصیص داده است که موجبات افزایش تولید و توسعه بازار را فراهم کرده است. این شرکت در تلاش است با جذب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به راه اندازی فاز تولید صنعتی شیر هیدرولیک فرمان برای رفع نیازمندی صنایع خودروسازی کند.

وی پروژه سیستم هیدرولیک فرمان را جزو تکنولوژی های هایتک و برتر دانست و گفت: ما پیروز شدیم این مجموعه را به صورت ایرانی و بومی تولید کنیم، اما در تولید هیدرولیک فرمان به امکانات و سخت افزار های بسیار مخصوص برای تولید این محصول نیاز داریم که با حل مشکل و جایگزینی آن به صورت بومی امکان راه اندازی و توسعه تولید را خواهیم داشت.

قائم مقام و عضو هیئت مدیره شرکت سیال نیرو صنعت با اشاره به اینکه مصرف کننده نهایی جعبه هیدرولیک فرمان، شرکت های ایران خودرو و سازه گستر سایپا هستند، شرح داد: تولیدات جاری شرکت در جعبه فرمان خودرو های پژو، سمند، پژو پارس و دنا مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1170

به "افزایش اندازه خودکفایی و داخلی سازی جعبه های هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اندازه خودکفایی و داخلی سازی جعبه های هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید