60درصد آمریکایی ها خواهان اصلاحات بیشتر برای برابری حقوق سیاهپوستان هستند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد حدود سه پنجم آمریکایی ها می گویند ایالات متحده باید به تغییرات و اصلاحات گسترده برای دادن حقوق برابر به سیاهپوستان ادامه دهد.

60درصد آمریکایی ها خواهان اصلاحات بیشتر برای برابری حقوق سیاهپوستان هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جدیدترین نظرسنجی اجرا شده به وسیله اکسیوس و ایپسوس حاکی است حدود سه پنجم شهروندان آمریکایی بر این باورند که ایالات متحده باید به اصلاحات و تغییرات با هدف اعطای حقوق برابر به سیاهپوستان آمریکایی ادامه دهد تا آنها هم حقوق مساوی با شهروندان سفیدپوست داشته باشند.

بر اساس این گزارش، بیش از 92 درصد سیاهپوستان آمریکایی با این مساله موافقت نموده اند و این رقم در بین سفیدپوستان به 50 درصد رسیده است. بیش از 65 درصد لاتین تبارها و 70 درصد آسیایی ها هم موافق ادامه کوشش ها برای برقراری حقوق برابر با سفیدپوست ها هستند.

این نظرسنجی نشان می دهد در حالی که 87 درصد دموکرات های سفیدپوست بر این باورند که ایالات متحده باید به تغییرات مربوط به برقراری حقوق برابر بین سیاهپوستان و سفیدپوستان ادامه دهد ولی این رقم در بین جمهوریخواهان سفیدپوست به کمتر از 19 درصد رسیده است.

این نظرسنجی اضافه کرد: احتمال اینکه سیاهپوستان آمریکایی در یک ماموریت ایست بازرسی پلیس هدف خشونت و شلیک نیروهای پلیس قرار بگیرند، 3 برابر بیشتر از سفیدپوستان است.

حدود یک سال از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به وسیله یک مامور پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس گذشته است، رویدادی که موجب اعتراضات گسترده سراسری در آمریکا و سایر منطقه ها دنیا در مخالفت با خشونت و رفتارهای تبعیض آمیز و نژادپرستانه پلیس آمریکا شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1098

به "60درصد آمریکایی ها خواهان اصلاحات بیشتر برای برابری حقوق سیاهپوستان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60درصد آمریکایی ها خواهان اصلاحات بیشتر برای برابری حقوق سیاهپوستان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید