کشف اتفاقی یک اتاقک مخفی زیر کلیسا

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، در جریان یک فعالیت ساختمانی در زیرزمین کلیسای جامع شهر سوییدنیکا در لهستان، به طور اتفاقی یک سردابۀ مخفی کشف شد که در درون آن یک تابوت قرن هفدهمی قرار داشت؛ تابوت زیبایی که با رنگ های مختلف نقاشی شده بود. بر اساس آنچه در منابع تاریخی آمده، بعید نیست که یافته های دیگری از این جنس نیز در این کلیسا به دست بیایند.

کشف اتفاقی یک اتاقک مخفی زیر کلیسا

به گزارش فرادید، این کشف در جریان بازسازی اتاقکی در زیرزمین که قبلا محل سیستم گرمایشی بوده است رخ داد. بعد از برداشتن لایۀ گچی روی یکی از دیوار ها معلوم شد که اتاق دیگری در آنسوی دیوار واقع شده است که قبلا شناخته شده نبود. در این اتاق مخفی بود که تابوت رنگین قرن هفدهمی کشف شد.

طبق گفتۀ سوبیسلاو نوبوتنی، تاریخ نگار محلی، نقاشی های روی تابوت تصاویری از تعدادی ساز و برگ جنگی مثل سپر و سلاح های مختلف را نشان می دهند.

این تابوت آنطور که باستان شناسان تشخیص داده اند متعلق به کنت گئورگ فون شلیک است؛ یک فرماندۀ نظامی اتریشی که در جنگ سی ساله حضور داشت. جنگ سی ساله یکی از بزرگترین جنگ های اروپا در قرن هفدهم بوده است که عمدتا با انگیزه های مذهبی همراه بود. گئورگ فون شلیک در سال 1640 در حالی که در محاصرۀ نیرو های دشمن قرار گرفته بود از جهان رفته است.

اسقف شهر سوییدنیکا می گوید: با اینکه مورخان قبلا دربارۀ راز های پنهان در این کلیسا مطالب زیادی نوشته بودند، اما باز هم این کشف برای ما غافلگیرکننده است. احتمالا این سرانجام ماجرا نیست. ما تصور می کنیم که اکتشافات دیگری هم در این کلیسا که یک میراث منحصر به فرد است اتفاق خواهند افتاد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1402 بروزرسانی: 23 مرداد 1402 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1666

به "کشف اتفاقی یک اتاقک مخفی زیر کلیسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اتفاقی یک اتاقک مخفی زیر کلیسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید