10 فیلم علمی، تخیلی تازه که احتمالا ندیده اید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، همه ساله در بیشتر کشورهای جهان، مردم برای تماشا جدیدترین و برترین فیلم های علمی-تخیلی لحظه شماری می نمایند. سینمادوستان در طول پنج سال اخیر، شاهد اکران فیلم هایی مانند تل ماسه، تِنِت، ورود و نابودی بودند. این آثار بزرگ و شاخص، عموما دارای بودجه های هنگفت و بازیگران مطرحی هستند؛ عناوینی که به واسطه تبلیغات گسترده شان، توجه فراوانی را به خود جلب می نمایند. در این میان تعداد زیادی فیلم علمی-تخیلی با مقیاس کوچک تر وجود دارند که به قدر کافی دیده نمی شوند. ممکن است در این آثار، جذابیت سرراست و عامه پسند فیلم های جریان اصلی وجود نداشته باشد و حتی اگر این فیلم ها از چنین ویژگی ای برخوردار باشند، نهایتا در بحث مارکت ناکام می مانند. این امر ما را با انبوهی از عناوین علمی -تخیلی نادیده گرفته شده روبرو می نماید؛ آثاری که بعضی از آن ها مجبورند در سرویس های استریم، خودی نشان دهند بلکه به حق شان برسند.

10 فیلم علمی، تخیلی تازه که احتمالا ندیده اید

در این مطلب به سراغ 10 فیلم علمی-تخیلی کم تر شناخته شده در طول چند ماه گذشته و سال های اخیر خواهیم رفت که شاید نتوانند در رقابت با فیلم هایی مانند تل ماسه یا ورود پیروز ظاهر شوند، اما سزاوار این هستند که مخاطبان بیشتری را به دست آورند.

1. ماهی کوچک (Little Fish)

 • کارگردان: چاد هارتیگان
 • بازیگران: اولیویا کوک، جک اوکانل، رائول کاستیلو، دیوید لنون و…
 • محصول: 2021
 • امتیاز متاکریتیک: 71 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6/9 از 10

درام علمی -تخیلی و غم انگیز چاد هارتیگان واقعیتی وحشتناک را به بینندگان ارائه می دهد: اگر یک ویروس گسترده وجود داشته باشد که منجر به از دست دادن حافظه شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ موضوعی که می تواند هرکسی را در هر زمان تحت تاثیر قرار دهد. هیچ درمانی وجود ندارد زیرا اطلاعات خاصی از این ویروس در دسترس نیست؛ به عبارت دیگر، هنگامی که به آن مبتلا شوید، راه فراری نخواهد بود.

فیلم علمی-تخیلی ماهی کوچک از جهات مختلفی فرضیه یک بیماری همه گیر را به یادمان می آورد؛ بیماری خطرناکی که حالا بیش از یک سال است که با آن روبرو ایم. اگرچه ویروس پاک نماینده حافظه احتمالا ترسناک تر از کرونا به نظر می رسد. در واقع این فیلم اقتباسی از داستان کوتاهی به همین نام به قلم آجا گابل به شمار میرود؛ بنابراین تمام شباهت های پلات فیلم به ویروس کووید-19، کاملا تصادفی است.

این شباهت نسبی باعث نمی شود تا چیزی از ارزش ها و میزان تاثیرگذاری فیلم کم شود. ماهی کوچک در زمان مناسبی بیرون آمد و پنجره انتشار آن به فضای کلی اثر یاری کرد؛ زیرا می تواند جهانی را خلق کند که در جهانی پساکرونا، کاملا تامل برانگیز و حائز اهمیت به نظر می رسد. این اتفاق به میزان عمیق بودن اش، دلخراش است و می تواند ماه ها در فکر دیدنگر خود باقی بماند.

حتی اگر بازه زمانی انتشار آن را نادیده بگیریم، کماکان با یک اثر فوق العاده روبرو ایم. ماهی کوچک به راحتی در قلب دیدنگر نفوذ می نماید. اولیویا کوک و جک اوکانل نقش آفرینی درخشانی را ارائه می دهند و فیلم نامه اثر نیز از نقاط قوت آن به شمار می رود. در واقع این یک فیلم علمی -تخیلی سرگرم نماینده نیست اما به شکل مثبت و تکان دهنده ای فریبنده ظاهر می شود.

2. به حقیقت پیوستن (Come True)

 • کارگردان: آنتونی اسکات برنز
 • بازیگران: جولیا سارا استون، لندن لیبران، تدرا راجرز و…
 • محصول: 2020
 • امتیاز متاکریتیک: 68 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5/9 از 10

سارا دان از زندگی اش ناراضی است. او رابطه بدی با مادرش دارد، برای تامین مخارج خود کوشش می نماید و بارها و بارها همان کابوس همیشگی را می بیند. در جهت کوشش برای کسب عایدی، او تصمیم می گیرد تا در یک مطالعه خواب (پُلی سومنوگرافی ) شرکت کند. در تئوری ، این اتفاق می تواند علت کابوس ها و خواب های آزاردهنده او را تعیین سازد اما ممکن است خطرات غیرقابل پیش بینی ای را نیز برایش به همراه داشته باشد.

متاسفانه مطالعه خواب سارا با نتایج مثبتی به سرانجام نمی رسد و برعکس، کابوس ها بدتر می شوند و هدف از این مطالعه، در حد یک راز عجیب باقی می ماند. این اتفاق بینندگان را به سمت یک روایت هولناک با انبوهی از پیچش ها و چرخش های داستانی سوق می دهد.

اگرچه به حقیقت پیوستن به عنوان یک فیلم علمی -تخیلی ترسناک منتشر شده است، اما حقیقتا ترسناک نیست و در عوض، به شکل آرام و مرموزی مخاطب را آزار می دهد. ساخته تحسین شده آنتونی اسکات پرز به هیچ عنوان به فستیوال جامپ اسکِیرهای آثار کمپانی بلوم هاوس نمی پیوندد. در حقیقت این یک تحلیل غیرمتعارف از روان انسان است.

مانند بسیاری از فیلم های مستقل، به حقیقت پیوستن نیز مخاطب چندانی ندارد و ممکن است برای اغلب دیدنگران خسته نماینده به نظر برسد. سرعت و ریتم فیلم آهسته است، دیالوگ ها به شکلی مینیمال نوشته شده و بیان می شوند و جلوه های بصری میانه اند و هواداران عناوین بلاک باستری را ناامید می نمایند. اما در میان تمام این ویژگی ها، داستان مجذوب کنندهی وجود دارد که مخاطب باید آن را کشف کند. در مجموع اگر می خواهید یک فیلم علمی -تخیلی و نیمه ترسناک کانادایی را دیدن کنید که سال های زیادی از زمان اکران اش نگذشته باشد، به حقیقت پیوستن می تواند جهانی کابوس زده و هولناک را برایتان به تصویر بکشد.

3. لپسیس (Lapsis)

 • کارگردان: نوآ هاتن
 • بازیگران: دین ایمپریال، مدلین وایز، مدیسون بورگ، فرانک وود و…
 • محصول: 2020
 • امتیاز متاکریتیک: 74 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6/2 از 10

در جهان و زمانی فرضی که به امروز شباهت دارد، یک شرکت بزرگ محاسبات کوانتومی، خودش را در یک قدمی تسلط کامل بر جهان می بیند؛ آن ها را نسخه بزرگ تر و مرگبارترِ آمازون در نظر بگیرید! آن ها حریص، استثمارگر و فاسد هستند زیرا می دانند هیچ کس جلوی شان را نخواهد گرفت. آن ها کنترل عجیب و پیچیده ای بر جمعیت جهان دارند، بنابراین می توانند هر کاری را که می خواهند انجام دهند.

این تشکیلات در حقیقت ابزاری است که به واسطه ماهیت وجودی اش، افراد مختلف اخلاقیات خود را کنار می گذارند تا برای آن ها کار نمایند؛ موضوعی که ما را به قهرمان اصلی داستان می رساند. پس از چندین کوشش ناپیروز برای کسب عایدی، ری میچلی تمصمیم می گیرد تا به این شرکت بپیوندد. او مانند باقی افراد، مسئولیت می یابد تا کابل های مورجهانز را برای محاسبات کوانتومی شرکت حمل کند. اتفاقی به ظاهر ساده که رفته رفته فراتر از تصورات اولیه ظاهر می شود.

ری در نهایت می فهمد که این شغل خاص به طور باورنکردنی ای رقابتی است و این موضوع، مخاطب را به سمت یک قصه نمادین و اجتماعیِ پرسروصدا راهنمایی می نماید. لپسیس در رابطه با سرمایه داری و انحصارات جهانی حرف های زیادی برای گفتن دارد؛ حرف هایی که با توجه به کمدی سیاه و طنز کنایه آمیز اثر، به شکل منحصربه فردی بیان می شوند.

این فیلم علمی-تخیلی مجذوب کننده، مسئله ای که به مسئله ای بسیار جدی تبدیل شده است را با زبان طنز به تصویر می کشد. اخیرا در سراسر جهان، صحبت های زیادی در رابطه با انحصار جهانی، شرایط بد کار و مبارزات مالی به گوش می رسد؛ اما اثر دیدنیی نوآ هاتن، از درب متفاوتی به این مبحث ورود پیدا می نماید. در واقع لپسیس قرصی را به ما می دهد که در مقایسه با واقعیت های غم انگیز جهان، تا حدودی راحت تر می توان آن را میل کرد.

این فیلم در مجموع سه جایزه و چهار نامزدی را دریافت کرد که از مهم ترین آن ها، می توان به دریافت جایزه ویژه هیأت داوران و منتقدان از جشنواره بین المللی فیلم دوبلین و نامزدی در رشته رجحانن فیلم نامه اول برای کسب جایزه ایندیپندنت اسپیریت اشاره نمود.

4. آرشیو (Archive)

 • کارگردان: گاوین راثری
 • بازیگران: تئو جیمز، استیسی مارتین، رونا میترا، پیتر فردیناندو و…
 • محصول: 2020
 • امتیاز متاکریتیک: 67 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6/4 از 10

در نگاه اول، آرشیو خود را به عنوان یک فیلم علمی-تخیلی و درامی ساده راجع به هوش مصنوعی نشان می دهد. این فیلم حول محور دانشمندی به نام جورج آلمور (با بازی تئو جیمز) می چرخد که می خواهد نوعی هوش مصنوعی را به وجود بیاورد که رفتار و شمایل انسانی را به طور بی نقصی تکرار و شبیه سازی کند. علی رغم تصور اولیه بینندگان، انگیزه های واقعی جورج فراتر از کشف علمی است. با پیش رفتن داستان، چیدن پازل فیلم در کنار یک دیگر به امر ساده تری تبدیل می شود.

البته برای حل این پازل گسترده، به صبر و تحمل احتیاج دارید. در نیمه اول فیلم، آرشیو به جای رو کردن سرنخ های بزرگ، به آرامی پیش می رود. گاوین راثری در این فیلم به توسعه جهان اثر و شیمی شخصیت ها اهمیت می دهد؛ اتفاقی که ممکن است در اولین دیدن کسل نماینده باشد اما این المان ها برای رویدادهایی که بعدا در داستان رخ می دهند ضروری هستند.

صحبت کردن درباره این فیلم علمی-تخیلی، بدون اسپویل کار سختی است. با توجه به این موضوع، باید از ویژگی های فیلم نامه فاصله بگیریم و به سایر عناصر اثر بپردازیم. آرشیو از جلوه های بصری قابل قبولی برخوردار است اما در پشت تمام ویژگی های دیداری اثر، به میزان کافی احساسات انسانی و قصه ای تکان دهنده با مجموعه ای از اصطلاحات تخصصی علمی-تخیلی وجود دارد. خوشبختانه تمام این نکات با یک دیگر هماهنگ هستند و حتی فراتر از انتظار ظاهر می شوند.

این فیلم در نهایت توانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند اما پیروز به دریافت جایزه مهم و ویژه ای نشد و کماکان جزو یکی از مهجورترین آثار سال گذشته به شمار میرود؛ فیلمی که لایق ستایش و توجه بسیار بیشتری است.

5. فرض جزئی (Minor Premise)

 • کارگردان: اریک شولتز
 • بازیگران: ساتیا سریداران، پاتون اشبروک، دِینا اشبروک و…
 • محصول: 2020
 • امتیاز متاکریتیک: 66 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5/9 از 10

فرض جزئی یک فیلم علمی-تخیلی و تریلر درباره زندگی یک عصب شناس است که سعی دارد تا پدش را با یک آزمایش عجیب و خطرناک تحت الشعاع قرار دهد. رابطه نه چندان خوب میان این پدر و پسر، نیمی از ماجرا را تشکیل می دهد، در حالی که این آزمایش مجموعه ای از مسائل را به همراه دارد. این ترکیب منجر به شکل گیری یک درام روان شناختی هیجان انگیز می شود که به روش های غیرمنتظره ای اوج می گیرد.

ایتن به عنوان شخصیت اصلی داستان، به شکلی عجیب و منحصربه فرد راهی را برای جدا کردن تکه هایی از آگاهی خود پیدا می نماید. این اتفاق اساسا به این معنی است که 10 شخصیت متمایز برای رسیدن به رجحان در فکر و مغز او با یک دیگر می جنگند. این پدیده بدون شک یک پیشرفت علمی چشمگیر است اما باعث به وجود آمدن مسائل غیرمنتظره ای می شود؛ به خصوص زمانی که یک قطعه خاص آغاز به ایجاد مشکل کند.

فرض جزئی به لطف خلاقیت و منطق عمیق و شگفت آور خود، به راحتی پتانسیل هایش را حفظ می نماید. در این اثر هوشمندی بسیاری به تصویر کشیده می شود اما اریک شولتز به طرز معجزه آسایی از دست نیافتنی شدن اثرش جلوگیری می نماید. هنگامی که به سراغ این فیلم علمی-تخیلی می روید، در واقع وارد جهانی گسترده می شوید که با ارائه ویژگی های هیجان انگیز در کنار عناصر تفکربرانگیز، تاثیر عمیقی بر روان تان می گذارد.

6. خودتان را نجات دهید! (Save Yourselves)

 • کارگردانان: آلکس هاستن فیشر و الینور ویلسون
 • بازیگران: سونیتا مانی، جان پل رینولدز، جان ارلی، بن سینکلر و…
 • محصول: 2020
 • امتیاز متاکریتیک: 67 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5/8 از 10

چند هزاره طول می کشد تا از تهاجم بیگانگان جان سالم به در ببریم؟ این سوالی است که آلکس هاستن فیشر و الینور ویلسون سعی دارند با خودتان را نجات دهید! به آن پاسخ دهند. یک کمدی علمی-تخیلی مجذوب کننده درباره زن و شوهری که تصمیم می گیرند برای یک هفته تکنولوژی را کنار بگذارند و مدتی با جهان قطع رابطه نمایند. همانطور که احتمالا حدس می زنید، تصمیم آن ها در زمان مناسبی اتخاذ نشده است؛ زیرا درست هنگامی که قهرمانان داستان به تعطیلات فکری می فرایند، گونه ای ناشناخته تصمیم می گیرد تا به یک تعطیلات بین کهکشانی برود!

مضمون کلی فیلم به همین سادگی است و پلات اثر چندان پیچیده نمی شود. اما فضاسازی فیلم و موقعیت های بامزه و غیرمنتظره اش، بار روایت سرراست خودتان را نجات دهید! را به دوش می کشد. در واقع تهاجم بیگانگان عاملی است که رابطه پویا و دیدنییِ این زوج دوست داشتنی را بیش از پیش به مخاطب نشان می دهد.

نقش آفرینی این زوج بر عهده سونیتا مانی و جان پل رینولدز می باشد و آن ها ستاره های اصلی فیلم هستند. خودتان را نجات دهید! به هیچ عنوان فیلم ضعیفی نیست، بلکه جنبه هایی را در اولویت قرار می دهد که از چنین اثری انتظار نمی رود. در واقع این فیلم یک اثر علمی -تخیلی است اما یک مطالعه شخصیتیِ سبُک در رابطه با زوجی ساده لوح نیز به شمار میرود؛ زن و شوهری که سعی دارند تا تغییری مثبت را در زندگی شان ایجاد نمایند اما همواره همه چیز به خوبی پیش نمی رود.

همانطور که گفته شد، هیچ کدام از جنبه های دیگرِ فیلم بد نیستند. نیمه ابتداییِ نسبتا کند این اثر خوش ساخت ممکن است برای بعضی دوست داشتنی نباشد اما وقتی همه چیز به حرکت درمی آید، وارد ماجراجویی های آشفته دو شخصیت مجذوب کننده خواهید شد که رهایی از آن کار سختی است.

7. پیچ و خم (Meander)

 • کارگردان: متیو توری
 • بازیگران: گایا ویتس، پتر فرانتسن و…
 • محصول: 2020
 • امتیاز متاکریتیک: 63 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5/7 از 10

یک فیلم علمی -تخیلی ترسناک در رابطه با مجموعه ای از لوله ها و دالان های پر از تله. این اثر از فرمولی که وینچنزو ناتالی در سال 1997 با مکعب ایجاد کرد فاصله ی چندانی ندارد اما همچنان یک تلفیق ژانری بدیع و ماهرانه را با جلوه های بصری مجذوب کننده و تعلیق فراوان به مخاطب ارائه می دهد.

داستان فیلم حول محور زنی به نام لیزا (گایا ویتس) می چرخد که خودش را در میان مجموعه ای از تونل های عجیب و غریب و تله هایی مرگبار محبوس می بیند. فقدان ایده های اصلی می تواند خسته نماینده باشد، به خصوص زمانی که در نظر بگیرید این ژانر تا چه میزان تجربی و سخت است. پیچ و خم در زمره آثاری قرار می گیرد که با جلوه های بصری قابل توجه و اتمسفر تعلیق آمیزشان، می توانند مخاطب را سرگرم نمایند؛ فیلمی که ممکن است در حافظه تان باقی نماند اما این باعث نمی شود که ناپیروز باشد.

فیلم علمی-تخیلی پیچ و خم به نسبت سایر آثار مستقل سال 2020، تحسین شده ترین به شمار می رود. این فیلم در مجموع با کسب 50 نامزدی و 15 جایزه از جشنواره های مختلف بین المللی، پیروزیت های بسیاری را به دست آورد.

8. رفتگرهای فضایی (Space Sweepers)

 • کارگردان: جو سونگ-هی
 • بازیگران: سونگ جونگ-کی، کیم تائه-ری، جین سئون-کیو و…
 • محصول: 2021
 • امتیاز متاکریتیک: 64 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6/6 از 10

اولین فیلم بلاک باستری و فضایی کره جنوبی علی رغم یک سری محدودیت های نه چندان مهم، تا حد زیادی پیروز ظاهر شد. فضای بصری خیره نماینده و المان های وسترن رفتگرهای فضایی ممکن است تازه به نظر نرسد اما به علت ویژگی های دیداری مجلل و شخصیت های دوست داشتنی اش، به اثری دیدنی تبدیل می شود. تعداد کمی از فیلم ها می توانند عناوین هالیوودی را به نفع خودشان مصادره نمایند اما رفتگرهای فضایی این کار را به خوبی انجام می دهد؛ حتی با استفاده از کلیشه های رایج و موجود.

داستان این فیلم علمی-تخیلی در سال 2092 جریان دارد و ماجرای خدمه یک کشتی جمع آوری زباله فضایی را دنبال می نماید. اما همه چیز از زمانی دچار تغییر و دگرگونی می شود که آن ها یک ربات انسان نما به نام دوروتی را پیدا می نمایند؛ رباتی که به عنوان سلاح کشتار جمعی شناخته می شود.

بعضی از منتقدان، ویژگی های سرگرم نماینده و تعدد شخصیت های این فیلم را سطحی می دانند و سعی دارند تا اثر را به شکل مفصلی تشریح و تفسیر نمایند. اما احتمالا خود کارگردان نیز مقوله تفریح و مجذوب کننده بودن را در اولویت قرار داده است و نمی خواهد وارد مفاهیم پیچیده و چندلایه شود. بنابراین اگر می خواهید یک اپرای فضایی امروزی را دیدن کنید و فقط از آن لذت ببرید و سرگرم شوید، رفتگرهای فضایی را از دست ندهید.

9. موج صوتی (Soundwave)

 • کارگردان: دیلان کی. نارانگ
 • بازیگران: هانتر دوهان، کیتی آوسلی، رابرت تاورز، پل تاسون و…
 • محصول: 2018
 • امتیاز متاکریتیک: -
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5/5 از 10

موج صوتی ما را با بن بویلز آشنا می نماید، نوجوانی که با اختراع اش می تواند جهان را تغییر دهد. پس از ساعت ها سرهم بندی کردن، بن پیروز می شود دستگاهی بسازد که به او اجازه می دهد به امواج صوتی گوش کند؛ درست پس از ایجاد شدن شان. در نهایت بعد از دست و پنجه نرم کردن با این اختراع و استفاده از آن به عنوان یک دستگاه شنود، او راهی را برای استفاده همیشگی از اختراع اش می یابد. پس از همکاری با یک کارآگاه محلی، بن وارد سر او می شود، اما آیا کار شبانه و هیجان انگیز بن ارزش ریسک و خطرات اش را نیز دارد؟

این توضیحات خلاصه ای از جهان کلی فیلم علمی -تخیلی دیلان کی. نارانگ هستند. در حالی که ممکن است بار درام موج صوتی شبیه آثاری مانند آینه سیاه به نظر برسد، اما نارانگ پا را فراتر می گذارد و عناصر سرگرم نماینده تری را ارائه می دهد. از آنجایی که اولویت فیلم بیشتر بر روی عمل پایدار است، احتمالا با المان های علمی کم تری روبرو خواهید شد. علی رغم ضعف های جزئی، این فیلم به لطف شخصیت پردازی مجذوب کننده و مقادیر زیادی پیچش داستانی، به یک اثر دیدنیی و هیجان انگیز تبدیل می شود.

با توجه به تعداد فیلم های علمی-تخیلی پرهزینه و بزرگی که هرساله منتشر می شوند، کاملا می توان درک کرد که چرا آثار مستقل با بودجه های اندک به حق شان نمی رسند. در واقع سوال خیلی ها این است که وقتی فیلم هایی مانند تل ماسه وجود دارند، چرا باید وقت مان را صرف دیدنی فیلمی مانند موج صوتی کنیم؟ طبیعتا این فیلم به عظمت آثار مذکور نیست اما به راحتی می تواند در کنار بزرگ ترین عناوین هالیوودی قرار گیرد؛ زیرا چیز کاملا مجذوب کننده و متفاوتی را ارائه می دهد.

1. خوشبختانه (Happily)

 • کارگردان: بن دیوید گرابینسکی
 • بازیگران: جوئل مک هیل، کری بیشِی، ناتالی مورالس، استیون روت و…
 • محصول: 2021
 • امتیاز متاکریتیک: 58 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5/3 از 10

فیلم های علمی-تخیلی همواره به سفینه های فضایی یا آزمایشات خطرآفرین کاراکترها خلاصه نمی شوند. گاهی اوقات با تلفیق ژانرهایی مثل کمدی و رمانتیک، می توان به یک فیلم نسبتا علمی-تخیلیِ بامزه و هیجان انگیز دست پیدا کرد. خوشبختانه نیز از چنین فیلم هایی است و داستان زوجی عاشق پیشه (تام و جَنِت) را روایت می نماید که برای اطرافیان و دوستان شان، حالت آزاردهنده و کسالت باری پیدا نموده اند؛ زیرا این دو به هیچ عنوان نمی توانند از یک دیگر جدا شوند و عشقی شدید در زندگی شان جریان دارد.

تام و جَنِت به حدی در این موضوع افراط به خرج می دهند که نهایتا مجبور می شوند تا در قامت زوجی معمولی قرار گیرند. این دگردیسی زمان رخ می دهد که مرد عجیب و مرموزی به خانه آن ها می آید و ورود ناگهانی او، منجر به اتفاقاتی نظیر قتل و یک سری افشاگری های غیرمنتظره می شود. اگر در خوشبختانه در پی المان ها و عناصر رایج در سایر آثار علمی -تخیلی می گشت، باید کمی ناامیدتان کنیم زیرا این فیلم یک اثر سرگرم نماینده و دیدنیی است که به وسیله متفاوتی این ویژگی ها را به تصویر می کشد.

بن دیوید گرابینسکی در این فیلم علمی -تخیلی تا حدودی از مجموعه منطقه گرگ و میش الهام گرفته است و این موضوع به خوبی در بطن اثر مشهود است. بازی بازیگران نیز یکی از ویژگی های حائز اهمیت خوشبختانه به شمار می رود؛ خصوصا جوئل مک هیل و کری بیشِی که از هر فرصتی برای نفوذ به اعماق وجودی دیدنگر استفاده می نمایند. آن ها به همان میزان که دوستان شان می گویند آزاردهنده هستند و این خصوصیت دقیقا نکته اصلی و کلیدی ماجرا است.

اگر می خواهید یکی از متفاوت ترین کمدی-رمانتیک های علمی-تخیلیِ سال 2021 را ببینید و در کنار سرگرم شدن به میزان قابل قبولی شوکه شوید، خوشبختانه گزینه مجذوب کننده و ارزشمندی است.

منبع: taste of cinema

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1274

به "10 فیلم علمی، تخیلی تازه که احتمالا ندیده اید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 فیلم علمی، تخیلی تازه که احتمالا ندیده اید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید